ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"18" березня 2024 р. Справа № 924/293/24
м Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали
за позовом Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис м. Хмельницький,
Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких м. Хмельницький
про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис та Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких завдані збитки у розмірі 129419,53 грн.
ВСТАНОВИВ:
13.03.2024 року до Господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис м. Хмельницький, Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис та Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких завдані збитки у розмірі 129419,53 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.03.2024 даний позов передано на розгляд судді Танасюк О.Є.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
У позовній заяві визначено два відповідачі: Товариство з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис, Товариство з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких. Однак позивачем не розмежовано зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач просить стягнути з обох відповідачів завдані збитки у розмірі 129419,53 грн. При цьому, відповідачі можуть нести солідарну відповідальність, а можуть відповідати у частці відповідно до ступеня їхньої вини. Однак позивачем не зазначено, яку відповідальність мають нести відповідачі.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Правовими підставами позову вказано, зокрема, ст. 27 Закону України „Про страхування, ст. 12, 22 Закону України „Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Однак, ст. 27 Закону України „Про страхування має назву „Керівники страховика, а Закон України „Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулює відносини у сфері обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі - обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності) і спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров`ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.
Також незрозумілим є посилання позивача на положення ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги та ст. 190 ЖК України.
Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивач зазначає, що у нього наявні оригінали документів: договір добровільного страхування, фото пошкодженого товару, страховий акт та розрахунок, платіжне доручення про сплату страхового відшкодування. Інформації про наявність оригіналів інших доказів, копії яких додано до позовної заяви не надано.
Також позивач у позові повідомляє, що ним вживалися заходи досудового врегулювання спору, а саме направлялася претензія.
Однак таких доказів до позову не надано.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
Враховуючи вищезазначене, заявнику необхідно: розмежувати зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; визначити правові підстави позову з урахуванням чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини; надати інформацію щодо наявності в інших осіб усіх оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви; надати докази вжиття заходи досудового врегулювання спору (претензія).
У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "АРКС" Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис м. Хмельницький, Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія ТРЦ Оазис та Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукерня Потоцьких завдані збитки у розмірі 129419,53 грн. залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків до 29.03.2024 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення даної ухвали, а саме:
-розмежувати зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
-визначити правові підстави позову з урахуванням чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини;
-надати інформацію щодо наявності в інших осіб усіх оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви;
-надати докази вжиття заходи досудового врегулювання спору (претензія).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 18.03.2024.
СуддяО.Є. Танасюк
Від друк. 2 прим.:
1 до справи;
2 Приватному акціонерному товариству "Страхова компанія "АРКС" наділ. до ел. кабінета
3 представник ПрАТ "Страхова компанія "АРКС" Бутенко М.О. (01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, буд. 10, оф. 2)
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117754133 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Танасюк О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні