СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
18 березня 2024 року м. Харків Справа № 910/14880/22
Східний апеляційний господарський суд у складі судді:
суддя Склярук О.І. ,
розглянувши апеляційну скаргу позивача, за вх. №652 П/1 на рішення господарського суду Полтавської області від "05" лютого 2024 р. (суддя Паламарчук В.В. ) у справі №910/14880/22
за позовом Військової частини НОМЕР_1 Національної Гвардії України, АДРЕСА_1 ,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "КолТекс", м.Горішні Плавні, Полтавська область ,
про стягнення 155 952,09 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Полтавської області від 05.02.24 у справі №910/14880/22 позов задоволено частково , стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "КолТекс" (вул. Молодіжна, 21/6, м. Горішні Плавні, Полтавська область, 39800, код ЄДРПОУ 41016609) на користь Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) 134 428,77грн - пені, 19 315,80грн - штрафу нарахованих за порушення строків поставки товару за Договором №65/ВЗЗ-2022 про закупівлю товару від 16.03.2022. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з ухваленим судом першої інстанції рішенням частково , апелянт звернувся до Східного апеляційного господарського суду зі скаргою.
Перевіривши відповідність апеляційної скарги і доданих до неї документів вимогам ст.258 Господарського процесуального кодексу України, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Порядок та форма звернення з апеляційною скаргою до апеляційного господарського суду визначені главою 1 розділу ІV Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Пунктом 9 частини 2 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до елементів апеляційної скарги відноситься і перелік документів, що додаються, а ч.3 цієї ж статті до їх обов`язкового числа відноситься, зокрема, докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовій збір".
Приписами ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З матеріалів справи вбачається, що скаржник при зверненні до суду апеляційної інстанції зі скаргою на оскаржуване рішення мав сплатити судовий збір у розмірі 4 026,00 грн., відповідно до вимог чинного законодавства.
Однак скаржником не було надано будь-яких доказів сплати судового збору за розгляд апеляційної скарги.
Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Крім того, апеляційна скарга на рішення суду подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
За положеннями ч. 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку і вказати підстави для поновлення строку.
Отже наразі заявником не додано належних доказів сплати судового збору, не надано клопотання щодо поновлення процесуального строку, що є порушенням приписів статті 258 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Апеляційну скаргу позивача на рішення Господарського суду Полтавської області від 05.02.24 у справі №910/14880/22 залишити без руху.
2.Зобов`язати скаржника усунути впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме:
сплатити судовий збір в розмірі 4026,00 грн. та надати до Східного апеляційного господарського суду оригінал платіжного доручення про сплату судового збору за належними реквізитами (https://court.gov.ua/sudytax/);
надати обґрунтоване клопотання щодо поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження;
3.Роз`яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя - доповідач О.І. Склярук
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117752106 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Склярук Ольга Ігорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні