Справа № 345/1736/24
Провадження № 2/345/519/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21.03.2024 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Кардаш О.І., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Калуської міської ради про скасування наказу про звільнення, стягнення середнього заробітку та поновлення на роботі,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася до суду із вищевказаним позовом.
Суд вважає, що дану позовну заяву подано без додержання вимог ст.175,177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 2ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Так, відповідно до п. 5 ч. 2ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивачем не в повній мірі виконано вказані вимоги.
Предметом цього спору, є на думку позивача протиправними накази ЦХТДЮМ №11-к/тр від 20.02.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 » та стягнення на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу, з не зазначенням суми на день пред`явлення позову.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви та долучених до неї документів позивачем не долучено довідки про розмір її середньомісячного доходу.
Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1ст. 5 Закону України «Про судовий збір»позивачі звільняються від сплати судового збору у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (середній заробіток за час вимушеного прогулу) за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою у розумінні статті 2 Закону України «Про оплату праці», тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (середній заробіток за час вимушеного прогулу) не входить до структури заробітної плати.
З огляду на викладене, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (середнього заробітку за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Отже, за змістом наведеної норми закону позивачі мають пільги зі сплати судового збору виключно за позовними вимогами, що стосуються стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. За іншими позовними вимогами у трудових спорах позивачі не звільняються від сплати судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно оплатити вимогу майнового характеру.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір»станом на момент звернення до суду судовий збір за вимогу майнового характеру подану фізичною особою становить 1% від ціни позову, але неменше 1211,20грн.
Однак позивачем не сплачено судовий збір за позовну вимогу .
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач:ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ м.Калуш/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ):37951998; банк отримувача: Казначейство України(ел.адм.подат.); код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA 738999980313151206000009614; код класифікації доходів бюджету: 22030101;та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.185,260,261,353 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ :
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Калуської міської ради про скасування наказу про звільнення, стягнення середнього заробітку та поновлення на роботі.
Рекомендувати позивачу не пізніше десяти днів з дня отримання копії ухвали, усунути недоліки та роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута не пізніше п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117807275 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Кардаш О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні