Ухвала
(про залишення позовної заяви без руху)
Справа № 568/319/24
Провадження № 2/568/137/24
11 березня 2024 р. м.Радивилів
Суддя Радивилівського районного судуРівненської області, Делалова О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно померлого за спадкоємцем, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати за нею ОСОБА_1 право власності на спадкове нерухоме майно, а саме на 1/8 частину житлового будинку та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю її такою, що підлягає залишенню без руху, для усунення її недоліків, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Пунктом 9 ч. 1ст. 176 ЦПК Українивстановлено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Відповідно до п.16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17.10.2014 № 10, розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані звіт про оцінку саме ринкової вартості майна.
Разом з тим, документальних підтверджень дійсної вартості спірного майна на час подання позовної заяви до суду не надано.
Таким чином, позивачеві необхідно зробити оцінку нерухомого майна, а саме 1/8 частини сірного будинку та земельної ділянки. Позивачу необхідно зазначити ціну позову та доплатити судовий збір за вимогою майнового характеру, у розмірі, що відповідатиме 1 відсотку ціни позову, при цьому відрахувати вже сплачений судовий збір на суму 1211,20 грн.
Крім того, позивачка зазначила, що нотаріус відмовив їй у оформленні спадщини, у зв`язку з тим, що у неї відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок та господарські будівлі та споруди, і земельну ділянку, яка належала її покійному батьку. Оригінали документів знаходяться у її брата. Разом з тим позивачкою не було надано доказів неможливості їх отримати у позасудовому порядку, зокрема у брата, не надано документів на підтвердження того, що вона зверталась до державних органів для отримання належним чином завірених фотокопій необхідних правовстановлюючих документів, тобто вчинила дії досудового врегулювання.
Також у вказаній позовній заяві не обгрунтовано належним чином вимога, щодо визнання права власності саме на 1/8 частину як обов`язкову частку в той час, як позивач є повноправним спадкоємцем всього майна порівну з братом, у зв`язку з відмовою ОСОБА_4 від спадщини за заповітом і за законом на їх користь.
Відповідно до ч. 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, суд зазначає, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута заявнику.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.175-177,185,260,261 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 до Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно померлого за спадкоємцем.
Надати позивачеві строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для подання позовної заяви з додержанням вимог, викладених у статтях175і177 Цивільного процесуального кодексу України.
Роз`яснити положення частини третьої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Делалова
Суд | Радивилівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117610279 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Радивилівський районний суд Рівненської області
Делалова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні