ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"12" березня 2024 р.Cправа № 902/264/24
Суддя Господарського суду Вінницької області Яремчук Ю.О., розглянувши матеріали
за позовом: Гніванської міської ради (вул. Соборна, 64, м. Гнівань, Вінницький р-н, Вінницька обл., 23310)
про стягнення 676 970,25 грн.
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява № 03-8/555 від 05.03.2024 Гніванської міської ради з вимогами до Приватного підприємства "ЕЛІТА-ІНДУСТРІАЛ" про стягнення матеріальної шкоди в сумі 647 699,35 грн та моральної шкоди в сумі 29 270,90 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 902/264/24 розподілено судді Яремчуку Ю.О.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Заявником в порушення наведених вище законодавчих приписів, не надано доказів надіслання відповідачу та третій особі у справі копії позовної заяви з додатками до неї.
Суд, вважає за необхідне зауважити, що відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 р. № 270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу та третій особі у справі позовної заяви з додатками до неї є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Суд зауважує, що до позовної заяви позивачем додано лише фіскальний чек про направлення відповідачу поштової кореспонденції, однак матеріали позовної заяви не містять опису вкладення в цінний лист що є доказом надіслання відповідачу та третій особі у справі копії позовної заяви з додатками.
З урахуванням встановленого суд зазначає, що позивачу необхідно надати докази належного надіслання відповідачу та третій особі копії позовної заяви з додатками до неї.
Відтак, у зв`язку з недодержанням заявником вимог ст. 164 ГПК України, дану позовну заяву слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
1. Позовну заяву Гніванської міської ради № 03-8/555 від 05.03.2024 - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
5. Копію ухвали надіслати позивачу в зареєстрований електронний кабінет в системі "Електронний суд" та рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Дата складання повного тексту ухвали 13.03.2024.
Суддя Юрій ЯРЕМЧУК
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Соборна, 64, м. Гнівань, Вінницький р-н, Вінницька обл., 23310)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117682838 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Яремчук Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні