Постанова
від 16.05.2024 по справі 922/4112/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057)705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"16" травня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/4112/23

Господарський суд Харківської області у складі:

суддя Міньковський С.В.

при секретарі судового засідання Черновою В.О.

розглянувши заявуФізичної особи-підприємця Величка Михайла Веніаміновича про визнання банкрутом Приватного акціонерного товариства "Автоном" , код ЄДРПОУ 22622883 за участю сторін:

не з`явились,

ВСТАНОВИВ:

ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 10.10.2023 прийнято заяву кредитора ФОП Величко М.В. про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Автоном" до розгляду.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 24.10.2023 господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Автоном", здійснив оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство на веб-сайті Судової влади України (ВГСУ), призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Паркулаба В.Г., зобов`язав розпорядника майна надати суду відомості про результат розгляду вимог кредиторів в строк до 04.12.2024, встановив строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 20.12.2024 та призначив дату проведення попереднього засідання суду.

Оголошення про відкриття справи про банкрутство ПрАТ "Автоном" було опубліковано 25.10.2023 № 71717.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 12.03.2024 за результатом проведення попереднього засідання судом визначено вимоги, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів: ФОП Величко М.В. в сумі 525 000,00 грн та 87140,00 грн судових витрат; зобов`язано розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду у десятиденний строк з дня постановлення ухвали суду; зобов`язано розпорядника майна провести інвентаризацію активів боржника, здійснити фінансовий аналіз, а також в десятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів. Докази надати суду; призначено проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 02.04.2024 року; призначено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанова про визнання його банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвала про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на 16.04.2024.

В судовому засіданні 16.04.2024 суд постановив протокольну ухвалу про відкладення підсумкового засідання на 16.05.2024.

В призначене на 16.05.2024 підсумкове засідання учасники справи не з`явились, проте від розпорядника майна, на виконання вимог ухвали суду від 12.03.2024, до суду надійшли документи щодо проведених ним заходів в процедурі розпорядження майном ПрАТ "Автоном", а також протоколи зборів кредиторів та комітету кредиторів, на яких було прийнято рішення щодо подальшої процедури банкрутства боржника, клопотання про відкриття ліквідаційної процедури та заява арбітражного керуючого Паркулаба В.Г. на участь у справі в якості ліквідатора боржника. Також розпорядником майна надано суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Суд вважає, що нез`явлення учасників справи, які належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи в підсумковому засіданні 16.05.2024.

Розглянувши матеріали справи, надані сторонами документи, суд дійшов висновку про наступне.

Згідно з ч. 3, 4 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:

- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;

- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;

- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

- ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

У разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п`яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Згідно ч. 2 ст. 44 КУзПБ визначено строк процедури розпорядження майно боржника до 170 календарних днів.

Судом встановлено, що з метою розшуку майна, розпорядником майна було направлено запити до державних органів, на які отримані відповіді про відсутність зареєстрованих за боржником будь-яких активів, а саме: ДП "Український державний центр радіочастот", Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, АТ "Укрзалізниця", Департаменту економіки та комунального майна ХМР, ГУ ДПС у Харківській області, Державного агентства меліорації та рибного господарства України.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта (інформаційна довідка №364834597) ПрАТ "Автоном" встановлено, що майно у боржника відсутнє, в іпотеці не знаходиться.

Згідно зі ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний, у тому числі не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

На виконання положень ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства та вимог ухвали суду від 24.10.2023 розпорядником майна арбітражним керуючим Паркулабом В.Г. була проведена інвентаризація майна боржника станом на 25.03.2024, за результатами якої виявлено активи: запаси (клапан запірний сильфонний КС1-DN10-Pp20-t300-AC-ухл4 (15 шт) та клапан запірний сильфонний КС1-DN15-Pp30-t300-AC-ухл4 (5 шт)), загальна вартість яких згідно даних бухгалтерського обліку становить 525000,00 грн, про що складений зведений акт інвентаризації.

Інших активів виявлено не було.

Згідно зі ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, на розпорядника майна покладений також обов`язок проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника.

Відповідно до висновків, зроблених розпорядником майна, з урахуванням проведених розпорядником майна дій щодо виявлення майна ПрАТ "Автоном", станом на дату проведення судового засідання вбачається, що ПрАТ "Автоном" неспроможне за рахунок внутрішніх джерел оперативно знайти резерви платіжних коштів, необхідних для погашення боргів і постійно підтримувати рівновагу між обсягами і строками перетворення активів в грошові кошти та обсягами і строками погашення зобов`язань. Результат аналізу коефіцієнтів фінансової стійкості підприємства обумовлює кризовий стан фінансового положення, коли зменшується власний капітал, що продукує ріст позикового капіталу та відсутність фінансової самостійності підприємства. Не забезпечується самофінансування та незалежність підприємства від залучених джерел фінансування. Фінансово-господарський стан боржника характеризується надкритичною неплатоспроможністю, кризовою ліквідністю, відсутністю фінансової стійкості, надмірним залученням позикових коштів, відсутністю власного капіталу, що визначає як неможливість погашення набутих зобов`язань за рахунок власних активів, так і неможливість подальшого розвитку підприємства за рахунок власних джерел фінансування. Подальша ефективна діяльність підприємства й відновлення платоспроможності малоймовірні. Таке фінансове становище ПрАТ "Автоном" характеризується наявністю ознак надкритичної неплатоспроможності, що відповідає фінансовому стану потенційного банкрутства, задоволення визнаних вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури в процесі провадження справи про банкрутство.

В ході здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника також було досліджено питання наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства чи приховування банкрутства, за результатами чого не було виявлено підстав для висновку про наявність ознак зазначених правопорушень.

Отже, розпорядник майна арбітражний керуючий Паркулаб В.Г. довів суду та кредитору, що після публікації про відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства потенційних інвесторів не виявлено, ліквідні активи боржника згідно даних бухгалтерського обліку складають 525000,00 грн, проте кредиторська заборгованість, згідно реєстру вимог кредиторів складає 612140,00 грн.

Матеріали справи свідчать про те, що кредитори, враховуючи незадовільне фінансове становище боржника, відсутність потенційних інвесторів, неможливість відновлення платоспроможності боржника власними силами за рахунок доходів від здійснення власної господарської діяльності та відсутністю активів, прийняли рішення щодо звернення до суду з пропозицією щодо застосування до боржника процедури ліквідації, що відповідає приписам ч. 5 ст. 48 та ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно з п. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом, норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені в Кодексі України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів. Відповідно до протоколу від 27.03.2024 на засіданні зборів кредиторів „за визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ПрАТ "Автоном" проголосували всі кредитори у справі, присутні на зборах: 525, „проти не було. Зазначене говорить про те, що рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято з дотриманням вимог приписів ч. 2-4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства.

Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами кредитор обґрунтовано дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.

Судом встановлено, що на засіданні комітету кредиторів боржника (протокол від 28.03.204) прийнято рішення про призначення арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича (свідоцтво № 983 від 23.05.2013) ліквідатором ПрАТ "Автоном".

Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий Паркулаб В.Г. (свідоцтво № 983 від 23.05.2013) надав заяву на участь у справі про банкрутство №922/4112/23 у якості ліквідатора ПрАТ "Автоном", в якій повідомив суд, що не є заінтересованою особою у цій справі; не є особою, яка раніше здійснювала управління цим боржником, не належить до жодної категорії осіб, зазначених в ч.3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, про що подано суду відповідну заяву.

Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Паркулаба В.Г. повністю відповідає вимогам статей 24, 28 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно ч. 2 ст. 10 Кодексу України з процедур банкрутства одна й та сама особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство.

Враховуючи, що кредитори дійшли обґрунтованого висновку про необхідність застосування до боржника ПрАТ "Автоном" процедури ліквідації в зв`язку з недостатністю майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів, з тривалим незадовільним фінансовим становищем боржника, відсутністю потенційних інвесторів, неможливістю відновлення платоспроможності боржника, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича.

На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 11, 28, 48, 49, 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-233 ГПК України -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном ПрАТ "Автоном" та повноваження розпорядника майна. Визнати Приватне акціонерне товариство "Автоном", код 22622883, зареєстроване за місцезнаходженням: вул. Погребняка Якима, 1, м. Мерефа, Харківський р-н, Харківська обл., 62473 - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2. Призначити ліквідатором Приватного акціонерного товариства "Автоном", код 22622883 - арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 983 від 23.05.2013, код іпн 2555514115, поштова адреса: 61001, м. Харків, вул. Потебні, буд. 6), що виконує з дня свого призначення функції з управління та розпорядження майном банкрута та виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута. Встановити оплату послуг ліквідатора в розмірі трьох мінімальних розмірів заробітної плати за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

3. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про визнання боржника ПрАТ "Автоном", код 22622883, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомостей про ліквідатора.

4. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

виконання зобов`язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

5. Зобов`язати посадових осіб (керівника боржника) ПрАТ "Автоном", код 22622883, протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

6. Зобов`язати ліквідатора відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та визначати початкову вартість майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового стану банкрута, вести реєстр вимог кредиторів, формувати ліквідаційну масу, розглядати вимоги поточних кредиторів; передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які підлягають обов`язковому зберіганню; повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, заявляти (пред`являти) до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Зобов`язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

7. Зобов`язати ліквідатора в строк до 16.05.2025 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:

- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси,

- відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу, звіти про оцінку майна;

- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,

- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;

- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,

- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,

- довідку архівної установи про прийняття документів, які підлягають обов`язковому зберіганню,

- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,

- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,

- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,

- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,

- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,

- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

8. Постанову суду надіслати ліквідатору, Харківському ВДВС у Харківському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (61165, м. Харків, вул. Космічна, 21А, 11 поверх), державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства, комітету кредиторів, банкруту.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня підписання повного судового рішення.

Постанова підписана 20.05.2024.

CуддяМіньковський С.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.05.2024
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу119130366
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —922/4112/23

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 26.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 26.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Постанова від 16.05.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Постанова від 16.05.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 12.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні