Ухвала
від 21.03.2024 по справі 155/515/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №155/515/24

Провадження №2/155/217/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21.03.2024 м. Горохів

Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана Василь Миколайович, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Городищенської сільської ради, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини

УСТАНОВИВ:

Позивач, 20 березня 2024 року звернувся до суду із позовною заявою до відповідача, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до частини другої ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

Стаття 28 ЦПК України не передбачає альтернативної підсудності для позову про визначення місця проживання дитини, а тому територіальна юрисдикція позову про визначення місця проживання дитини визначена тільки за зареєстрованим місцем проживання відповідача.

Дана позовна заява не містить підтверджених доказами обґрунтувань щодо можливості застосування до цього позову альтернативної підсудності у відповідності до ч. 2 ст. 28 ЦПК України.

Звертаючись до суду з цим позовом, позивач зазначає, що вона одружилась з відповідачем 21 вересня 2020 року, шлюб між ними зареєстрований відділом актів громадянського стану міста Грубешів Люблінського воєводства.

В позовній заяві позивач зазначає, що відповідає є громадянином Польщі, що також підтверджується копією картки серії НОМЕР_1 .

Відповідно до ч.1 ст. 497 ЦПК України, підсудність судам України цивільних справ з іноземним елементом визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч.10 ст.28 ЦПК України, позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

У своїй позовній заяві зазначає, що останнє відоме місце проживання відповідача АДРЕСА_1 , проте в долучених додатках до позовної заяви, наявна позовна заява про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей, яка адресована Луцькому міськрайонному суду Волинської області вказує, в якій заначено що останнє відоме місце проживання відповідача Liski АДРЕСА_2 .

Однак, позивач не надає жодних доказів на підтвердження місця проживання відповідача в АДРЕСА_1 .

Дана обставина позбавляє суд перевірити чи дана справа підсудна Горохівському районному суду Волинської області.

Крім того, згідно із частини 2 статті 10 ЦПК України суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч.1 ст. 28 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, який ратифіковано Постановою ВР N 3941-XII ( 3941-12 ) від 04.02.94, В правових стосунках між батьками і дітьми, в тому числі аліментних обов`язках батьків застосовується законодавство тієї Договірної Сторони, громадянином якої є дитина.

Як вбачається з долучених документів до позовної заяви спільна дитина сторін ОСОБА_3 , є громадянином Республіки Польща.

Згідно із вимогами ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до вимог ч.2 ст.83 ЦПК України, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. Підставою, що звільняє позивача від виконання цього обов`язку, є об`єктивна неможливість самостійно отримати та подати докази на обґрунтування викладених у позові обставин, про що в такому випадку ним має бути зазначено у позові, згідно із вимогами п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

У відповідності до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою.

Аналогічні норми містить ч. 1 ст. 14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно яких у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

Частиною 1 статті 9 ЦПК, що цивільне судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Конституцією України статус державної мови надано українській мові (частина перша статті 10).

Суд приймає документи, складені мовами іноземних держав, за умови супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

В якості додатку до позовної заяви додано: Свідоцтво про реєстрацію шлюбу між сторонами; копії посвідчення на особу ОСОБА_4 та ОСОБА_3 ; акт про народження ОСОБА_5 на іноземній мові без нотаріально засвідченого перекладу на українську мову.

З огляду на наведене, позивачем не дотримано вимоги ч. 5 ст. 177 ЦПК України.

Частиною 1 статті 185 ЦПК України, визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного та відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, позовну заяву, слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Приведену у відповідність до ст.ст.175, 177 ЦПК України позовну заяву, позивачу слід направити суду з копією та копіями доданих до неї документів для сторін.

Керуючись ст.ст.177, 185 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Городищенської сільської ради, про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Горохівського районного суду

Волинської області В.М. Сметана

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення21.03.2024
Оприлюднено25.03.2024
Номер документу117819873
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —155/515/24

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Сметана В. М.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Сметана В. М.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Сметана В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні