СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/244/24
Провадження № 1-кп/306/177/24
У Х В А Л А
19 березня 2024 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в особі
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря
судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
представника потерпілого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_6
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в залі суду, кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працюючого, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України
ВСТАНОВИВ :
До Свалявського районного суду Закарпатської області надійшов обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Ухвалою судді призначено підготовче судове засідання у цій справі.
Під час підготовчого судового засідання прокурор просив затвердити угоду про визнання винуватості, вказав, що угода складена відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу.
Представник потерпілого просила затвердити угоду, надала заяву про залишення цивільного позову без розгляду.
Обвинувачений під час підготовчого судового засідання просив затвердити угоду про визнання винуватості.
Захисник просив затвердити угоду про визнання винуватості, підтвердив добровільність її укладення.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали кримінального провадження із угодою про визнання винуватості суд дійшов висновку про таке.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу;
Відповідно до ч. 7 ст. 474 КПК України, суд перевіряє угоду на відповідність вимогам цього Кодексу та/або закону. Суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону, в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди; умови угоди не відповідають інтересам суспільства; умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб; існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися; очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань; відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.
Згідно зі ст. 472 КПК України в угоді про визнання винуватості зазначаються її сторони, формулювання підозри чи обвинувачення та його правова кваліфікація з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним чи обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки підозрюваного чи обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення, вчиненого іншою особою (якщо відповідні домовленості мали місце), умови часткового звільнення підозрюваного, обвинуваченого від цивільної відповідальності у вигляді відшкодування державі збитків внаслідок вчинення ним кримінального правопорушення, узгоджене покарання та згода підозрюваного, обвинуваченого на його призначення або на призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 цього Кодексу, наслідки невиконання угоди.
В угоді зазначається дата її укладення та вона скріплюється підписами сторін.
Відповідно до ч. 7 ст. 474 КПК України суд перевіряє угоду на відповідність вимогам цього Кодексу та/або закону. Суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо:
-умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону, в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди;
- умови угоди не відповідають інтересам суспільства;
- умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб;
- існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися;
- очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань;
- відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.
Під час підготовчого судового засідання, суд розглянувши обвинувальний акт із угодою про визнання винуватості дійшов висновку, про не відповідність останньої вимогам чинного Кримінального процесуального кодексу України та Закону України про кримінальну відповідальність, виходячи із такого.
Відповідно до ч.7 ст.474 КПК України, суд, перевіряючи угоду, повинен з`ясувати, чи відповідає вона вимогам закону. Суд відмовляє в затвердженні угоди, зокрема, якщо умови угоди не відповідають інтересам суспільства.
За змістом цієї норми, суд повинен надати оцінку відповідності закону кожної умови угоди, у тому числі і щодо узгодженого сторонами покарання.
Відповідно до ст.53 КК України, під час призначення покарання у вигляді штрафу судом враховується тяжкість злочину та майновий стан винного
Як вбачається з угоди про визнання винуватості, сторони узгодили покарання за ч.1 ст. 246 КК України у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн.
Однак, у підготовчому судовому засіданні встановлено, що обвинувачений на даний час не працює, тобто останній не має постійного доходу, що свідчить про неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань.
В угоді також зазначено, що потерпілим у кримінальному провадженні- державне спеціалізоване господарське підприємство Ліси України в особі філії Свалявське лісове господарство ДСГП Ліси України, якому кримінальним правопрушенням завдано матеріальну шкоду на суму 36 805,80 грн.
У ході досудового розслідування кримінального провадження заявлено цивільний позов державним спеціалізованим господарським підприємством Ліси України на суму 36 805,80 грн. Шкоду обвинуваченим не відшкодовано.
З урахуванням вище викладеного, суд дійшов до переконання про неможливість затвердження даної угоди,так як умови угоди не відповідають інтересам суспільства.
Керуючись ст. 314-316, 372, 474 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У затвердженні угоди про визнання винуватості, укладеної 02 лютого 2024 року між прокурором Свалявського відділу Мукачівської окружної прокуратури Закарпатської області та обвинуваченим ОСОБА_6 відмовити.
Роз`яснити сторонам, що повторне звернення з угодою в одному кримінальному провадженні не допускається.
Продовжити підготовче судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України у загальному порядку.
Підготовче судове засідання відкласти на 11.30 год. 02.04.2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Свалявського районного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2024 |
Оприлюднено | 20.03.2024 |
Номер документу | 117746944 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Вінер Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні