ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 527/3600/22 Номер провадження 22-ц/814/1146/24Головуючий у 1-й інстанції Мицик С.А. Доповідач ап. інст. Бутенко С. Б.
У Х В А Л А
11 березня 2024 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Бутенко С. Б.
суддів: Обідіної О. І., Прядкіної О. В.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Молодчин Володимира Петровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі за апеляційною скаргою Комунального некомерційного підприємства "Глобинська міська лікарня" Глобинської міської ради
на рішення Глобинського районного суду Полтавської області від 23 жовтня 2023 року та ухвалу цього ж суду від 16 листопада 2023 року у складі судді Мицик С. А.
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства "Глобинська міська лікарня" Глобинської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
в с т а н о в и л а :
В провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває вищевказана цивільна справа.
28 лютого 2024 року на адресу Полтавського апеляційного суду через систему "Електронний суд" надійшла заява представника ОСОБА_1 - адвоката Молодчин В. П. про проведення судового засідання в справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Вирішуючи вказане клопотання, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до вимог статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
З положень статті 212 ЦПК України слідує, що для кожного судового засідання, в якому бажає приймати участь учасник справи, він повинен подати відповідне клопотання, яке повинно відповідати наведеним в цій статті вимогам.
Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
У пункті 2 Положення зазначено, що положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку.
Згідно пункту 45 Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Пунктом 46 розділу 3 Положення встановлено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, право та бажання представника брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, беручи до уваги введення в Україні воєнного стану, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, колегія суддів, вважає за можливе проводити судове засідання у режимі відеоконференції.
Керуючись статтею 212 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
Заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Молодчин Володимира Петровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Проводити судове засідання у справі, призначене на 11 год. 20 хв. 25 березня 2024 року в режимі відеоконференції поза межами суду за участю представника ОСОБА_1 - адвоката Молодчин Володимира Петровича в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1
Копію даної ухвали негайно направити особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий С. Б. Бутенко
Судді О. І. Обідіна
О. В. Прядкіна
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 13.03.2024 |
Номер документу | 117575705 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Бутенко С. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні