У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22.03.2024 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про визнання заповіту недійсним -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Кусмарцев М.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання заповіту недійсним.
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, так як не відповідає вимогам статей175,177 ЦПК України,
Відповідно доп.п.4,5,7ч.3ст.175ЦПК України,позовна заяваповинна містити - зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини;
відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Однак, всупереч вказаним вимогам ЦПК, представником позивача не зазначено підставу визнання недійсності правочину (заповіту), тобто не конкретизовано порушення яких вимог було допущено при складанні оспорюваного заповіту, додержання яких є необхідним для чинності правочину (ст. 203 ЦК України);
не долучено до матеріалів справи доказів щодо звернення позивача до нотаріальної контори з метою вирішення питанням прийняття спадщини отримання свідоцтва про право на спадщину чи вмотивованої відмови у видачі такого свідоцтва з зазначенням підстав відмови.
Крім тогопозивачем незазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ст.185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про визнання заповіту недійсним - залишити без руху.
Надати позивачу строкдля усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати пяти днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіцманського
районного суду: Масюк Л.О.
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117839966 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Масюк Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні