ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19.03.2024 Справа №905/406/24
Суддя - Говорун О.В.
Позивач - Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" (вул. Грушевського, б.1Д, м. Київ, 01001).
Відповідач 1 - Фермерське господарське товариство "Темп" (вул. Молодіжна, 23, село Крива Лука, Лиманський район, Донецька область, 84464).
Відповідач 2 - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ).
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" звернулося до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Фермерського господарського товариства "Темп", ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості у розмірі 994547,71 грн.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом ч.2 ст.123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовій збір".
Згідно з ст.ст.1, 2 Закону України "Про судовій збір", судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Статтею 4 зазначеного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028 грн. (ст.7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік").
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З позовних заяв немайнового характеру з юридичних осіб справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, враховуючи зазначені вище вимоги законодавства, розмір судового збору у справі становить 14918,22 грн (994547,71 грн * 1,5%).
В той же час, згідно з ч.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Враховуючи подання позивачем позову до суду в електронній формі, розмір судового збору у справі становить 11934,58 грн (14918,22 грн *0,8).
Однак позивачем до позовної заяви додано документи на підтвердження сплати судового збору лише в розмірі 11934,56 грн, тобто позивачем, за подання позовної заяви до суду, не доплачений судовий збір в сумі 0,02 грн.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з викладеного вище, керуючись п.п.1,2 ч.1 ст.164, ч.ч.1-2 ст.174, ст.234 ГПК України
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" до Фермерського господарського товариства "Темп", ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості у розмірі 994547,71 грн залишити без руху.
Встановити строк і спосіб для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання суду документів на підтвердження доплати судового збору у розмірі 0,02 грн.
Роз`яснити, що відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Говорун
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117786125 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Говорун Олександр Володимирович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Говорун Олександр Володимирович
Господарське
Господарський суд Донецької області
Говорун Олександр Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні