Справа № 727/156/24
Провадження № 2/727/463/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(про витребування доказів)
21 березня 2024 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді: Танасійчук Н.М.
при секретарі: Дячук І.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , приватного підприємства «Галич Сервіс Груп», треті особи без самостійних вимог Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ у Волинській області, Територіальний сервісний центр МВС 7341 м. Чернівці про визнання договорів недійсними, скасування державної реєстрації права власності на автомобіль та реєстрації транспортного засобу за позивачем,-
встановив:
У провадженні Шевченківського районного суду м. Чернівці знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , приватного підприємства «Галич Сервіс Груп», треті особи без самостійних вимог Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ у Волинській області, Територіальний сервісний центр МВС 7341 м. Чернівці.
Через електронну пошту позивач ОСОБА_1 спрямував до суду клопотання, в якому просить витребувати з Державної прикордонної служби України інформацію про перетин громадянином України ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) державний кордон України на в`їзд/виїзд, в період часу з 01.05.2022 року по даний час, із зазначенням відомостей про дату перетину кордону, країну слідування, документ, за яким було здійснено перетин кордону.
Згідно статті 2ЦПКУкраїни завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч.1 ст.5ЦПКУкраїни здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
За змістом ч.2ст.13 ЦПК Українизбирання доказіву цивільнихсправах неє обов`язкомсуду,крім випадків,встановлених цимКодексом.Суд маєправо збиратидокази,що стосуютьсяпредмета спору,з власноїініціативи лишеу випадках,коли ценеобхідно длязахисту малолітніхчи неповнолітніхосіб абоосіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена,а такожв іншихвипадках,передбачених цимКодексом.
Відповідно до ч.7ст. 81 ЦПК Українисуд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Дослідивши матеріали справи, зваживши на доводи клопотання, те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення даного клопотання та витребування вказаної інформації з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
Керуючись ст.ст. 13, 19, 81, 174, 175, 177, 185 ЦПК України , суд -
постановив:
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити.
Витребувати з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України докази, зокрема:
- відомості ( витяг з бази даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України») про те чи перетинав громадянин України ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) державний кордон України на в`їзд/виїзд, в період часу з 01.05.2022 року по даний час, із зазначенням відомостей про дату перетину кордону, країну слідування, документ, за яким було здійснено перетин кордону.
Ухвалу для виконання надіслати до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
Роз`яснити представникам Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, що відповідно до ст.84ЦПКУкраїни будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала окремо від остаточного рішення у справі оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Танасійчук
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117813872 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Танасійчук Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні