ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
22.03.2024Справа № 38/281-АГосподарський суд міста Києва, у складі судді Чинчин О.В., розглянувши матеріали
заяви про Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві заміну сторони виконавчого провадження за позовом Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до проТовариства з обмеженою відповідальністю "Алекс Плюс" стягнення 848 грн. 44 коп.
Представники: без повідомлення представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду міста Києва від 19.09.2007 року по справі №38/281-А позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Алекс Плюс" на користь Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхові внески, штраф та пеню в розмірі 848 (вісімсот сорок вісім) грн. 44 коп.
15.11.2007 на виконання вказаної постанови Господарським судом міста Києва видано виконавчий лист зі строком пред`явлення до виконання до 09.10.2010.
21.03.2024 року через загальний відділ діловодства господарського суду (канцелярію) від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження по справі №38/281-А.
Розпорядженням Керівника апарату Господарського суду міста Києва від 21.03.2024 щодо призначення повторного автоматизованого розподілу матеріалів судової справи (у зв`язку із звільненням судді Власова Ю.Л. ), призначено проведення повторного автоматизованого розподілу даної справи.
Згідно з витягом з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2023 для розгляду заяви визначено суддю Чинчин О.В.
Суд, дослідивши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження по справі №38/281-А, приходить до висновку про повернення її без розгляду Заявнику, з огляду на наступне.
За приписами ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
Суд, дослідивши матеріали заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та додані до неї документи, встановив, що вказана заява не відповідає п.1 ч. 1 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, а саме не містить: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету Сторін.
Крім того, в силу Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р., розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином, належним доказом відправлення копії заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Суд зазначає, що Заявником на підтвердження надсилання учасникам справи копії заяви про заміну сторони виконавчого провадження по справі №38/281-А та доданих до неї документів надано копію списку згрупованих поштових відправлень від 06.03.2024 року на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Алекс Плюс", проте не додано опису вкладення у цінний лист, з якого Суд можливо встановити чи були направлені на адресу Відповідача всі додатки до заяви, які були подані на адресу Господарського суду міста Києва.
З огляду на викладене суд позбавлений можливості дійти висновку про належне надіслання відповідачу копії заяви з доданими до неї документами.
Як визначено у п. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що заява Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження по справі №38/281-А підлягає поверненню Заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статями 170, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ
1. Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження по справі №38/281-А повернути Заявнику без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 22 березня 2024 року.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117847184 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні