ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження в частині позовних вимог
14 березня 2024 рокум. Ужгород№ 260/366/24 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду у Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 39393632), Закарпатського обласного центру зайнятості (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Новака, 45, код ЄДРПОУ 02771546) про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
25 січня 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду у Закарпатській області, Закарпатського обласного центру зайнятості, якою просить: 1) стягнути з відповідачів на її користь нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 32692 (тридцять дві тисячі шістсот дев`яносто дві) гривні 50 копійок.; 2) стягнути з відповідачів на її користь середній заробіток за весь час затримки вищевказаних виплат, а саме з 23.02.2023 року і по день звернення з позовом, але не більше ніж за 6 місяців. (129 днів) в розмірі 110 554,29 грн.; 3) стягнути з відповідачів на ОСОБА_1 , користь, моральну шкоду в розмірі 50 000 грн.
30 січня 2024 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
14 лютого 2024 року недоліки позовної заяви усунуто та подано позовну заяву у новій редакції: 1) визнати бездіяльність відповідачів щодо несплати всіх належних сум при звільненні протиправною; 2) стягнути з відповідачів на ОСОБА_1 , користь нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 32692 (тридцять дві тисячі шістсот дев`яносто дві) гривні 50 копійок; 3) стягнути з відповідачів на ОСОБА_1 , користь середній заробіток за весь час затримки вищевказаних виплат, а саме з 23.02.2023 року і по день звернення з позовом, але не більше ніж за 6 місяців (129 днів) в розмірі 110 554,29 грн; 4) стягнути з відповідачів на ОСОБА_1 , користь, моральну шкоду в розмірі 50 000 грн.
15 лютого 2024 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та призначено розгляд справи на 14 березня 2024 року.
29 лютого 2024 року відповідачем 1 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять здійснити розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Судом встановлено, що позивач просить суд стягнути з відповідачів на користь ОСОБА_1 нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 32692,50 грн.
Відповідно до розрахункового листа Закарпатського обласного центру зайнятості за лютий 2024 року ОСОБА_1 нараховано матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності 32 692,50 грн., з яких утримано 6 375,04 грн. податків (а.с. 64).
15 лютого 2024 року на картковий рахунок ОСОБА_1 нараховано 26 317,46 грн, (а.с. 65).
26 лютого 2024 року до суду надійшла заява позивача про те, що в рахунок погашення основної суми заборгованості на її розрахунковий рахунок надіслано 26 317,46 грн. Решта позовних вимог підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити. Крім того, просить прийняти до уваги, що на момент звернення до суду відповідач мав заборгованість, яку погашено тільки тепер, в ході судового розгляду, отже сплачені нею витрати зі сплати судового збору просить повернути у повному обсязі, (а.с. 47).
Виходячи з наявних у матеріалах справи документів, суд робить висновок, що відповідач 1 фактично виконав вимогу позивача в частині стягнення з відповідачів на користь ОСОБА_1 нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 26 317,46 грн. та усунув порушення прав та інтересів позивача в цій частині.
За таких обставин, провадження у в цій частині підлягає закриттю в порядку пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України.
Згідно з частиною 2 статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до ухвали суду від 30 січня 2024 року суд дійшов висновку, що клопотання позивача про звільнення та/або відстрочення сплати судового збору підлягає частковому задоволенню, оскільки позивач звільняється від сплати судового збору за позовну вимогу щодо стягнення з відповідачів на користь ОСОБА_1 нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 32692,50 гривні на підставі підпункту 1 пункту 1 статті 5 закону №3674-VI. Таким чином, оскільки позивачем заявлено було вимоги на суму 160 554, 29 грн., позивачеві слід було сплати судовий збір у сумі 1605, 54 грн.
Враховуючи вищенаведене, оскільки позивача звільнено від сплати судового збору за позовною вимогою щодо стягнення з відповідачів на користь ОСОБА_1 нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 32692,50 гривні, відсутні підстави для вирішення питання про розподіл між сторонами судових витрат.
Розглянувши клопотання відповідача 1 про здійснення розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, судом встановлено наступне.
У відповідності до пункту 20 частини 1 статті 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Частиною 5 статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
При цьому, згідно з частиною 6 статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
З урахуванням предмету спору та тієї обставини, що відповідно до вимог статті 47 КАС України сторони не позбавлені права подати будь-які письмові пояснення та докази в підтвердження власної позиції, підстави для розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відсутні.
На підставі наведеного та керуючись статтями 229, 238, 241, 248, 256, 262, 294 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Закрити провадження у справі в частині стягнення з відповідачів на користь ОСОБА_1 нараховане, але не виплачене матеріальне забезпечення у зв`язку із тимчасовою втратою працездатності у розмірі 26 317,46 грн.
2. У задоволенні клопотання представника відповідача 1 про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині закриття провадження у справі подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
СуддяТ.В.Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117690670 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні