Справа № 752/17809/23
Провадження № 1-кс/752/2239/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів
19 березня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в кримінальному провадженні № 12023100000000674 за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України,клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_4 ,погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_4 ,погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_5 ,про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності.
Також, у клопотанні просить дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Відділом розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи, СУ ГУНП у місті Києві проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023100000000674 за підозрою ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановлює ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що досудовим розслідування встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 достовірно знаючи про обмеження щодо виїзду громадянУкраїни чоловічої статі за кордон на період дії воєнного стану, введеного 24 лютого 2022 року відповідно доУказу Президента України №64/2022, затвердженогоЗаконом України № 2102-ІХ від 24 лютого 2022 року, який продовжено Указом Президента України № 451/2023 від 26.07.2023, у невстановлений досудовим розслідуванням час, місці та обставинах, переслідуючи корисливі мотиви, вступила у злочинну змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами, спрямовану на незаконне переправлення осіб через державний кордон України до Республіки Молдова. Для реалізації злочинного умислу невстановлені слідством особи розробили план вчинення злочину, розподіливши ролі щодо кожного учасника.
Зокрема, під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, допитаний в якості свідка ОСОБА_6 який пояснив, що приблизно два роки назад (точної дати не пам`ятає), до початку збройної агресії, познайомився із чоловіком на ім`я ОСОБА_7 (точних анкетних даних не знає), розмовляв на російській мові із молдавським акцентом. Останній приїжджав до ОСОБА_6 у зв`язку із необхідністю ремонтом та виготовленням певних деталей до сільськогосподарської техніки. В розмові з ОСОБА_7 тало відомо, що останній займається сільським господарством в Республіці Молдова. ОСОБА_7 користується наступними номерами телефонів НОМЕР_1 , висвітлювався як « ОСОБА_8 » та НОМЕР_2 висвітлювався як «Misa», НОМЕР_3 з даних телефонів він періодично телефонував. Також ОСОБА_6 зазначив, що він ОСОБА_7 займався виготовленням інколи ремонтом, певних деталей до сільськогосподарської техніки на протязі двох років, звідсіля у них склалися довірливі стосунки.
Отже у органа досудового розслідування є достатні підстави вважати, щодо вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень може бути причетна особа на імя ОСОБА_7 , яка користується мобільними телефонами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та НОМЕР_3 .
З метою визначення повного механізму вчинення кримінальних правопорушень та всіх осіб, які можуть бути причетні до вчинення вищевказаних та і інших злочинів, а також враховуючи, що у даний час фактично вичерпані можливості для здобуття нових доказів щодо подій, які відбувались значно раніше, виникла необхідність у отриманні доступу до телефонних з`єднань зазначених абонентських номерів, операторів мобільного зв`язку за період часу з 01.01.2022 по 14.03.2024.
У зв`язку з цим, для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування необхідно отримати інформацію у операторів мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме відомості про усі вхідні, вихідні телефонні з`єднання, отримання та відправлення повідомлень, що відбувались із використанням вищевказаних абонентських номерів, про роботу мобільних терміналів в яких знаходилися вищевказані сім-карти із зазначеними абонентськими номерів.
Слідчим в клопотанні доведено, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Беручи до уваги викладене вище, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Беручи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -
постановив:
клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП у м. Києві майору поліції ОСОБА_4 , та/ або слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 12023100000000674 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилученням, які знаходяться у володінні операторів мобільного зв`язку: ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ; ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:
- документів (на паперовому та/або електронному носіях), які містять відомості про усі телефонні з`єднання, у тому числі нульової тривалості, а також текстові та мультимедійні повідомлення наступних абонентів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та НОМЕР_3 із зазначенням телефонних номерів, на які (з яких) були здійсненні вихідні (вхідні) дзвінки, дати, часу та тривалості їх здійснення, ІМЕI, IMSI мобільних терміналів з яких, і на які здійснювались дзвінки, в яких використовувалась сім-картка з вищезазначених абонентських номерів за період часу з 01.01.2022 по 14.03.2024, з прив`язкою до базових станцій на місцевості (із зазначенням їх адреси), за кодом сукупності базових станцій (LAC) та ідентифікаційними параметрами секторів базових станцій (CID) із зазначенням абонентського номеру (А та Б), типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕI та IMSI) з прив`язкою до місцевості з зазначенням адреси встановлення базової станції (ретрансляції антени) та азимуту; інформацію щодо "0 (нульових) з`єднань абонентів, що перебували в зоні дії вищезазначених базових станцій (ретрансляційних антен), із зазначенням абонентського номеру (А та Б), типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕI та IMSI) з прив`язкою до місцевості з зазначенням адреси встановлення базової станції (реєстраційної антени) та азимуту, а також відомостей про власників абонентських номерів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та НОМЕР_3 з наданням їх повних анкетних даних, PIN та PUK кодів зазначених сім-карток;
Зобов`язати операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надати інформацію в повному об`ємі у цифровому вигляді на оптичному носію диску в форматі .xlsx (Microsoft Excel), рознесеному по колонкам із зазначенням типу з`єднання, дати, часу, тривалості з`єднання, номеру А, ІМЕІ А, номеру Б (у разі переадресації номеру, на якій переадресовано з`єднання) сеансу зв`язку, координат LAC-CID, азимуту та назви соти. Дані про з`єднання не повинні бути у графічному вигляді та мають відповідати загальноприйнятому табличному форматі, придатному для автоматизованої обробки засобами обчислювальної техніки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117756879 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні