ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12 березня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/789/23 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Гевка В.Л. розглянувши клопотання відповідача про зменшення штрафних санкцій (без номера та без дати, вх.№2036 від 12.03.2024) та матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "УПК Трейдінг", 02155, м. Київ, вул. Харківське шосе, буд. 48
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Ліхтнер Бетон Тернопіль, 46007, м. Тернопіль, вул. Лозовецька, буд. 15
про стягнення заборгованості у сумі 100 913 грн 53 коп. з яких: 83 056 грн 64 коп. інфляційні втрати, 17 856 грн 89 коп. 3% річних.
За участі представників:
Позивача: адвокат Дикий Юрій Олегович, ордер на надання правничої (правової) допомоги серія АА №0035557 від 24.11.2023;
Відповідача: адвокат Молень Ростислав Богданович, ордер на надання правничої (правової) допомоги серія ВО №1068338 від 16.01.2024.
1. Розгляд клопотання відповідача про зменшення штрафних санкцій.
Ухвалою суду від 20.12.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
У призначене підготовче засідання 12.03.2024 з`явилися представник позивача (в режимі відеоконференції) та представник відповідача.
У судовому засіданні 12.03.2024 судом протокольною ухвалою прийнято до розгляду заяву позивача про зменшення розміру позовних вимог. Подальший розгляд справи постановлено здійснювати з урахуванням зменшеного розміру позовних вимог: стягненням заборгованості у сумі 100 913 грн 53 коп. з яких: 83 056 грн 64 коп. інфляційні втрати, 17 856 грн 89 коп. 3% річних.
Представником відповідача 12.03.2024 через канцелярію суду подано клопотання про зменшення штрафних санкцій (без номера та без дати, вх.№2036 від 12.03.2024). У даному клопотанні просить суд, враховуючи ступінь вини відповідача, а також зважаючи на особливо великий розмір штрафних санкцій, який стане надмірним тягарем для відповідача, повне виконання основного зобов`язання за договором, відсутність будь-яких доказів на підтвердження розміру збитків позивача, та їх понесення, розглянути дане клопотання та зменшити розмір штрафних санкцій у справі з 100 913 грн 53 коп. до 30 000 грн.
Суд розглянувши та оцінивши клопотання відповідача має за необхідне зазначити таке.
Статтею 170 ГПК України встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення. Так, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити :
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до частин 5-7 статті 42 ГПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Відповідно до частини 8 статті 6 ГПК України реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або із застосуванням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Особливості використання кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення відповідних відомостей.
Судом встановлено, що у відповідача наявний електронний кабінет, проте, клопотання (без номера та без дати, вх.№2036 від 12.03.2024) подане без використання Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи та не містить доказів направлення його позивачу з урахуванням положень статей 6, 42 ГПК України.
Враховуючи зазначене суд повертає клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Ліхтнер Бетон Тернопіль про зменшення штрафних санкцій (без номера та без дати, вх.№2036 від 12.03.2024), без розгляду.
2. Продовження підготовчого провадження та відкладення підготовчого засідання.
Із змісту частини 3 статті 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи зазначене, з ініціативи суду продовжено строк підготовчого провадження у даній справі по 02.04.2024.
Відповідно до частини 2 статті 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З метою правильного і об`єктивного розгляду справи та надання сторонам, передбаченого статтями 42-46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, суд ухвалив відкласти підготовче засідання на 02.04.2024 о 10 год. 00 хв.
Із змісту частин 2,3,4 статті 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання. На підставі наведеного, керуючись статтями 6, 42-46, 120, 121, 170, 177,183,233-234 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Ліхтнер Бетон Тернопіль про зменшення штрафних санкцій (без номера та без дати, вх.№2036 від 12.03.2024), повернути без розгляду.
2. Продовжити строк підготовчого провадження у справі №921/789/23 по 02.04.2024.
3. Відкласти підготовче засідання у справі №921/789/23 на 02.04.2024 о 10 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 4, 5 поверх.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею з 12.03.2024.
5. Повний текст ухвали виготовлено протягом п`яти робочих днів - 19.03.2024 з дня постановлення скороченої (вступної та резолютивної) частини ухвали.
6. Заперечення (оскарження) щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями з 253 по 259 ГПК України.
7. Копію ухвали направити:
- позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю "УПК Трейдінг" до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;
- відповідачу - Товариства з обмеженою відповідальністю Ліхтнер Бетон Тернопіль, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/
Суддя В.Л. Гевко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117787289 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гевко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні