ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
08.10.10 Справа№ 02-1/27-14
Суддя господарського суду Львівської області Кітаєва С.Б. розглянув матеріали позовної заяви ОСОБА_1, м.Львів, до ОСОБА_2, м.Львів, третя особа : Державний реєстратор Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області, м.Пустомити Львівської області, про визнання права власності на частку в статутному капіталі товариства
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, м.Львів, звернулись до господарського суду Львівської області з позовом до відповідача : ОСОБА_2, м.Львів, третя особа : Державний реєстратор Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області, відповідно до прохальної частини якої просить суд :
1) Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2) Винести рішення , яким визнати право власності за учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд-Проект»ОСОБА_1 на 18,39% частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд-Проект»( код ЄДРПОУ :34069793, місцезнаходження товариства:81141, Львівська область, Пустомитівський район, село Верхня Білка, вул..Банна, буд.10), номінальною вартістю 47808,00 грн.
3) Винести рішення , яким визнати за учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд - Проект»ОСОБА_1 право власності на корпоративні права , які випливають з частки у розмірі 18,39% у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд –Проект».
4) Зобов»язати державного реєстратора Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області зареєструвати зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд-Проект»( код ЄДРПОУ :34069793, місцезнаходження товариства :81141, Львівська область, Пустомитівський район, село Верхня Білка, вул..Банна,10) в частині розмірів вкладів та часок учасників у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд- Проект», з урахуванням наступного розподілу вкладів та часток учасників у статному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд-Проект»:
.: ОСОБА_2 : внесок -82192,00 грн. частка у статутному капіталі -31,61% статутного капіталу Товариства;
: ОСОБА_1 внесок -177808,00 грн, частка у статутному капіталі -68,39% статутного капіталу Товариства.
4. Судові витрати покласти на ОСОБА_2 та стягнути на користь ОСОБА_1
Позов подано в порядку ст.ст.1,12,13 Господарського процесуального кодексу України.
При підготовці позовних матеріалів до розгляду суд прийшов до висновку, що позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню позивачу без розгляду. При цьому суд виходив з наступного.
Згідно із ч.2 ст.1 ГПК України фізичні особи, які не є суб»єктами підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду у випадках, передбачених законодавчими актами України. Статтею 21 ГПК України встановлено, що сторонами в судовому процесі –позивачами і відповідачами –можуть бути підприємства та організації, зазначені у ст.1 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі, зокрема, справи , що виникають з корпоративних відносин між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов»язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності, крім трудових спорів. Таким чином, фізична особа вправі звернутись з позовом до господарського суду у спорі, що виникає з корпоративних відносин.
Згідно із ст.54 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема :
-найменування сторін, ідентифікаційні коди (для юридичних осіб), прізвище, ім.»я та по батькові, ідентифікаційні номери (для фізичних осіб), поштові адреси сторін;
-зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці ( у позовах про витребування майна ціна позову визначається вартістю майна, що витребовується);
-зміст позовних вимог , а якщо позов подано до кількох відповідачів,- зміст позовних вимог щодо кожного із них;
-виклад обставин, на яких грунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов; законодавство, на підставі якого подається позов.
Відповідно до вимог ст.ст.57,58 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги. Державне мито з позовної заяви про визнання права власності визначається з урахуванням вартості спірного майна.
В одній позовній заяві може бути об»єднано кілька вимог, зв»язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.
Всупереч переліченим вимогам процесуального закону позивач у позовній заяві :
- не визначив ціни позову ( вартості частки в статутному капіталі , на яку він просить визнати право власності);
- об»єднав в одному позові різні вимоги до відповідача, а також до третьої особи. Однак, з позовної заяви не вбачається, що ці вимоги об»єднані підставою виникнення або поданими доказами. Крім того, позовні вимоги можуть бути спрямовані лише до відповідачів, а не третьої особи;
- сплатив державне мито у сумі 85 грн ( як за немайновий спір), а не у розмірі одного відсотка від ціни позову, але не менше 102 грн ( як того вимагає Декрет Кабінету міністрів України «Про державне мирто»);
- в позові не описується, яким чином охоронювані законом права позивача порушено ОСОБА_2 та не надано доказів в підтвердження такого;
- в позові не описується право власності на які корпоративні права, що випливають з частки у розмірі 18,39% у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Студія сходів Акорд-Проект»просить визнати позивач; яким чином ці корпоративні права порушено відповідачем та не надано доказів в підтвердження такого;
- позивач зазначає у позовній заяві «третя особа:Державний реєстратор Пустомитівської державної адміністрації Львівської області», однак не вказує, з самостійними вимогами чи без таких, на якій підставі він просить суд залучити цю особу до участі у справі, не конкретизує , кого саме із державних реєстраторів слід залучити до справи (прізвище, ім.»я та по батькові);
- заявляючи вимоги про визнання права власності на частку в статутному капіталі ТзОВ «Студія сходів Акорд-Проект»та на корпоративні права, які випливають з частки у розмірі 18,39% у статутному капіталі ТзОВ «Студія сходів Акорд-Проект», позивач не залучив Товариство до справі в якості сторони , тоді як статутний капітал ТзОВ формується з метою забезпечення мети діяльності товариства, а також для гарантування інтересів кредитгорів, оскільки ст.144 ЦК встановлює спеціальні правила щодо неможливості існування товариства з обмеженою відповідальністю, в якому вартість чистих активів менша ніж розмір статутного капіталу..
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.2,12,54,57, п.п.3,4, ч.2 ст.63, ст.86 ГПК України, суд,-
У х в а л и в:
Позовну заяву без номера від 05 жовтня 2010 року ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа –Державний реєстратор Пустомитівської районної державної адміністрації, про визнання права власності на частку в статутному капіталі товариства та додані до неї документи ,згідно додатків до позовної заяви, повернути без розгляду .
Ухвалу та документи скерувати позивачу на адресу для кореспонденції, зазначену ним у позовній заяві :79039, м.Львів, вул..Генерала Юнаківа 9 «б».
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення порушень.
Суддя
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2010 |
Оприлюднено | 26.10.2010 |
Номер документу | 11780588 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні