Ухвала
від 20.03.2024 по справі 927/1512/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

20 березня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/1512/23 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., за участі секретаря судового засідання Ткачової А.Ю., розглянувши матеріали справи

за позовом: Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 04411898, вул. Свиридовського, 54, с. Новий Білоус, Чернігівський район, Чернігівська область, 15501,

до відповідача: Приватного підприємства "Техтранссервіс",

код ЄДРПОУ 22812709, вул. Громадська, 47, м. Чернігів, 14037,

про припинення договору оренди землі шляхом його розірвання та стягнення орендної плати

представники сторін:

від позивача: Сокирко Н.В.,

від відповідача: Гуз В.Ф.

Новобілоуська сільська рада Чернігівського району Чернігівської області звернулася до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Приватного підприємства "Техтранссервіс", про розірвання договору оренди землі від 27.01.2005, укладеного між Приватним підприємством "Техтранссервіс" та Чернігівською районною державною адміністрацією, зареєстрованого у Чернігівському районному відділі регіональної філії Центру Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 27.01.2005 року за №519; та про стягнення з Приватного підприємства "Техтранссервіс" на користь Новобілоуської сільської ради Чернігівського району заборгованості з орендної плати у розмірі 109453,16 грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідач не виконав обов`язок зі сплати орендної плати, що земельна ділянка орендарем фактично не використовується для мети за договором оренди - під будівництво сміттєпереробного комплексу, з 27.01.2005 року і дотепер жодних підготовчих та будівельних робіт на орендованій земельній ділянці не проводилось.

Ухвалою суду від 23.11.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, встановлено сторонам строки для подання письмових заяв, пояснень. Призначено підготовче засідання на 18.12.2023, 10:30.

У підготовчому засіданні 05.02.2024 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті 20.02.2024, 09:00.

В судовому засіданні 20.02.2024 судом оголошено перерву до 20.03.2024,12:30.

06.03.2024 від позивача до суду надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи листа ГУ ДПС у Чернігівській області від 01.03.2024, в якому зазначено про те, що станом на 27.02.2024 за даними інформаційно-телекомунікаційної системи органів ДПС по підприємству ПП «Техтранссервіс», обліковується податковий борг по орендній платі з юридичних осіб в сумі 99132,60 грн, який виник через несплату самостійно задекларованих зобов`язань. В листі зазначено, що ПП «Техтранссервіс» подало уточнену податкову декларацію з плати за землю, якою зменшено податкове зобов`язання за 2022 рік на суму 24205,49 грн. Крім того, в листі йдеться про те, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 13.12.2021 стягнуто заборгованість з рахунків платника.

В свою чергу, відповідачем, надано суду Витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, станом на 12.02.2024, в якому зазначено про зменшення платежів з орендної плати на суму 42843,70 грн., а від`ємне сальдо становить 71816,70 грн.

В позовній заяві позивач зазначає, що заборгованість з орендної плати ПП «Техтранссервіс» на 03.10.2023 становить 109453,16 грн, яка утворилася з березня 2019 року.

За змістом ч.1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Зі змісту ч.7, 8 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ в установлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Згідно з ч.9 статті 81 Господарського процесуального кодексу України в разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Враховуючи викладене вище, з метою повного та об`єктивного з`ясування обставин у справі, суд вважає за необхідне витребувати у Головного управління ДПС у Чернігівської області детальні відомості щодо нарахування орендної плати за землю за весь період виникнення заборгованості по договору оренди землі від 27.01.2005 року, який укладено між ПП «Техтрансервіс» та Новобілоуською сільською радою Чернігівського району Чернігівської області.

Керуючись ст. ст. 81, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Витребувати у Головного управління ДПС у Чернігівській області докладну інформацію щодо розміру заборгованості з орендної плати за землю за весь період виникнення заборгованості по договору оренди землі від 27.01.2005 року, який укладено між ПП «Техтрансервіс» та Новобілоуською сільською радою Чернігівського району Чернігівської області, із зазначенням відомостей щодо нарахування основної заборгованості з орендної плати з юридичних осіб, штрафних санкцій щомісячно по день підготовки відповіді.

2. Вказані відомості подати до суду до 04.04.2024.

3. Звернути увагу Головного управління ДПС у Чернігівській області на пункти 7, 8, 9 ст. 81 ГПК України, що будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Ухвала набирає законної сили після її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 21.03.2024.

Суддя М.В. Фесюра

Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Документи по справі можуть бути направлені на адресу суду: пр-т Миру, 20, м. Чернігів, 14000 та на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв`язку - тел.099 420 54 50.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення20.03.2024
Оприлюднено25.03.2024
Номер документу117820970
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —927/1512/23

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Гончаров С.А.

Ухвала від 19.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Гончаров С.А.

Ухвала від 01.08.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Гончаров С.А.

Ухвала від 24.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Гончаров С.А.

Ухвала від 10.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Гончаров С.А.

Рішення від 15.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 20.03.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 18.12.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 10.11.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні