Справа № 461/1293/24
Провадження № 1-кс/461/1580/24
УХВАЛА
про надання дозволу на арешт майна
12.03.2024 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на арешт майна, -
в с т а н о в и в :
Старший слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № №12023140000001237, відомості про яке 27 грудня 2023 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на речові докази, що вилучені під час огляду вантажного автомобіля марки МАН, д.н.з. НОМЕР_1 (номер кузова НОМЕР_2 ), котрий на праві власності належить ТзОВ «Галич Сервіс Автотранс» (ЄДРПОУ 38350341), а саме вугільну продукцію в кількості 24 560 кг.
Подане клопотання мотивує тим, що вищевказані вилучені речі відповідають вимогам ст. 98 КПК України та можуть бути використані як докази факту і обставин вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий просила проводити слухання справи без її участі.
Враховуючи положення ч.2 ст.172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливим провести судовий розгляд без повідомлення власника майна.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУ НП у Львівській області за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023140000001237 від 27.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом того, що службові особи державного підприємства, зловживаючи службовим становищем, заволодівають товарно-матеріальними цінностями підприємства.
Як вбачається з матеріалів клопотання, підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань слугував рапорт оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України, про отриману інформацію, щодо того, що посадові особи ПАТ «Шахта Надія», зловживаючи службовим становищем, з метою власного збагачення вчинять розкрадання товарно-матеріальних цінностей ввіреного їм підприємства, шляхом підробки документів, а саме товарно-транспортних накладних, договорів.
В ході проведення досудового розслідування оперативному підрозділу в порядку ст. ст. 40, 41 КПК України було надано доручення із метою встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення та збору інформації та на виконання якого до органу досудового розслідування надійшли рапорти з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України про те, що в ході виконання доручення встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення можуть бути причетні посадові особи ПАТ «Шахта-Надія», зокрема: директор ОСОБА_5 , головний інженер ОСОБА_6 , заступник директора ОСОБА_7 , завідуюча матеріальним складом ОСОБА_8 , начальник технологічного комплексу ОСОБА_9 , помічник директора з господарських та соціальних питань ОСОБА_10 . Окрім цього, причетними можуть бути ОСОБА_11 та ОСОБА_12 .
З вказаного рапорту вбачається, що ОСОБА_12 , використовуючи свої корупційні зв?язки, лобіював призначення на посаду директора ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_5 та з метою контролю за роботою підприємства визначив «смотрящим» свого племінника ОСОБА_13 . В подальшому з метою власного збагачення, виконуючи вказівки ОСОБА_12 , директор ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_5 , зловживаючи службовим становищем, здійснює розтрату товарно-матеріальних цінностей, в тому числі гірничо-шахтного обладнання, шляхом вивезення їх на Шахта Бужанська ДП «Волиньвугілля», використовуючи при цьому підроблені документи, а саме товарно-транспортні накладні, договори. В подальшому вказане обладнання шляхом проведення формальних закупівель постачається від підконтрольних ОСОБА_12 підприємств. З метою вчинення розтрати вищевказаних ТМЦ директор ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_5 залучив до незаконної діяльності головного інженера ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_6 , заступник директора з маркетингу ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_7 , завідуючу матеріальним складом ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_14 , помічника директора з господарських та соціальних питань ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_10 .
Шляхи та методи привласнення майна ПАТ «Шахта Надія» вищевказані особи обговорюють у службовому кабінеті із написом «Тендерний комітет», котрий знаходиться на першому поверсі у адміністративному приміщенні ПАТ «Шахта Надія» за адресою: Львівська область, Червоноградський район, с. Сілець. Також у вищевказаному службовому кабінеті знаходиться комп?ютер на котрому здійснюється виготовлення підроблених товарно-транспортних накладних та договорів.
Під час проведення заходів в ході виконання доручення встановлено, що директор ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_5 , зловживаючи своїм службовим становищем, увійшовши в злочинну змову із головним інженером ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_6 та начальником технологічного комплексу ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_9 , вчиняють розкрадання вугільної продукції, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей у документи, щодо видобутку вугілля, умисно занижаючи кількість видобутого вугілля з метою створення необлікованих надлишків. В подальшому необлікований надлишок вугільної продукції реалізовується за готівкові кошти.
Окрім цього, встановлено, що посадові особи ПАТ «Шахта Надія», зловживаючи службовим становищем, 30.12.2023 року вчинили можливе розкрадання товарно-матеріальних цінностей ПАТ «Шахта Надія», а саме за допомогою автомобіля марки КАМАЗ, д.н.3. НОМЕР_3 , вивезли із території ПАТ «Шахта Надія» на підставі підроблених товарно-транспортних накладних товарно-матеріальні цінності, а гірничо-шахтне обладнання на суму 214 тис. грн., вікна дерев?яні в кількості 10 шт. на суму 50 тис. грн., дерев?яні затяжки та горбиль.
Так встановлено, що директор ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_5 , увійшовши в злочинну змову із ОСОБА_11 , головним інженером ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_6 , начальник технологічного комплексу ПАТ «Шахта Надія» ОСОБА_9 , зловживаючи службовим становищем, вчиняють розкрадання вугільної продукції в кількості близько 2000 тонн в місяць шляхом внесення завідомо неправдивих даних у щоденні звіти начальника технологічного комплексу, щодо видобутку вугільної продукції. Фактичні дані щодо видобутої вугільної продукції фіксуються у журналі обліку скіпів та блокноті із чорновими записами, котрі знаходиться в приміщенні оператора скіпового підйому, котрий знаходиться на території ПАТ «Шахта Надія» за адресою: Львівська область, Червоноградський район, с. Сілець.
Одночасно встановлено, що необлікований надлишок вугільної продукції вивозиться із території ПАТ «Шахта Надія» під виглядом відходів вугільної продукції. Вказане необліковане вугілля під виглядом відходів реалізовується ТзОВ «Вугільна компанія «Оптенерготорг» (ЄДРПОУ 43050814), директором котрої являється ОСОБА_11 та ТзОВ «Торговий дім «Вуглеенерго» ЄДРПОУ (44744914). В подальшому працівник ТзОВ «Вугільна компанія «Оптенерготорг» ОСОБА_15 , виписує товарно-супровідні документи на необліковане вугілля під виглядом відходів. Виписування підроблених товарно-супровідних та бухгалтерських документів ОСОБА_15 здійснює у кабінеті, котрий знаходиться ліворуч від кабінету «Відділ кадрів» ПАТ «Шахта Надія» у адміністративному приміщенні ПАТ «Шахта Надія» за адресою: Львівська область, Червоноградський район, с. Сілець.
Необлікована вугільна продукція завантажується на території аварійного складу ПАТ «Шахта Надія», котрий знаходиться за адресою: Львівська область, Червоноградський район, с. Сілець, за допомогою фронтального погружчика на автомобілі марки МАЗ 5516, д.н.з. НОМЕР_4 , марки МАН, д.н.з. НОМЕР_1 котрі на праві власності належить ТзОВ «Галич Сервіс Автотранс» (ЄДРПОУ 38350341) та перевозиться за допомогою вказаних автомобілів на територію, котра знаходиться на земельних ділянках кадастрові номери 4624886600:19:001:0812, 4624886600:19:001:0015, котра на праві власності належить ОСОБА_16 , 4624886600:19:001:0012, котра на праві власності належить ОСОБА_17 , за адресою: Львівська область, Червноградський район, с. Сілець.
06 березня 2024 року, проведено огляд речового доказу вантажного автомобіля марки МАН, д.н.з. НОМЕР_1 (номер кузова НОМЕР_2 ), котрий на праві власності належить ТзОВ «Галич Сервіс Автотранс» (ЄДРПОУ 38350341),, під час якого виявлено вугільну продукцію в кількості 24 560 кг.
06 березня 2024 року у даному кримінальному провадженні слідчим винесено відповідну постанову та визнано речовим доказом вищевказані предмети.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснують достатніпідстави вважати,що воноє предметом,засобом чизнаряддям вчиненнязлочину,доказом злочину,набуте злочиннимшляхом,доходом відвчиненого злочину,отримане зарахунок доходіввід вчиненогозлочину абоможе бутиконфісковане упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого чиюридичної особи,до якоїможе бутизастосовано заходикримінально-правовогохарактеру,або можепідлягати спеціальнійконфіскації щодотретіх осіб,юридичної особиабо длязабезпечення цивільногопозову.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи, що накладення арешту на майно проводиться з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, правову підставу для арешту майна, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, а також те, що вказані у даному клопотанні предмети необхідні для розкриття кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Накласти арешт на речові докази, що вилучені під час огляду вантажного автомобіля марки МАН, д.н.з. НОМЕР_1 (номер кузова НОМЕР_2 ), котрий на праві власності належить ТзОВ «Галич Сервіс Автотранс» (ЄДРПОУ 38350341), а саме вугільну продукцію в кількості 24 560 кг.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п?яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117603403 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні