Ухвала
від 15.03.2024 по справі 538/545/23
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 538/545/23 Номер провадження 22-ц/814/959/24Головуючий у 1-й інстанції Зуб Т.О. Доповідач ап. інст. Чумак О. В.

У Х В А Л А

15 березня 2024 року м. Полтава

Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Полтавського апеляційного суду в складі:головуючого судді: Чумак О.В.

суддів: Дряниці Ю.В., Пилипчук Л.І.,

розглянувши в письмовому провадженні за наявними матеріалами питання про виправлення описки в судовому рішенні по цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданої адвокатом Дуденок Оксаною Олександрівною, на рішення Лохвицького районного суду Полтавської області від 03 травня 2023 року, ухвалене суддею Зуб Т.О., повний текст рішення складено 08.05.2023, за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Виконавчий комітет Заводської міської ради Миргородського району Полтавської області, Лохвицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення (батьківства).

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_3 (після зміни прізвища ОСОБА_4 ) звернулася до суду першої інстанції з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення (батьківства).

Рішенням Лохвицького районного суду Полтавської області від 03 травня 2023 року заяву ОСОБА_3 , заінтересовані особи: Виконавчий комітет Заводської міської ради Миргородського району Полтавської області, Лохвицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення (батьківства) задоволено.

Встановлено факт батьківства ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки м. Заводське, Миргородського району, Полтавської області.

Внесено зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_6 , складеного 05.01.2023 року Виконавчим комітетом Заводської міської ради Миргородського району Полтавської області за № 02, зазначивши батьком дитини ОСОБА_5 , громадянина України, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_4 ».

Встановлено факт батьківства ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , стосовно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки м. Заводське, Миргородського району, Полтавської області.

Внесено зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_8 , складеного 05.01.2023 року Виконавчим комітетом Заводської міської ради Миргородського району Полтавської області за № 02, зазначивши батьком дитини ОСОБА_5 , громадянина України, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_4 ».

21.10.2023 засобами поштового зв`язку адвокатом Дуденок Оксаною Олександрівною, яка представляє ОСОБА_1 (особу, яка не брала участі у справі та вважає, що суд вирішив питання про її права та обов`язки), надіслана апеляційна скарга на рішення Лохвицького районного суду Полтавської області від 03 травня 2023 року.

27 лютого 2024 року Полтавським апеляційним судом прийнято постанову, в якій суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність у цій справі спору про право та скасування рішення місцевого суду з залишенням заяви ОСОБА_3 без розгляду.

Разом з тим у резолютивній частині постанови Полтавського апеляційного суду від 27 лютого 2024 року судом апеляційної інстанції помилково зазначено «Провадження у справі за заявою ОСОБА_2 закрити».

У відповідності до ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.

Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

У пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» зазначено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.

Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Оскільки Полтавським апеляційнимсудом упостанові від27лютого 2024року врезолютивній частиніпостанови допущенаописка тапомилково вказано: «Провадження у справі за заявою ОСОБА_2 закрити». Тоді як суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність у цій справі спору про право та скасування рішення місцевого суду з залишенням заяви ОСОБА_3 без розгляду, про що йдеться в мотивувальній частині постанови, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про необхідність внесення виправлень у вказану постанову суду.

Керуючись ст.269 ЦПК України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А:

Виправити описку, допущену в резолютивній частині постанови Полтавського апеляційного суду від 27 лютого 2024 року, виклавши резолютивну частину постанови в наступній редакції:

«Апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,поданої адвокатомДуденок ОксаноюОлександрівною задовольнити.

Рішення Лохвицького районного суду Полтавської області від 03 травня 2023 скасувати.

Заяву ОСОБА_2 залишити без розгляду.

Роз`яснити ОСОБА_9 право на звернення до суду в порядку позовного провадження.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду».

Копію даної ухвали направити учасникам справи для відома.

Ухваласуду апеляційноїінстанції набираєзаконної силиз дняїї прийняттяі можебути оскарженау касаційномупорядку доВерховного Судупротягом тридцятиднів.

Головуючий суддя О.В Чумак

Судді: Ю.В.Дряниця

Л.І.Пилипчук

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.03.2024
Оприлюднено18.03.2024
Номер документу117689567
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —538/545/23

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Постанова від 27.02.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 05.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Рішення від 03.05.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Рішення від 03.05.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 17.04.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Лохвицький районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні