Рішення
від 11.03.2024 по справі 736/2877/23
ЩОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 736/2877/23

Номер провадження 2-о/749/5/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" березня 2024 р. Щорський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Чигвінцева М.С.

за участі секретаря Михалевич М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сновськ цивільну справу №736/2877/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сновська міська рада, про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт того, що громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Щорським РВ УМВС України в Чернігівській обл., уродженки с. Заріччя, Щорського районну Чернігівської області, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Тереховка, Добрушського району, Гомельської області, Республіка Білорусь.

Заява мотивована тим, що заявник є рідним онуком та спадкоємцем за законом померлої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , яка на день смерті проживала у с. Тереховка, Добрушського району, Гомельської області, Республіка Білорусь. Факт смерті ОСОБА_2 підтверджується «Свидетельством о смерти» та «Справкой о смерти». Однак, отримати свідоцтво про смерть у відділі ДРАЦС неможливо, оскільки смерть бабусі відбулася не на території України та отримати відповідні документи на підставі яких буде здійснено реєстрацію факту смерті неможливо. Встановлення даного факту необхідне заявнику для отримання свідоцтва про право на спадщину, що відкрилася внаслідок смерті ОСОБА_2 .

Заявник в судове засідання не з`явився, надіславши клопотання, у якому просив справу розглянути без його участі та підтримав заявлені вимоги.

Представник Сновської міської ради в судове засідання надав заяву про розгляд справи без його участі та визнав заявлені вимоги.

Відповідно доч.2 ст. 247 ЦПК України, суд вважає, що справу можливо розглянути без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Згідно паспорту серії НОМЕР_2 , виданого Щорським РВ УМВС України в Чернігівській обл., ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України.

З свідоцтв про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , встановлено, що заявник є онуком ОСОБА_2 .

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 виданого 28.08.2023, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що 28.08.2023 зроблено актовий запис №57. Місце реєстрації смерті Терехівський сільський виконкомом Добруського району Гомельської області.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно із п. 8 ч. 1ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров`я або судово-медичною установою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

Відповідно до п. 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року, суд встановлює факт смерті особи за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», визначено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.

Оцінивши зібрані у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, надавши оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу окремо, а також враховуючи ту обставину, що встановлення даного факту необхідне заявнику для належного оформлення спадщини, суд доходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 12, 76, 265, 273, 315 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сновська міська рада, про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт того, що громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Щорським РВ УМВС України в Чернігівській обл., уродженки с. Заріччя, Щорського районну Чернігівської області, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Тереховка,Добрушського району, Гомельської області, Республіка Білорусь.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скаргана рішеннясуду подаєтьсяпротягом тридцятиднів з дня його проголошення. Якщов судовомузасіданні булооголошено лишевступну тарезолютивну частинисудового рішенняабо уразі розглядусправи (вирішенняпитання)без повідомлення(виклику)учасників справи,зазначений строкобчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його (проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга поданапротягом тридцятиднів здня врученняйому повногорішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його складення шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду відповідно до ст. 355 ЦПК України або через Щорський районний суд Чернігівської області відповідно до п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України.

Суддя М.С. Чигвінцев

СудЩорський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення11.03.2024
Оприлюднено12.03.2024
Номер документу117539521
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —736/2877/23

Рішення від 11.03.2024

Цивільне

Щорський районний суд Чернігівської області

Чигвінцев М. С.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Щорський районний суд Чернігівської області

Чигвінцев М. С.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Щорський районний суд Чернігівської області

Чигвінцев М. С.

Ухвала від 19.12.2023

Цивільне

Корюківський районний суд Чернігівської області

Чурупченко М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні