Справа № 938/984/23
Провадження № 2/938/72/24
УХВАЛА
про призначення судової молекулярно генетичної експертизи та зупинення провадження у справі
11 березня 2024 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі
головуючого судді Чекан Н.М.
з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю.
з участю учасників справи:
позивача ОСОБА_1
представника позивача адвоката Юрчук С.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну праву за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Верховинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Верховинському районі Івано-Франківської області Південно Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання батьківства та внесення змін в актовий запис про народження та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Верховинського районного суду Івано-Франківської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Верховинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Верховинському районі Івано-Франківської області Південно Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання ОСОБА_2 батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та внесення змін в актовий запис №5, складеного 25 лютого 2015 року виконавчим комітетом Білоберізької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, а саме у графі «батько» змінити дані, вказавши батьком дитини ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 20.12.2023 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 15.02.2024 року продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів. Прийнято до провадження заяву позивача про збільшення розміру позовних вимог від 24.01.2024 року в даній цивільній справі в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти наутримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у розмірі1/4частини заробітку(доходу)платника аліментів,але неменше ніж50відсотків прожитковогомінімуму длядитини відповідноговікута ухвалено в подальшому розглядати справу з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог.
Від представника позивача адвоката Юрчук С.В. до суду поступило клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, проведення якої доручити Івано-Франківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (юридична адреса: 76014, м. Івано- Франківськ, вул. Національної Гвардії, 14), на вирішення якої поставити запитання:
- чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Сторона позивача у підготовчому засіданні підтримали клопотання про проведення судової молекулярно-генетичної експертизи та просили задоволити клопотання.
Відповідач у підготове засідання не з`явився, судова повістка про виклик до суду повернулася без вручення адресату з відміткою «адресат відмовився», однак він належним чином повідомлений шляхом опублікування двічі оголошення на офіційному сайті судової влади України.
Суд заслухавши сторони позивача, дослідивши матеріали справи, прийшов до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Зі змісту ст. 76 ЦПК України вбачається, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, висновками експертів.
Відповідно до ст. 102 ЦПК України висновок експерта - це докладний опис проведених експертних досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, постановлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Згідно зі ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих.
Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про призначення експертизи.
Враховуючи, що для правильного вирішення справи потрібні спеціальні знання у сфері іншій ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд вважає за необхідне призначити у справі молекулярно-генетичну експертизу та уточнити питання поставлене на вирішення експерту, а саме :чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителька АДРЕСА_2 ?
Витрати по оплаті експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п. 9 ч.1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібен значний час, то провадження у справі слід зупинити на час проведення експертизи.
Згідно зі ч.3 ст. 108 ЦПК України, експерт повинен забезпечити збереження об`єкта експертизи.
Відповідно до ч.4 ст. 108 ЦПК України, якщо експертне дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей, призначений судом експерт має одержати на його проведення відповідний дозвіл суду, який оформлюється ухвалою.
Враховуючи викладене, суд визнає за можливе надати дозвіл експерту (ам), якому (яким) доручено проведення по справі молекулярно-генетичної експертизи, на повне знищення об`єктів дослідження.
Керуючись статтями 103, 104, 108,252 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Призначити по справі судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити таке запитання:
- чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителька АДРЕСА_2 ?
Проведення експертизи доручити експерту(ам) судово-експертної установи «Івано-Франківський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України» (вул. Національної Гвардії, 14, м. Івано-Франківськ, 76005).
Попередити експерта (ів) про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Покласти на експерта (ів) обов`язок визначити день та час проведення експертизи та забезпечити виклик до експертної установи всіх учасників експертизи. У випадках нез`явлення учасників експертизи до експертної установи у визначений експертом день і час, зобов`язати експерта направити суду докази про отримання ними викликів експерта.
Зобов`язати ОСОБА_2 , ОСОБА_1 разом із ОСОБА_3 з`явитися за викликом експертної установи за першою вимогою.
У зв`язку з проведенням судової молекулярно-генетичної експертизи зобов`язати ОСОБА_2 , ОСОБА_1 разом із ОСОБА_3 представити експертній установі всі необхідні та відповідні зразки, об`єкти та матеріали.
Роз`яснити сторонам зміст ст. 109 ЦПК України, якою передбачено, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати по оплаті проведення судової молекулярно-генетичної експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Направити для проведення експертизи матеріали цивільної справи № 938/984/23.є
Надати дозвіл експерту (ам), якому (яким) доручено проведення по справі судової молекулярно-генетичної експертизи, на повне та/або часткове знищення об`єктів дослідження, після проведення експертизи.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Наталія ЧЕКАН
Суд | Верховинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 12.03.2024 |
Номер документу | 117543250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Чекан Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні