Справа № 524/9123/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2024 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі головуючої судді Баранської Ж.О., за участю секретаря судового засідання Бегми С. А., розглянувши заяву про самовідвід судді Баранської Жанни Олександрівни по справі за позовом ОСОБА_1 до Крюківського районного суду м.Кременчука про відшкодування шкоди,
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2024 року згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями до провадження судді Кременчуцького районного суду Полтавської області Баранської Ж.О. передана справа № 524/9123/21 за позовом ОСОБА_1 до Крюківського районного суду м.Кременчука про відшкодування шкоди.
Відповідно до ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Статтями 36-37 ЦПК України встановлений вичерпний перелік підстав, за яких суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу).
Згідно з п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (яка підлягає застосуванню відповідно до ст.9 Конституції та ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»), закріплено принцип, за яким кожен має право на справедливий публічний розгляд його справи безстороннім судом.
Відповідно до практики ЄСПЛ (рішення від 09.11.2006 року у справі «Білуха проти України», від 28.10.1999 року у справі «Ветштайн проти Швейцарії»)) важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Волков проти України» суд зазначив, що відповідно до п. 1 ст. 6 Європейської конвенції з прав людини кожен має право на розгляд його справи незалежним і безстороннім судом.
Статтею 15 Кодексу суддівської етики визначено, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Вказане випливає з принципу об`єктивності, визначеному у Бангалорських принципах поведінки суддів, відповідно до яких об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків.
Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи, зокрема, в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
У п.2.5 «Бангалорських принципів поведінки судді» (схвалені резолюцією 2006/23 від 27 липня 2006 року) зазначається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у тому числі, в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді.
Суддею Баранською Ж.О. заявлено самовідвід від розгляду даної цивільної справи з тих підстав, що вона протягом періоду часу серпня 2006 року по серпень 2020 року працювала на різних посадах в апараті Крюківського районного суду м.Кременчука, а саме, на посадах секретаря суду, помічника судді, заступника керівника апарату та керівника апарату суду. Суддя особисто знайома та перебуває у дружніх відносинах із суддею Дядечком І.І. суддею у відставці ОСОБА_2 та працівниками апарату суду Поливяною І.В., Діденко Т.О., Герасименко Л.М.
З огляду на вищевикладене, з метою зняття у сторін будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді, та з метою запобігання у подальшому будь-яких нарікань на необ`єктивність та упередженість головуючої, враховуючи практику Європейського Суду з прав людини, вважаю за доцільне самовідвід задовольнити, з подальшою передачею даної справи на розгляд іншому судді відповідно до вимог ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Керуючись ст. ст.12, 13, 14, 33, 36 - 40 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву судді Кременчуцького районного суду Полтавської області Баранської Жанни Олександрівни про самовідвід - задовольнити.
Відвести суддю Кременчуцького районного суду Полтавської області Баранську Жанну Олександрівну від розгляду цивільної справи № 524/9123/21 за позовом ОСОБА_1 до Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області про відшкодування шкоди.
Цивільну справу № 524/9123/21 за позовом ОСОБА_1 до Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області - передати до канцелярії суду для визначення складу суду відповідно до статті 33 Цивільного процесуального кодексу України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЖ. О. Баранська
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2024 |
Оприлюднено | 15.03.2024 |
Номер документу | 117640244 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Баранська Ж. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні