справа № 462/1847/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2024 року головуючий суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 розглянувши у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження кримінальне провадження №12024142390000020 про обвинувачення:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Тулушка Конотопського району Сумської області, із професійно-технічною освітою, не одружений, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, військовослужбовця, перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 , у військовому званні «матрос», / НОМЕР_2 , НОМЕР_3 /,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, суд
в с т а н о в и в :
14 січня 2024 року точного часу органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_2 , перебуваючи у парковій зоні (лісосмузі), що у Залізничному районі м. Львова, на початку вулиці Білогорща на землі знайшов (придбав) прозорий безбарвний полімерний пакет з пазовим замком та смугою фіолетового кольору, всередині якого знаходилась кристалоподібна речовина білого кольору. Зрозумівши, що це психотропна речовина, ОСОБА_2 вирішив зберігати знайдений прозорий безбарвний полімерний пакет з пазовим замком та смугою фіолетового кольору, всередині якого знаходилась кристалоподібна речовина білого кольору з метою власного періодичного вживання, без мети збуту.
14 січня 2024 року близько 10 години 30 хвилин працівниками поліції навпроти будинку № 5 на вул. Білогорща у м. Львові було зупинено ОСОБА_2 , який добровільно видав знайдений прозорий безбарвний полімерний пакет з пазовим замком та смугою фіолетового кольору, всередині якого знаходилась кристалоподібна речовина білого кольору з кишені у лівому рукаві своєї куртки.
У виявленій та вилученій у ОСОБА_2 кристалоподібній речовині білого кольору, що знаходилась у прозорому безбарвному полімерному пакеті з пазовим замком та смугою фіолетового кольору, виявлено PVP, який згідно «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», що затверджений постановою Кабінету міністрів України №770 від 06.05.2000 року відноситься до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено. Загальна маса PVP, яка вилучена у ОСОБА_2 становить 0,5636 грам.
Відповідно до таблиці №2 «Невеликі, великі та особливо великі розміри психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу» затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України №188 від 01.08.2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» маса психотропної речовини - PVP, з якої наступає кримінальна відповідальність, становить від 0,15 грам.
Таким чином, ОСОБА_2 вчинив незаконне придбання та зберігання психотропних речовин без мети збуту, тобто кримінальний проступок, передбачений ч.1 ст. 309 КК України.
Прокурор звернувся до суду із клопотанням про розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
До матеріалів справи долучено заяву ОСОБА_2 щодо визнання винуватості, згідно якої обвинувачений у присутності захисника ОСОБА_3 беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження та погодився на розгляд обвинувального акта в спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні та без виклику учасників судового провадження.
На підставі ст. 302, 381, 382 КПК України суд здійснює розгляд обвинувального акта в спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження. Вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Суд, вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали кримінального провадження, приходить до переконання, що вина ОСОБА_2 доведена повністю, дії обвинуваченого органом досудового слідства кваліфіковано вірно за ч. 1 ст. 309 КК України, так як обвинувачений вчинив незаконне придбання та зберігання психотропної речовини без мети збуту.
При призначенні обвинуваченому виду та міри покарання суд враховує загальні засади призначення покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який відноситься до категорії проступків, вчинений умисно, особу винного, який раніше не судимий, визнав повністю свою вину та розкаявся у вчиненому кримінальному проступку, таку пом`якшуючу обставину як щире каяття, на обліках у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває /матеріали кримінального провадження арк. 38, 39/, обставини, які обтяжують покарання судом не встановлені, матеріальна шкода кримінальним проступком не завдана, а тому виходячи з наведеного, суд приходить до переконання, що ОСОБА_2 слід обрати покарання у виді штрафу, що є достатнім для виправлення обвинуваченого, його перевиховання, запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень, відповідає особі обвинуваченого та є достатнім для досягнення, передбачених ч.2 ст. 50 КК України цілей покарання.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.
Згідно вимог ст. 118 КПК України до процесуальних витрат належать витрати, пов`язані із залученням експерта. Відповідно до ч.2 ст. 124 КПК України у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта. Суд вирішує питання щодо процесуальних витрат у вироку суду або ухвалою. Із матеріалів справи вбачається, що документально підтверджені витрати на проведення експертиз по справі становлять 2271 /дві тисячі двісті сімдесят одна/ гривня 84 копійки /матеріали кримінального провадження арк. 87/, оскільки проведення даної судової експертизи /висновок експерта №CЕ-19/114-24/1032-НЗПРАП від 19.01.2024 р./ було зумовлено доведення скоєного кримінального проступку обвинуваченим.
На підставі ч.9 ст. 100 КПК України питання про долю речових доказів вирішується судом при ухваленні судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження.
Відтак, питання про долю речових доказів слід вирішити у відповідності до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. 50, 65-67, 309 КК України, ст. 100, 118, 124, 368, 373, 374, 382 КПК України, суд
у х в а л и в:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити покарання у виді штрафу у розмірі 1000 /однієї тисячі/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 /сімнадцять тисяч/ гривень.
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 2271 /дві тисячі двісті сімдесят одна/ гривню 84 копійки процесуальних витрат, пов`язаних із залученням експерта.
Речові докази: полімерний зіп пакет із психотропною речовиною, який був поміщений в спец-пакет PSP №1358490 та переданий на зберігання в камеру схову речових доказів ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області - знищити /матеріали кримінального провадження арк. 83/.
Вирок за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку може бути оскаржений в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд міста Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення з урахуванням особливостей, передбачених статтею 394 КПК України.
У відповідності до ч. 1 ст. 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст. ст. 381, 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Відповідно до ч.4 ст. 382 КПК України копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 12.03.2024 |
Номер документу | 117538713 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Бориславський Ю. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні