Ухвала
від 15.03.2024 по справі 274/2197/24
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 274/2197/24

Провадження № 2/0274/805/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"15" березня 2024 р. м. Бердичів

Суддя Бердичівськогоміськрайонного судуЖитомирської областіБольшакова Т.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Швайківської сільської ради Бердичівського району Житомирської області; третя особа, що не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Бердичівського районного нотаріального округу Житомирської області Юрчук Наталія Іванівна, про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним позовом, у якому просить визнати за ним право власності на будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 .

При вирішенні питання про відкриття провадження по даній цивільній справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 3, 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити дані щодо ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Так, у відповідності до п.2 ч.1ст.176 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно визначається його вартістю.

Згідно ст.12 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні вбачається, що документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.

Натомість, позивачем при поданні до суду позовної заяви за вимогою про визнання права власності на будинок в порядку спадкування за заповітом не визначено ціну позову та не надано підтверджуючих доказів дійсної вартості спірного нерухомого майна на момент звернення до суду.

Приписами ч.4 ст.177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Окрім того, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору. Як на підставу звільнення від сплати судових витрат, позивач посилається на п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» та зазначає, що він є прапорщиком внутрішньої служби та проходить службу в державній установі "Райківська виправна колонія (№ 73)".

Вирішуючи питання на предмет задоволення клопотання позивача про звільнення його від сплати судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно із вимогами п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.

Між тим, доводи позивача щодо звільнення від сплати судового збору є безпідставними, оскільки предмет спору не пов`язаний з виконанням позивачем військового обов`язку, виконанням службових обов`язків, а тому позивач не може бути звільнений від сплати судового збору на підставі п.12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

У відповідності до ч.3 ст.6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже позивач має сплатити судовий збір за позовну вимогу майнового характеру, виходячи з ціни позову.

Судовий збір слід сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у Жит.обл/ТГ м.Бердичів/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA588999980313121206000006825, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, у разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір за позовом ПІБ, Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.

Відтак, позивачу необхідно подати до суду звіт про оцінку спірного майна, відповідно до якого визначається ціна позову та сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі, передбаченому Законом України " Про судовий збір", надати до суду відповідні докази, зазначені у цій ухвалі.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, наявність вказаних недоліків, за переконанням суду, перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження та тягне за собою правові наслідки, передбачені ч. 1 ст. 185 ЦПК України, а відтак вказану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175,177,185,260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенніклопотання ОСОБА_1 про звільненнявід сплатисудового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 доШвайківської сільськоїради Бердичівськогорайону Житомирськоїобласті;третя особа,що незаявляє самостійнихвимог:приватний нотаріусБердичівського районногонотаріального округуЖитомирської областіЮрчук НаталіяІванівна,про визнанняправа власностів порядкуспадкування зазаповітом - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Копію цієї ухвали направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Тетяна БОЛЬШАКОВА

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення15.03.2024
Оприлюднено20.03.2024
Номер документу117738960
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —274/2197/24

Рішення від 23.04.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні