ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
Від "20" березня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/304/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., перевіривши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" (Київська область, Бучанський район, село Петропавлівська Борщагівка)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Межиріченський гірничо-збачувальний комбінат" (Житомирська область, Коростенський район, смт. Іршанськ)
про про відкриття провадження у справі про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
15.03.2024 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" (Київська область, Бучанський район, село Петропавлівська Борщагівка) від 15.03.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Межиріченський гірничо-збачувальний комбінат" (Житомирська область, Коростенський район, смт. Іршанськ).
Дослідивши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" (Київська область, Бучанський район, село Петропавлівська Борщагівка) від 15.03.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Межиріченський гірничо-збачувальний комбінат" (Житомирська область, Коростенський район, смт. Іршанськ), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Вимоги щодо заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство передбачені, зокрема, ст. 34 Кодексу про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу про банкрутство, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником.
Перелік документів (доказів), які в обов`язковому порядку додаються до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство передбачений ч. 2 ст. 34 Кодексу про банкрутство.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.9 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство - 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік, станом на дату звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн.
Відтак при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство підлягає сплаті судовий збір у сумі, що становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 30 280 грн.
Судом встановлено, що заявником не надано доказів сплати судового збору станом на дату звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Крім того, пунктом 3 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Згідно абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу про банкрутство, сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік у 2024 році встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 7100,00грн.
Відтак сума авансування винагороди арбітражному керуючому, яка має бути внесена заявником на депозитний рахунок господарського суду, становить: 3 х 7100,00 х 3 = 63 900,00 грн.
Однак, заявником не надано суду доказів авансування винагороди арбітражному керуючому.
Крім того, суд звертає увагу, що 18.10.2023 набув чинності Закон України від 29.06.2023 № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", яким, зокрема, частину шосту статті 6 Господарського процесуального кодексу України викладено в такій редакції: "Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви."
Згідно з частиною 3 статті 37 Кодексу про банкрутство, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2 статті 174 ГПК України).
Враховуючи зазначене, Господарський суд Житомирської області дійшов висновку залишити без руху заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" від 15.03.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Межиріченський гірничо-збачувальний комбінат" (Житомирська область, Коростенський район, смт. Іршанськ).
При цьому суд інформує заявника що згідно приписів частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись статтями 1, 2, ч.4 ст.9, 30, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 174, 233 - 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" від 15.03.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Межиріченський гірничо-збачувальний комбінат" (Житомирська область, Коростенський район, смт. Іршанськ) залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви шляхом подання до суду:
- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору у сумі 30 280,00 грн;
- оригіналу платіжного доручення про авансування на депозитний рахунок суду арбітражному керуючому винагороди у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень в сумі 63 900,00 грн (депозитний рахунок Господарського суду Житомирської області (Господарський суд Житомирської області, р/р UA618201720355259002000005220 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172 код 03499916);
- підтвердження наявності у Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтех ЮА" електронного кабінету.
3. Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 20.03.2024 та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Дата підписання ухвали: 20.03.2024
Суддя Макаревич В.А.
1- у справу
2- ТОВ "Спецтех ЮА" - 08130, Київська область, Бучанський район, село Петропавлівська Борщагівка, вул. Соборна, буд. 10б, інше приміщення 110, код 41602686 (рек. з пов.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117786196 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Макаревич В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні