Ухвала
від 15.03.2024 по справі 148/347/24
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальнийномер 148/347/24

Номер провадження 2/142/180/24

У Х В А Л А

(про відкриття провадження)

15 березня 2024 року смт. Піщанка

Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Нестерук В.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , подану його представником адвокатом Охременко Артемом Вікторовичем, АДРЕСА_2 , третя особа ОСОБА_2 , АДРЕСА_3 , до Піщанської селищноїради,що знаходитьсяв смт.Піщанка Тульчинськогорайону Вінницькоїобласті,вул.Центральна,36,про визнанняправа власності,з доданимидо неїматеріалами,-

В С Т А Н О В И В:

12березня 2024року до Піщанського районного суду Вінницької області з Тульчинськогорайонного судуВінницької областіна підставіухвали судупро передачусправи запідсудністю від15лютого 2024рокунадійшлапозовна заява ОСОБА_1 до Піщанської селищної ради про визнання права власності за набувальною давністю, в якій представник позивача просить суд визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП - НОМЕР_2 ) право спільної сумісної власності в порядку набувальної давності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є чоловіком та дружиною. 05.12.2008 ОСОБА_1 спільно зі своєю дружиною - ОСОБА_3 за спільні кошти придбали у ОСОБА_2 житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 . Вказаний житловий будинок належав покійному чоловіку ОСОБА_2 - ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про право особистої власності на жилий будинок № НОМЕР_3 від 11.03.1990 та технічним паспортом на житловий будинок від 11.03.1990. Після смерті чоловіка, ОСОБА_2 не здійснила належне оформлення спадщини, та не зареєструвала право власності на житловий будинок. Договір про купівлю-продаж житлового будинку між ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 укладено не було, оскільки остання не мала правовстановлюючих документів на житловий будинок. Проте, сторони домовилися про купівлю-продаж житлового будинку, свідками чого були, зокрема, сусіди - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та його дружина - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Також, факт продажу будинку ОСОБА_2 підтверджує своєю письмовою заявою. ОСОБА_1 та ОСОБА_3 почали проживати у житловому будинку відразу після його придбання, та разом зі своїми дітьми проживають по теперішній час. У житловому будинку зареєстровано місце проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , та їх дітей - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується домовою книгою та витягами з реєстру територіальної громади. Рахунки за комунальні платежі зареєстровані на ім`я ОСОБА_1 , оскільки він є фактичним власником житлового будинку. ОСОБА_1 та ОСОБА_3 здійснюють внутрішній та зовнішній ремонти будинку, встановлення огорожі, сплачують комунальні платежі (електроенергія, водопостачання), земельний податок, обробляють прилеглу до житлового будинку земельну ділянку, що підтверджується квитанціями про оплату комунальних послуг (копії додаються). З 2008 року і до теперішнього часу ОСОБА_1 та ОСОБА_3 постійно, безперервно, відкрито проживають у житловому будинку та фактично володіють ним, що складає вже понад 15 років. Однак, до теперішнього часу право власності на зазначений житловий будинок не зареєстроване на ім`я ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , тому вони звертаються до суду для визнання за ними права власності на житловий будинок в порядку набувальної давності.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 березня 2024 року дану позовну заяву було передано для розгляду судді Нестеруку В.В.

Відповідно до полложень ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Частиною 1 ст. 187 ЦПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Беручи до уваги, що дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, а позовна заява та додані до неї документи оформлені з дотриманням вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України, суд не вбачає підстав, які б перешкоджали прийняттю позовної заяви до розгляду та відкриттю провадження у справі.

За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.

На виконання вимог, викладених в ч. 1 ст. 196 ЦПК України, де зазначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання, в даній справі слід призначити підготовче судове засідання, про дату і час якого повідомити учасників справи.

Крім того, відповідно до положень ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, окрім іншого строк для подання відповідачем відзиву на позов; трок надання пояснень третіми особами, яких було залучено при відкритті провадження у справі; результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.

Відповідно до ст. 192 ЦПК України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі або ухвалі, постановленій у підготовчому засіданні (якщо третіх осіб було залучено у підготовчому засіданні), треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву. Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.

Клопотання про допит як свідків громадян: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 буде вирішено судом в підготовчому засіданні.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 196 ЦПК України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. 11, ч. 8 ст. 43, ст. ст. 44, 49, 53, 71, 83, 84, 85, 86, 91, 93, 95, 183, 185, 187, 189, 190-193, 196, 199, 257, ч. 2 ст. 261, ст. ст. 272, 353-355 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ,третя особа ОСОБА_2 , до Піщанської селищної ради про визнання права власності.

Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.

Розпочати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.

Проведення підготовчого засідання призначити на 11 год. 30 хв. 10 квітня 2024 року в залі № 1 Піщанського районного суду Вінницької області (смт. Піщанка Вінницької області, вул. Вишнева, 5).

Залучити до участі в справі в якоті третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ).

Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Встановити відповідачу строк для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У строк для подання відзиву відповідач має право подати зустрічний позов.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Встановити третій особі строк для надання посянень щодо позову з викладенням своїх аргументів і міркувань та наданням відповідних доказів на підтримку або заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Зобов`язати третю особу одночасно із надісланням (наданням) пояснень до суду надіслати (надати) копії таких пояснеь та доданих до них документів іншим учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud0219

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.03.2024
Оприлюднено18.03.2024
Номер документу117678091
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —148/347/24

Ухвала від 15.05.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні