ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
11.03.2024Справа № 910/2663/24
Суддя Господарського суду міста Києва Князьков В. В., розглянувши матеріали позовної заяви Адвокатського бюро «Олени Сітарчук», м.Київ
до відповідача: Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, м.Київ
про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Адвокатське бюро «Олени Сітарчук» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зобов`язання Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ: 37401206) внести зміни до відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСТ ЕКСПРЕС» (код ЄДРПОУ 35371725), що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: у графі «Керівник юридичної особи, а також відомості про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, тощо:» додати наступну інформацію - після «ОСОБА_1 - керівник», додати - «трудові відносини припинено за рішенням Печерського районного суду міста Києва від 08.06.2023 у справі № 757/1035/21-ц».
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
За приписами ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Наразі, суд зазначає, що згідно ч.1 ст.41 Господарського процесуального кодексу України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Частинами 1, 3, 4 ст.45 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
Проте, як вбачається зі змісту першого аркуша позовної заяви позивачем у справі є саме Адвокатське бюро «Олени Сітарчук», тоді як позовної вимоги щодо вказаної особи не заявлено. Одночасно, у графі «Інша особа» вказано: «Позивач: ОСОБА_1 ».
До того ж, судом враховано, що до позовної заяви долучено квитанцію від 01.03.2024 про сплату судового збору, в якій вказано, що платником є ОСОБА_1, а у призначенні платежу зазначено «Судовий збір за позовом ОСОБА_1 …».
Тобто, з наведеного вбачається, що склад визначених на першому аркуші позовної заяви сторін, а саме позивача, не узгоджується із змістом прохальної частини.
Тобто, з наведеного полягає, що позовна заява не відповідає приписам ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява Адвокатського бюро «Олени Сітарчук» до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зобов`язання вчинити дії підлягає залишенню без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Адвокатського бюро «Олени Сітарчук» до Печерської районної в місті Києві державної адміністрації про зобов`язання вчинити.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, а саме визначити склад позивачів, який би узгоджувався із прохальною частиною позову.
4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Князьков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 12.03.2024 |
Номер документу | 117553600 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Князьков В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні