Машівський районний суд Полтавської області
Справа № 617/896/19
Номер провадження 1-кп/948/28/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.03.2024 Машівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Машівка, у режимі відеоконференції, кримінальне провадження № 12019220260000506 від 22.05.2019р. по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з повною загальною середньою освітою, розлученого, не працює, не депутата, не військовозобов`язаного, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України
в с т а н о в и в :
Формулювання обвинувачення та кваліфікація дій осіб
21.05.2019 року близько 00 год. 20 хв. ОСОБА_4 разом зі своєю знайомою ОСОБА_5 приїхали в гості до ОСОБА_6 в АДРЕСА_2 , де разом почали вживати спиртні напої. Під час розпивання спиртних напоїв, ОСОБА_6 показувала ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ключі від автомобіля та зазначила, що він стоїть у дворі домоволодіння АДРЕСА_3 .
21.05.2019р. близько 07 год. 30 хв. ОСОБА_4 , будучи в стані алкогольного сп`яніння, вийшов у двір домоволодіння АДРЕСА_4 автомобіль «Міtsubіshі Раjerо Sроrt» днз НОМЕР_1 , після чого повернувся до будинку та разом із ОСОБА_5 знову вийшов у двір і підійшов до вказаного автомобіля.
В цей час, у ОСОБА_4 раптово виник злочинний умисел, спрямований на незаконне заволодіння вказаним транспортним засобом, а тому він повернувся до будинку АДРЕСА_2 , де в цей час спала ОСОБА_6 , взяв із стакану на шафі ключі від автомобіля, та пішов до автомобіля, де запропонував ОСОБА_5 покататися, запевнивши про наявність у нього дозволу.
Перебуваючи біля автомобіля «Міtsubіshі Раjerо Sроrt» днз НОМЕР_1 та продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на його незаконне заволодіння, ОСОБА_4 відкрив автомобіль, під`єднав клему до акумуляторної батареї, відкрив ворота домоволодіння АДРЕСА_3 , сів за кермо автомобіля, після чого діючи з прямим умислом, з метою особистого користування автомобілем, не маючи на те дозволу власника ПП « ОСОБА_7 », запустив двигун автомобіля, тим самим незаконно ним заволодів, після чого з місця злочину зник, розпорядившись викраденим на власний розсуд, чим спричинив ПП «Техкомсервіс» значну матеріальну шкоду на суму 229136, 46 грн.
За таких обставин, дії ОСОБА_4 необхідно кваліфікувати за ч.2 ст. 289 КК України, як незаконне заволодіння транспортним засобом, що завдало значної матеріальної шкоди.
Докази на підтвердження встановлених судом обставин
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненні даного злочину визнав за обставин вказаних в обвинувальному акті, як і визнав повністю позов потерпілого та показав, що 21.05.2019р. він зі своєю знайомою ОСОБА_5 приїхав до подруги останньої Людмили в с. Бочкове, де остання працювала домробітницею у будинку АДРЕСА_2 . Вони спільно випили, а потім ОСОБА_8 показала за будинком автомобіль господаря, який був у відрядженні, ОСОБА_9 .
Пізніше ОСОБА_8 дала йому ключі від автомобіля, і зранку він під`єднав акумулятор, та вони разом з Пісоцькою поїхали спочатку в сусіднє село Волохове, де купили горілки, випили, після чого поїхали до родичів Пісоцької в с. Гарбузове, забрали одного родича в машину, та поїхали по горілку, але по дорозі пробили колесо та зупинилися біля кладовища, щоб поміняти. В цей час, під`їхала поліція та повідомила, що надійшла заява про те, що автомобіль в угоні, а тому автомобіль вилучили. Визнає факт пошкодження автомобіля згідно позову, в скоєному щиро кається.
Крім повного визнання обвинуваченим вини по висунутому обвинуваченню, суд вважає, що його винуватість в скоєному злочині, підтверджується іншими зібраними в ході досудового розслідування доказами, які суд у відповідністю з ч.3 ст. 349 КПК України визнав досліджувати недоцільним, оскільки вони ніким не оспорюються. Учасники процесу правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їх позиції немає та їм роз`яснено, що вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини справи в апеляційному порядку.
Обставини, які пом`якшують або обтяжують покарання
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченого суд визнає: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченого суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп`яніння.
Мотиви призначення покарання
Вивченням особи обвинуваченого ОСОБА_4 встановлено, що він проживає в АДРЕСА_1 , дільничним інспектором характеризується позитивно, спиртними напоями не зловживає, зауважень з боку сусідів не надходило, до адміністративної відповідальності не притягувався (а.с.23 т.4), має на утримання неповнолітню дочку ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.25-26 т.4), за повідомленням Вовчанської ЦРЛ у лікаря-нарколога на обліку не перебуває (а.с.26 т.4), раніше не судимий (а.с.24 т.4).
Згідно досудової доповіді існує середня ймовірність вчинення обвинуваченим повторного кримінального правопорушення, а тому його виправлення без позбавлення та обмеження волі на певний строк може становити небезпеку для суспільства. У випадку призначення покарання з випробуванням доцільним буде застосування ч.2 ст. 76 КК України та покладення на обвинуваченого обов`язку щодо працевлаштування (а.с.93-95 т.2)
При обранні покарання обвинуваченому, суд у відповідності зі ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який класифікується як тяжкий, обставини, які пом`якшують та обтяжують його покарання, відношення до злочину та обставини його вчинення, і дійшов висновку, що необхідним та достатнім покаранням обвинуваченому для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень буде покарання у виді позбавлення волі призначене в межах санкції ч.2 ст. 289 КК України в мінімальному розмірі, без конфіскації майна, оскільки обвинувачений вказаний автомобіль взяв лише покататися, тобто у нього не було корисливого умислу.
Разом з тим, враховуючи те, що обвинувачений раніше не судимий, позитивно характеризується по місцю проживання, має на утриманні неповнолітню дитину, суд вважає за доцільне застосувати до нього звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, але на максимальний строк, оскільки вважає, що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства, однак в умовах здійснення контролю за його поведінкою в період строку звільнення від покарання, з покладенням обов`язків, з урахуванням досудової доповіді, передбачених п.п. 1, 2 ч.1, п.2,3 ч.3 ст. 76 КК України.
Мотив рішення щодо цивільного позову потерпілого
Потерпілий ПП «Техносервіс» подав позов про стягнення з обвинуваченого на його користь майнової шкоди в розмірі 57885, 00 грн (а.с.62-65 т.2).
Відповідно до ч.1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
З наданого потерпілим акту виконаних робіт ФОП ОСОБА_11 від 13.08.2019р. на ремонт автомобіля «Міtsubіshі Раjerо Sроrt» днз НОМЕР_1 витрачено коштів на суму 57885, 00 грн (а.с.66-75 т.2).
В судовому засіданні обвинувачений повністю визнав позов потерпілого, щодо витрат на ремонт автомобіля.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю та стягнути з обвинуваченого завдану потерпілому майнову шкоду у розмірі 57885, 00 грн.
Мотив ухвалення рішення щодо речових доказів
Долю речового доказу, який зберігається представником потерпілого ОСОБА_12 , суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України і вважає, що автомобіль «Міtsubіshі Раjerо Sроrt» днз НОМЕР_1 слід повернути потерпілому, як власнику (а.с.29 т.4).
Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувались.
Процесуальні витрати відсутні
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 370, 371, 374 КПК України, суд
у х в а л и в :
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.
У відповідностізі ст.75КК Українизвільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 3 роки.
Зобов`язати ОСОБА_4 відповідно до п.п.1,2 ч.1, п.2,3 ч.3 ст. 76 КК України в період іспитового строку:
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи;
3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
4) працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано відповідну посаду (роботу).
Речовий доказ: автомобіль «Міtsubіshі Раjerо Sроrt» днз НОМЕР_1 повернути ПП «Техносервіс».
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ПП «Техносервіс» майнову шкоду в розмірі 57885, 00 грн.
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Машівський районний суд. Вирок набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а у випадку його оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Відповідно до ч.15 ст. 615 КПК України проголошено резолютивну частину вироку.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117822314 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні