УХВАЛА
18 березня 2024 р.Справа № 480/5731/22Другий апеляційний адміністративний суду у складі колегії:
Головуючого судді: Любчич Л.В.,
Суддів: Спаскіна О.А. , Присяжнюк О.В. ,
розглянувши клопотання Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№56)" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Сумській області на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13.01.2023 року по справі № 480/5731/22
за позовом Головного управління ДПС у Сумській області
до Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№56)"
про надання дозволу на погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 17.05.23 року відкрито апеляційне провадження по справі за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Сумській області на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13.01.2023 року по справі № 480/5731/22 за позовом Головного управління ДПС у Сумській області до Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№56)" про надання дозволу на погашення податкового боргу та призначено справу до апеляційного розгляду на 01.04.2024 об 12:30 у відкритому судовому засіданні в приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду в залі судових засідань № 1.
15.03.2024 на електронну пошту Другого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№56)" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Розглянувши подане клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини 7 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) право учасників справи подати до суду документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) та вчиняти процесуальні дії в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку (пункт 10 Положення про ЄСІТС).
Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Особливості використання електронного підпису в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положення, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), розробляються Державною судовою адміністрацією України та затверджуються Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми ЄСІТС (пункт 26 Положення про ЄСІТС).
Такі висновки Суду узгоджуються з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, сформованою у постанові від 13 вересня 2023 року у справі №204/2321/22.
Враховуючи вищезазначене колегія суддів прийшла до висновку, що клопотання Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№56)" про проведення відеоконференції, яке надійшла до суду 15.03.2024 не підлягає прийняттю до уваги, як така, що подана не належним чином.
Керуючись ст. ст. 195, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В
Клопотання Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№56)" про проведення судового засідання по справі № 480/5731/22, призначеного на 01.04.2024 об 12:30, в режимі відеоконференції - повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Любчич Л.В.Судді Спаскін О.А. Присяжнюк О.В.
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 20.03.2024 |
Номер документу | 117727390 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Любчич Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні