Справа №932/8155/23
Провадження №2-о/932/190/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2024 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі: головуючого судді - Овчиннікової О.С.,
присяжних Смакоти З.Л., Серьоженка І.М.,
за участю секретаря судового засідання Кирилішиної В.Д.,
представника заявниці ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи Пантелеєвої Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Адміністрація Шевченківського району Дніпровської міської ради в особі відділу опіки і піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуном,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Адміністрація Шевченківського району Дніпровської міської ради в особі відділу опіки і піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуном.
Відповідно до поданої заяви заявниця просить суд визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним. У зв`язку з чим, виникла необхідність у призначенні по справі судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовому засіданні представник заявника просив призначити судово- психіатрічну експертизу.
Представник Органу опіки та піклування до судового засідання не з`явилась, надала до суду заяву в якій просила розглядати справу без її участі.
Вислухавши думку учасників справи, вивчивши матеріали заяви, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для призначення судово-психіатричної експертизи, у зв`язку з наступним.
Відповідно дост.39ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Відповідно до ч. 1ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно ч. 1ст.103ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо.
Статтею 105 ЦПК Українивизначено, що призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Суд зазначає, що в даному випадку для з`ясування вказаних обставин, що мають істотне значення для всебічного, повного і всебічного розгляду даної цивільної справи, та на які посилається заявник, потрібні спеціальні знання. У зв`язку з чим, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-психіатричну експертизу.
Крім того, оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі вищевикладеного та керуючисьст. 39 ЦК України, ст. ст.84,103-105,222,252,298 ЦПК України, суд
ухвалив:
Призначити у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Адміністрація Шевченківського району Дніпровської міської ради в особі відділу опіки і піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуном, судово-психіатричну експертизу.
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Дніпровської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України».
На вирішення експертів поставити наступні питання:
- чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання, якщо так то яке?
- чи може ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст.ст.384,385 Кримінального кодексу України.
У розпорядження експертів надати копію цієї ухвали, а у разі необхідності матеріали справи.
Витрати з оплати вартості проведення експертизи покласти на заявницю ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повного тексту ухвали суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного тексту ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя О.С. Овчиннікова
Присяжна З.Л. Смакота
Присяжний І.М. Серьоженко
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117676644 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Овчиннікова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні