Справа № 397/298/24
н/п : 2/397/281/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20.03.2024 селище Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., перевіривши матеріали позовної заяви по цивільній справі №397/298/24
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )
Представник позивача: адвокат Іващенко Ігор Юрійович (місце знаходження: м. Кропивницький, вул. В. Чміленка,54, ордер серія СА №1079542 від 07.03.2024, РНОКПП - НОМЕР_2 )
Відповідач: ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 )
Предмет позову: про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, зміну черговості спадкування та визнання права власності в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до Олександрівського районного суду Кіровоградської області з позовом, в якому просить:
- встановити факт проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_3 з жовтня 2017 по день смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- надати ОСОБА_1 , спадкоємцю за четвертою чергою спадкування за законом на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , право на спадкування в одну чергу разом із ОСОБА_2 , спадкоємцем першої черги спадкоємців за законом на цю ж спадщину;
- визнати право власності на 1/2 частину земельної ділянки, кадастровий номкер 3520587500:02:000:2037 площею 1,74 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Староосотської сільської ради Кіровоградської області за ОСОБА_1 ;
- визнати право власності на 1/2 частину земельної ділянки, кадастровий номкер 3520587500:02:000:0113 площею 3,4736 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Староосотської сільської ради Кіровоградської області за ОСОБА_1 ;
- судові витрати покласти на відповідача.
Суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє її відповідність вимогам статей 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з положенням ч.1, 2 ст. 14 ЦПК України в судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.
Відповідно до ч. 5 ст.14 ЦПК України, суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Частинами 6 та 7 ст. 14 ЦПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
В умовах воєнного чи надзвичайного стану у разі знеструмлення електромережі суду чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, суд може вручати особі, яка зареєструвала електронний кабінет, будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, у паперовій формі.
В порушеннявимог п.2ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяване міститьвідомостей про:місце проживаннячи перебуваннявідповідача ОСОБА_2 (незазначено населенийпункт);реєстраційний номероблікової карткиплатника податківвідповідача зайого наявності(якщотакі відомостіпозивачу відомі);відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету упозивача тавідповідача тав обов`язковомупорядку реєстраціїелектронного кабінетуадвокатом в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.3 ст. 177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
В позовній заяві представник позивача зазначає про необхідність витребування доказів - матеріалів спадкової справи та медичної документації на ОСОБА_3 .
Проте, в порушення вимог ст. 177 ЦПК України, представником позивача не додано до позовної заяви відповідне клопотання про витребування доказів, що відповідає вимогам ст. 183 ЦПК України.
Вказані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Суд зауважує, що дотримання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України при пред`явленні позову є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Враховуючи наведені вище недоліки позовної заяви, суд вважає за необхідне позовну заяву адвоката Іващенка І.Ю. залишити без руху та надати йому десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків у спосіб: реєстрації електронного кабінету відповідно до ст.14 ЦПК України в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами та подання позовної заяви в новій редакції із дотриманням вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України та зазначенням у позовній заяві відомостей про місце проживання чи перебування відповідача ОСОБА_2 (не зазначено населений пункт); реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача за його наявності (якщо такі відомості позивачу відомі); відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача. Також, на виконання вимог ст. 177 ЦПК України, додати до позовної заяви відповідне клопотання про витребування доказів, що відповідає вимогам ст. 183 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 14, 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України , суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву представника-адвоката ІващенкаІгора Юрійовичав інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 пропро встановленняфакту проживанняоднією сім`єюбез реєстраціїшлюбу,зміну черговостіспадкування тавизнання прававласності впорядку спадкування,-залишити безруху,надавши представникупозивача строкдля усуненнявказаних вухвалі недоліківпротягом десятиднів з дня вручення копії даної ухвали.
У випадку не усунення недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Копію ухвали направити представнику позивача.
Ухвала суду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: І.В.Максимович
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117808126 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
МАКСИМОВИЧ І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні