718/837/24
2-о/718/116/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
15.03.2024 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О. розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , зацікавлена особа: ОСОБА_3 , Виконавчи комітет Неполоковецької селищної ради про визнання особи недієздатною,-
в с т а н о в и в:
12.03.2024 на адресу Кіцманського районного суду Чернівецької області надійшла заява ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , зацікавлена особа: ОСОБА_3 , Виконавчи комітет Неполоковецької селищної ради про визнання особи недієздатною.
Заявлені вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є бабусею заявника.
Вказує, що згідно Висновку ЛКК №5 від 05.01.2024 року ОСОБА_3 встановлено діагноз: ІХС, Дифузний кардіосклероз, фібримеція передсердя, тахіформа, гіпертонічна хвороба ІІ СН ІІ Б ст. Церебральний атеросклероз. Дисциркуляторна енцефалопатія ІІ з порушенням функцій тазових органів.
Зазначає, що на даний час загальний стан баби заявника важкий, в неї почались марення, суттєво погіршилась пам`ять, не впізнає рідних, розмовляє сама з собою, погано спить вночі, відчуває страх, чує голоси, емоційно знижена, що свідчить про наявність в неї психічних розладів.
Враховуючи наведене, просить заяву задовольнити, визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною.
За умовами ч.3ст.294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановленіІV розділом цього Кодексу(окреме провадження).
Відповідно до п.5 ч.3ст.175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч.5ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.1 та 3ст.297 ЦПК Україниу заяві про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи мають бути викладені обставини, що свідчать про психічний розлад, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, чи обставини, що підтверджують дії, внаслідок яких фізична особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо, поставила себе чи свою сім`ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов`язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.
У заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Статтею 36 ЦК Українипередбачено, що суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними; якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграмитощо і тим ставить себе чи свою сім`ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов`язанаутримувати, у скрутне матеріальне становище.
Разом з тим, в порушення ст.ст.175,177,297 ЦПК Українизаявником не вказано обставин, які свідчать про психічний розлад ОСОБА_3 , чи істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, з зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.
Отже, будь-яких первинних документів що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад ОСОБА_3 , внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними на день подання заяви, суду не додано.
Обмеження особи у здатності самостійно обслуговувати себе та потребування сторонньої допомоги не свідчать самі по собі про наявність саме психічного розладу.
Фізична хвороба може бути підставою для визнання особи інвалідом, надання такій особі постійного догляду, соціальних послуг у відповідності доЗакону України «Про соціальні послуги», але не є підставою для визнання фізичної особи недієздатною.
Згідно вимог ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів частин 1 та 5 статті 300 ЦПК Українисуд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна. Рішення суду після набрання ним законної сили надсилається судом органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Однак, в порушення вказаних вимог заявником у поданій заяві не зазначено коло всіх осіб які беруть участь у розгляді даної справи та всіх вимог пов`язаних з її розглядом.
Згідно ч.1ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вважаю за необхідне надати заявнику п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.83,175,185,260,261 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , зацікавлені особи: ОСОБА_3 , Виконавчи комітет Неполоковецької селищної ради, про визнання особи недієздатною - залишити без руху.
Надати заявнику п`ятиденний строк з дня отримання ним ухвали для усунення недоліків заяви вказаних у мотивувальній частині ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатись неподаною та повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя Кіцманського
районного суду: Масюк Л.О.
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117675198 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Масюк Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні