Справа № 308/15086/23
Закарпатський апеляційний суд
П О С Т А Н О В А
12.03.2024 м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд в особі судді Феєра І. С., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді справу про порушення митних правил № 33/4806/1349/24 за апеляційною скаргою захисника-адвоката Приміча Д. В. в інтересах посадової особи іноземного підприємства «XINHAI TECHNOLOGY GROUP CO., LTD», менеджера по продажу Ліангліанд ФАНГ ( ОСОБА_1 ) на постанову судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.01.2024.
Цією постановою:
Ліангліанд ФАНГ ( ОСОБА_1 ), посадова особа іноземного підприємства «XINHAI TECHNOLOGY GROUP CO., LTD» (NO.8 SOUTH YONGQING ROAD, CHONGSHOU TOWN, CIXI, NINGBO, CHINA), визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 483 МК Українита на неї накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 1068570 грн з конфіскацією на користь держави безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: «запальнички багаторазові LPТ-8590 HC5 RUBBER CR» в кількості 111600 шт, загальною вартістю 2137140 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 ) на користь держави 605,60 грн судового збору.
На постанову суду, захисник-адвокат Приміч Д. В. в інтересах ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 ) подав апеляційну скаргу, в якій ставить питання про скасування постанови суду від 29.01.2024 та закриття провадження у справі щодо ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 )на підставіп.1ст.247КУпАП завідсутністю вїї діяхскладу адміністративногоправопорушення.
26.02.2024 та 06.03.2024 захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Приміч Д. В. подав клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми сервісу ЄСІТС «ВКЗ».
Розглянувши клопотання захисника-адвоката Приміча Д. В., апеляційний суд вважає, що таке задоволенню не підлягає з таких підстав.
Згідно ч. 1, 4 ст. 526 МК України справа про порушення митних правил розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, та/або її представника.
Частиною 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
-2-
Враховуючи те, що нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено проведення судового засідання в режимі відеоконференції, для забезпечення всебічного, повного і об`єктивного розгляду справи, а також дотримання процесуальних строків її розгляду, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону передбачену нормами КПК України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
На думку апеляційного суду введення в Україні воєнного стану при відсутності обмеження в транспортному сполучені між містами не позбавляє можливості заявника з`явитися у судове засідання.
Окрім того в суді наявні технічні перешкоди у проведенні судового засідання у справі в режимі відеоконференції, оскільки у приміщенні Закарпатського апеляційного суду обмежена кількість залів судових засідань, обладнаних системою відеоконференцзв`язку та, враховуючи навантаження суддів з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Закарпатського апеляційного суду, такі використовується для відеоконференцзв`язку з іншими судами України, місцями попереднього ув`язнення осіб, які перебувають під вартою та установами виконання покарань.
За таких обставин, апеляційний суд не вбачає за необхідне призначення судового засідання у даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми сервісу ЄСІТС «ВКЗ».
Керуючись ст. 336 КПК України, ст. 284 КУпАП, апеляційний суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання захисника-адвоката Приміча Д. В. про проведення судового засідання у справі про порушення митних правил № 33/4806/1349/24 за апеляційною скаргою захисника-адвоката Приміча Д. В. в інтересах посадової особи іноземного підприємства «XINHAI TECHNOLOGY GROUP CO., LTD», менеджера по продажу Ліангліанд ФАНГ ( ОСОБА_1 ) на постанову судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.01.2024, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми сервісу ЄСІТС «ВКЗ», - відмовити.
Постанова апеляційного суду оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117584949 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю |
Адмінправопорушення
Закарпатський апеляційний суд
Феєр І. С.
Адмінправопорушення
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Голяна О. В.
Адмінправопорушення
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Голяна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні