Справа №498/388/24
Провадження по справі №2/498/190/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 березня 2024 року сел. Велика Михайлівка Одеської області
Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області - Чернецька Н.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Великомихайлівського відділу державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Міністерства юстиції України Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса) про зняття арешту з нерухомого майна,
ВСТАНОВИВ:
06 березня 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Великомихайлівського районного суду Одеської області з позовною заявою до Великомихайлівського відділу державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Міністерства юстиції України Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса) про зняття арешту з нерухомого майна.
Однак, судом встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Ознайомившись з вказаним позовом та доданими до нього документами, суд доходить висновку про залишення позову без руху виходячи з наступного.
Так, порядок зняття арешту з майна регулюєтьсяст. 59 Закону України «Про виконавче провадження».
Підстави для зняття виконавцем арешту з усього майна боржника або його частини зазначені в ч. 4ст.59 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч. 5ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження»в усіх випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.
За роз`ясненнями Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, що містяться в постанові №5 від 03 червня 2016 року «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» питання щодо звільнення майна з під-арешту, накладеного державним виконавцем в межах виконавчого провадження, існує два способи здійснення такого права:
- на рішення та дії державного виконавця стороною виконавчого провадження може бути подана скарга, яка підлягає розгляду в порядку, передбаченомурозділомVII ЦПК, крім випадків, коли розгляд таких скарг відбувається за правилами іншого судочинства (наприклад адміністративного);
- особою, яка володіє на підставі закону чи договору майном чи речовим правом на майно, і яка не є стороною виконавчого провадження, подається позов про зняття арешту з майна.
В пункті 2 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03 червня 2016 року № 5 «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна», роз`яснено судам, що позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно). Позови на захист майнових прав малолітніх та неповнолітніх дітей боржника (засудженого) можуть бути пред`явлені їхніми законними представниками, а у випадках, встановлених законом, органами та особами, яким надано право захищати права, свободи чи інтереси інших осіб (статті3,45 ЦПК).
Звертаючись до суду з позовом про зняття арешту з майна, накладеного в межах виконавчого провадження, позивач свої вимоги заявив до Великомихайлівського відділу державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Міністерства юстиції України Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса) та не пред`явив їх до особи, від прав та обов`язків яких залежить обсяг, зміна чи припинення його прав, тобто, в даному випадку відповідачем повинен бути стягувач, в інтересах якого накладено арешт і який у зв`язку з накладенням арешту набуває певні права щодо арештованого майна боржника, а третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - відділ державної виконавчої служби.
Відтак позивачу слід усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом подання уточненої позовної заяви з визначенням процесуального становища осіб у справі, висуванням позовних вимог до належних відповідачів, зазначення їх в позові й наданням для них копій позовної заяви з додатками.
Відповідно до ч. 2ст. 30 ЦПК України, яка встановлює правила виключної підсудності, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.
Також, відповідно до п. 6 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» від 03.06.2016 № 5 позови про зняття арешту з нерухомого майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини (виключна підсудність). Якщо майно розташоване або знаходиться у різних районах міста чи в різних містах, то позов пред`являється до одного із судів за вибором позивача, але за місцезнаходженням основної частини майна, вартість якої перевищує вартість тих, що знаходяться в інших районах чи місцевостях.
З інформації з державного реєстру речових прав не можливо встановити на яке майно накладено арешт, за якою адресою, та в інтересах кого накладено арешт.
В будь-якому випадку для повного, об`єктивного розгляду справи необхідно встановити в зв`язку з чим накладався арешт на майно, в інтересах кого, та чи відпали підстави перебування майна під забороною.
Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду.
Звертаючись до суду з даною позовною заявою позивач не надав будь-яких документів на нерухоме майно, на підтвердження права власності чи іншого речового права, з якого він просить зняти арешт, не зазначив таке нерухоме майно у позові, не надав документів на підтвердження місцезнаходження нерухомого майна для перевірки дотримання позивачем правил підсудності, не надав Державний реєстр іпотек.
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного заяву потрібно залишити без руху та надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.175,177,185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Великомихайлівського відділу державної виконавчої служби у Роздільнянському районі Міністерства юстиції України Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса) про зняття арешту з нерухомого майна залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, який обчислюється з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі коли недоліки заяви вчасно усунені не будуть або будуть усунені частково, заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.С. Чернецька
Суд | Великомихайлівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117606066 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Великомихайлівський районний суд Одеської області
Чернецька Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні