Ухвала
від 08.04.2024 по справі 155/515/24
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №155/515/24

Провадження №2/155/217/24

УХВАЛА

про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви

08.04.2024 м. Горохів

Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М., вивчивши матеріали уточненої позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу

УСТАНОВИВ:

Позивач, 20 березня 2024 року звернувся до суду із позовною заявою до відповідача, про розірвання шлюбу.

Ухвалою від 20 березня 2024 року вищезазначену цивільну справу залишено без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На адресу суду 05 квітня 2024 року від позивача надійшла заява про усунення недоліків та уточнена позовна заява, в якій зазначені недоліки в ухвалі суду від 20 березня 2024 року не усунені.

У своїй позовній заяві зазначає, що останнє відоме місце проживання відповідача АДРЕСА_1 , проте в долучених додатках до позовної заяви, наявна позовна заява про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей, яка адресована Луцькому міськрайонному суду Волинської області вказує, в якій заначено що останнє відоме місце проживання відповідача Liski АДРЕСА_2 .

Однак, позивач не надає жодних доказів на підтвердження місця проживання відповідача в АДРЕСА_1 .

Дана обставина позбавляє суд здійснити належний виклик особи в судове засідання.

Крім того, згідно із вимогами ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до вимог ч.2 ст.83 ЦПК України, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. Підставою, що звільняє позивача від виконання цього обов`язку, є об`єктивна неможливість самостійно отримати та подати докази на обґрунтування викладених у позові обставин, про що в такому випадку ним має бути зазначено у позові, згідно із вимогами п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

У відповідності до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою.

Аналогічні норми містить ч. 1 ст. 14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно яких у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.

Частиною 1 статті 9 ЦПК, що цивільне судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Конституцією України статус державної мови надано українській мові (частина перша статті 10).

Суд приймає документи, складені мовами іноземних держав, за умови супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

В якості додатку до позовної заяви, а також до уточненої позовної заяви додано: Свідоцтво про реєстрацію шлюбу між сторонами; копії посвідчення на особу ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ; акт про народження ОСОБА_5 на іноземній мові без нотаріально засвідченого перекладу на українську мову.

З огляду на наведене, позивачем не дотримано вимоги ч. 5 ст. 177 ЦПК України.

Згідно ч.2 ст.127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, суд, у відповідності до вимог ст.185 ЦПК України, вважає за необхідне продовжити ОСОБА_1 процесуальний строк на усунення недоліків її позовної заяви, зазначених в ухвалі Горохівського районного суду Волинської області від 21 березня 2024 року в цивільній справі за уточненим позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який не може перевищувати десять днів з дня вручення даної ухвали.

Вищевказані недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження по справі та позивачу необхідно усунути недоліки зазначені в даній ухвалі та ухвалі Горохівського районного суду Волинської області від 21 березня 2024 року.

На підставі наведеного, керуючись 127, ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Продовжити ОСОБА_6 процесуальний строк на усунення недоліків позовної заяви, зазначених в даній ухвалі та в ухвалі Горохівського районного суду Волинської області від 21 березня 2024 року в цивільній справі за уточненим позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який не може перевищувати десять днів з дня вручення даної ухвали.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Cуддя Горохівського районного суду

Волинської області В.М. Сметана

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення08.04.2024
Оприлюднено11.04.2024
Номер документу118219391
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —155/515/24

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Сметана В. М.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Сметана В. М.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Сметана В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні