РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 березня 2024 року м. Рівне№460/2876/24
Рівненський окружний адміністративний суд в особі судді Нор У.М., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою
ОСОБА_1
до Міністерства внутрішніх справ України
про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, в якому просить суд: визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України, зобов`язати вчинити певні дії та скасувати незаконне рішення Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України оформлене листом від 18.05.2023 №1/97 Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про відмову виплатити одноразову грошову допомогу у зв`зяку з встановленням позивачу ІІ групи інвалідності з проходженням служби а органал внутрішніх справ яка пов`язана з виконанням службових обов`язків на момент звільнення з органів внутрішніх справ всупереч до Закону України від 20.12.1990 №565-ХІІ "Про міліцію" та порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850, та зобов`язати Міністерства внутрішніх справ України, та Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України, в Рівненській області вчинити дії щодо призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку втратою працездатністю при виконання службових обов`язків ІІ групи інвалідності відповідно до постановм Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 "Про затвердження порядку та умов призначення і виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) інвалідності або часткової втрати працездатністю без установлення інвалідності працівникам міліції " з урахуванням усуненням недоліків висновку складеного 17.05.2023 та поданого до Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку втратою працездатністю на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 21.12.2022 №460/17929/21.
Згідно з п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161 цього Кодексу.
Перевіривши відповідність позовної заяви ст. 160, 161 КАС України, суддя встановив наступне.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається зі адміністративного позову позивач просить суд:
Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України, та Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України, в Рівненській області вчинити дії щодо призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку втратою працездатністю при виконання службових обов`язків ІІ групи інвалідності відповідно до постановм Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 "Про затвердження порядку та умов призначення і виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) інвалідності або часткової втрати працездатністю без установлення інвалідності працівникам міліції " з урахуванням усуненням недоліків висновку складеного 17.05.2023 та поданого до Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку втратою працездатністю на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 21.12.2022 №460/17929/21.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що позовні вимоги сформованні до двох відповідачів. Однак, відповідачем в даній справі зазначено тільки Міністерства внутрішніх справ України.
Згідно з положеннями п.2 ч.5 ст.160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною 1 статті 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.3 ст.122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 6 статті 161 цього Кодексу також передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Законодавець не передбачив обов`язку суду автоматично поновлювати пропущений строк за відсутності відповідного клопотання заявника, позаяк в кожному окремому випадку суд має чітко визначити, з якої саме поважної причини такий строк було пропущено та чи підлягає він поновленню.
Як вбачається з матеріалів справи позивач просить суд визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України, зобов`язати вчинити певні дії та скасувати незаконне рішення Департаменту пенсійнихпитань то соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України оформлене листом від 18.05.2023 №1/97 Ліквідаційній комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про відмову виплатити одноразову грошову допомогу у зв`яку з встановленням позивачу ІІ групи інвалідності з проходженням служби в органал внутрішніх справ.
При цьому, судом встановлено, що з даним позовом позивач звернувся до суду 18.03.2024.
Відтак, позовну заяву подано з пропуском строку звернення до суду передбаченого КАС України.
Водночас, заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску подано не було.
Законодавець не передбачив обов`язку суду автоматично поновлювати пропущений строк за не наявності відповідного клопотання заявника, позаяк в кожному окремому випадку суд має чітко визначити, з якої саме поважної причини такий строк було пропущено та чи підлягає він поновленню.
У відповідності до ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяви подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, позовну заяву слід залишити без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: позовної заяви, форма та зміст яка відповідає вимогам ст.160 КАС України (до кількості учасників справи), а токож заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням підстав для його поновлення та доказів поважності причини його пропуску.
Керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерство внутрішніх справ України про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя У.М. Нор
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117856335 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
У.М. Нор
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні