18.03.2024
Справа № 331/881/20
Провадження № 6/331/32/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2024 року місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі :
головуючого судді: Антоненко М.В.,
при секретарі: Байрамовій Д.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя справу за поданням державного виконавця Центрального ВДВС у м. Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ружанської Марини Миколаївни про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документу, -
В С Т А Н О В И В :
19.12.2023 року до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшло подання державного виконавця Центрального ВДВС у м. Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ружанської Марини Миколаївни про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документу.
В обґрунтування подання зазначено, що на виконанні Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) знаходиться виконавче провадження 65104212 з примусового виконання виконавчого листа № 331/881/20 виданого Жовтневим районним судом м. Запоріжжя від 09.04.202!. року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Віконний центр» заборгованості у розмірі 13242,27 грн..
За вказаним виконавчим документом боржником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідно до статей 3, 4. 24, 25. 26 Закону України "Про виконавче провадженая", виконавцем 02.02.2023 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою боржника зобов`язано подати декларацію про доходи та майно та попереджено боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. Копію постанови направлено рекомендованою кореспонденцією сторонам виконавчого провадження.
Рішення па сьогоднішній день боржником не виконано, декларацію не надано, будь яких дій спрямованих па його виконання не здійснено, що суперечить вимогам частини п`ятої статті 19 Закону України "Про виконавче провадження".
Під час виконання рішення суду виконавцем встановлено, що згідно інформації наданої на запити щодо перевірки майнового стану боржника (згідно відповіді ДФС за боржником зареєстровані рахунки в банківських установах па які 02.02.2023 р. накладено арешт, але згідно відповідей з банків кошти на рахунках відсутні; згідно відповіді МИС за боржником не зареєстрований автотранспортний засіб, офіційного доходу боржниця не мас); відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових нрав на нерухоме майно та Реєстру прав власності па нерухоме майно. Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна за боржником нерухоме майно не зареєстровано.
Виконавцем на адресу боржника надсилались виклики щодо явки до виконавця для падання пояснень щодо причин невиконання рішення суду, однак ОСОБА_2 на виклики не з`являвся, про причини неявки не повідомив виконавця.
Враховуючи викладене, рішення до теперішнього часу не викопано, а боржник ухиляється від виконання його, не вживає заходів щодо виконання рішення за рахунок належного йому майна і доходів.
Отже, боржником рішення виконано не було, що призвело до вжиття відносно нього вищевказаних заходів примусового виконання.
Статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавець у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, який видав виконавчий документ, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Статтею 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України № 3857-ХІІ у редакції від 10.12.2015 встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов`язань.
Відповідно до частини першої статті 377-1 Цивільного процесуального кодексу України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, або за місцезнаходженням виконавчого округу за поданням приватного виконавця.
Закон України Про судовий збір не передбачає оплату судовим збором подання виконавця про тимчасове обмеження боржника у виконавчому провадженні у праві виїзду за межі України.
Враховуючи викладене просить суд тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 , дата народження, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , до виконання зобов`язань, покладених на нього виконавчим листом № 331/881/20 від 09.04.2021 року виданого Жовтневим районним судом м. Запоріжжя про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користь ТОВ «Віконний центр» заборгованості у розмірі 13242,27 грн.
У судове засідання державний виконавець Центрального ВДВС у м. Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ружанська М.М. не з`явилась. Про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Причину неявки суду не сповістила.
У судове засідання представник ТОВ «Віконний центр» та боржник ОСОБА_1 не з`явились. Про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Причину неявки суд не сповістили. Суд вважає за можливе розглянути подання за їх відсутності.
У зв`язку із неявкою в судове засідання сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процес за допомогою звукозаписуючого пристрою не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
На виконанні Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) знаходиться виконавче провадження 65104212 з примусового виконання виконавчого листа № 331/881/20 виданого Жовтневим районним судом м. Запоріжжя від 09.04.202!. року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Віконний центр» заборгованості у розмірі 13242,27 грн..
За вказаним виконавчим документом боржником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідно до статей 3, 4. 24, 25. 26 Закону України "Про виконавче провадженая", виконавцем 02.02.2023 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, якою боржника зобов`язано подати декларацію про доходи та майно та попереджено боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. Копію постанови направлено рекомендованою кореспонденцією сторонам виконавчого провадження.
На теперішній час боржником ОСОБА_1 судове рішення не виконано.
Проаналізувавши надані докази, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні подання, зважаючи на наступне.
Відповідно дост. 33 Конституції Україникожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Закон України від 21 січня 1994 року "Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України"регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв`язання спорів у цій сфері.Статтею 6 цього Законупередбачено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта та у виїзді за кордон у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов`язань (п.5).
Ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року декларує: «Кожен має право на повагу до його приватного і сімейного життя, до житла і до таємниці кореспонденції». В своїх рішеннях Європейський Суд з прав людини неодноразово підкреслював, що за цією статтею Конвенції держава виконає свої зобов`язання не тільки якщо просто утримається від дій, що ці права порушують, а за умови, що буде діяти за певних обставин таким чином, щоб гарантувати їх забезпечення.
Згідно ч. 3 ст. 18 ЗУ «Провиконавче провадження»в редакціївід 02.06.2016 року № 1404-VІІІ виконавець підчас здійснення виконавчого провадження має право, зокрема,у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Відповідно до ч. 3, ч. 4ст. 441 ЦПК Українисуд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
За змістом наведених правових норм встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі Українице один з крайніх заходів, якому повинні передувати всі інші передбачені законодавством дії щодо виконання зобов`язання.
Суду не надано переконливих доказів на підтвердження того, що боржник відмовляється добровільно виконати виконавчий документ.
З огляду на наведене, підстав для обмеженняборжника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України суд не вбачає, оскільки не доведено факт його ухилення від виконання зобов`язання.
Наявність самих лише зобов`язань у боржникавизначених судовим рішенням, не дає підстав для обмеження боржника у праві виїзду за межі України.
Позиція, щодо неправомірності заборони виїзду за кордон без оцінки індивідуальних обставин боржника та підставі лише факту наявності невиконаного грошового зобов`язання, викладена також у рішенні ЄСПЛ у справіХлюстов проти Росії.
На підставіст. 33 Конституції України,ст. 313 ЦК України, ст. 11 ЗУПро виконавче провадження, ст. 6 ЗУПро порядок виїзду з України і в*їзду в Україну громадян України, керуючись ст. ст.260,441 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні подання державного виконавця Центрального ВДВС у м. Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Ружанської Марини Миколаївни про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за кордон без вилучення паспортного документу -відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя М.В. Антоненко
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 20.03.2024 |
Номер документу | 117713522 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Антоненко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні