ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
попереднє засідання
"12" березня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/4112/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Черновою В.О.
розглянувши заявуФізична особа-підприємець Величко Михайло Веніамінович про визнання банкрутом Приватне акціонерне товариство "Автоном" , код ЄДРПОУ 22622883 за участю сторін:
розпорядник майна - Паркулаб В.Г.
ВСТАНОВИВ:
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ.
Ухвалою від 24.10.2023 господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Автоном", здійснив оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство на веб-сайті Судової влади України (ВГСУ), призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Паркулаба В.Г., зобов`язав розпорядника майна надати суду відомості про результат розгляду вимог кредиторів в строк до 04.12.2024, встановив строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 20.12.2024 та призначив дату проведення попереднього засідання суду.
Оголошення про відкриття справи про банкрутство ПАТ "Автоном" було опубліковано 25.10.2023 № 71717.
Розпорядник майна арбітражний керуючий Паркулаб В.Г. в судовому засіданні довів суду звіт розпорядника майна про здійснені заходи, на виконання вимог ухвали суду надав суду відомості про результати розгляду вимог кредитора, в якому вимоги ініціюючого кредитора визнає в повному обсязі, а щодо вимог податкового органа заперечує в повному обсязі.
Представники кредиторів та боржника в судове засідання не з`явились, про причину неявки суду не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Згідно ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи викладене, суд констатує, що всіх учасників даного судового засідання було повідомлено про дату, час та місце розгляду справи належним чином, в зв`язку з чим суд розглядає справу в попередньому засіданні суду по суті.
ВИСНОВОК СУДУ.
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, надані суду розпорядником майна документи, суд встановив, що згідно з ч.2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс, КУзПБ) передбачено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом встановленого строку, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:
розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
Судом встановлено, що до суду та розпорядника майна звернулись наступні кредитори:
1) ФОП Величко М.В. на загальну суму 525000,00 грн.
Зазначена сума заборгованості виникла на підставі договору поставки за № 29/10-21 від 29.10.2021, відповідно до умов якого боржнику був поставлений товар на загальну суму 525 000 грн, що засвідчує специфікація №1 від 29.10.2021 та видаткова накладна №29/10-21 від 01.11.2021.
Станом на дату подання заяви про відкриття провадження у справі заборгованість ПАТ "Автоном" перед кредитором ФОП Величко М.В. не погашена в повному обсязі.
Зазначені вимоги ініціюючого кредитора визнані на підставі ухвали суду від 24.10.2023, яка не оскаржувалась та набрала законної сили в загальній сумі 525000,00 грн та судові витрати у справі про банкрутство, а саме: витрати зі сплати судового збору за подання заяви до суду в розмірі 26 840,00 грн, авансового внеску в сумі 60300 грн.
Розпорядником майна вимоги ФОП Величко М.В. визнані в повному обсязі, також ці вимоги перевірені судом, надано правову оцінку, в зв`язку з чим суд вважає вимоги кредитора на загальну суму 525 000,00 грн та 87140,00 грн судових витрат обгрунтованими та такими, що підлягають визнанню та внесенню до реєстру вимог кредиторів.
2) ГУ ДПС у Харківській області на загальну суму 364865,65 грн, з якої основний платіж - 283971,47 грн, 73334,19 грн - штрафна санкція, пеня - 7659,90 грн.
Розпорядник майна надав суду повідомлення про результат розгляду вимог кредитора, в якому вимоги ГУ ДПС у Харківській області не визнає в повному обсязі, посилаючись на те, що вони є не узгодженими і оскаржуються в адміністративному суді.
Судом розглянуто заяву ГУ ДПС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника та відхилено їх в повному обсязі, як передчасно заявлені, про що судом постановлено відповідну ухвалу від 12.03.2024.
Інших вимог від кредиторів до суду та розпорядника майна не надходило.
Враховуючи, що всі вимоги кредиторів перевірені судом, при таких обставинах суд вважає за необхідне визнати вимоги кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів на загальну суму - 525 000,00 грн і зобов`язати розпорядника майна, здійснити фінансовий аналіз, а також у відповідності до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства провести збори кредиторів та комітету кредиторів, на яких визначитись з подальшою процедурою банкрутства.
Керуючись ст. ст. 44-49 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 86, 202, 233-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Визнати вимоги кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів:
- ФОП Величко М.В. в сумі 525 000,00 грн та 87140,00 грн судових витрат.
2. Зобов`язати розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду у десятиденний строк з дня постановлення ухвали суду.
3. Зобов`язати розпорядника майна провести інвентаризацію активів боржника, здійснити фінансовий аналіз, а також в десятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів. Докази надати суду.
4. Призначити проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 02.04.2024 року.
5. Призначити підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанова про визнання його банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвала про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на "16" квітня 2024 р. о 10:00 год. (Держпром, 8-й під, к. 111). Визнати явку кредиторів, розпорядника майна в судове засідання обов`язковим.
6. Учасники судових засідань мають право надсилати документи, що стосуються розгляду судових справ, без особистого прибуття до приміщення суду:
- через особистий кабінет в системі "Електронний суд";
- у разі неможливості надсилання через систему "Електронний суд" електронною поштою на e-mail: inbox@hr.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).
- у разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді звичайною поштою на офіційну адресу суду.
7. З урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю - рекомендувати у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви про розгляд справи в іхній відсутності за наявними матеріалами в порядку ч.3 ст.196 ГПК України.
8. Ухвалу направити: боржнику, розпоряднику майна, кредиторам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття (оголошення) та може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 15.03.2024.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117694995 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні