Справа № 638/5006/24
Провадження № 1-кс/638/1275/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2024 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
слідчої судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна по кримінальному провадженню №12024221070000294 від 01 березня 2024 року за ознаками кримінальних правопорушень злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України,-
встановив:
Слідчий СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням про арешт майна.
У клопотанніслідчий зазначає,що ОСОБА_4 , будучи раніше судимим за злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, на шлях виправлення не став та повторно вчинив аналогічні кримінальні правопорушення - злочини.
ОСОБА_4 , у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, придбав наркотичні речовини та психотропні засоби, які в подальшому переніс за місцем мешкання, за адресою: АДРЕСА_1 , де повторно, в порушення вимог Законів України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та зловживання ними», «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15 лютого 1995 року (зі змінами та доповненнями), став незаконно зберігати з метою збуту до 20.03.2024.
20.03.2024 року в ході проведення обшуку у період часу з 08 години 52 хвилини по 12 годину 50 хвилин за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено: 11 полімерних шприців та 1 скляний шприц, які було поміщено до паперового конверту з підписами усіх учасників процесуальної дії; 2 металевих фрагменти та 1 металевий фрагмент з корковини схожі на засоби для куріння, які було поміщено до паперового конверту з підписами усіх учасників процесуальної дії; 5 зіп-пакетів з порошкоподібною речовиною білого та зеленого кольору, які було поміщено до сейф-пакету №PSP1250515; ваги ювелірні електронні сірого кольору у кількості 3 шт., які було поміщено до сейф-пакету №PSP1268958; 4 полімерні зіп-пакети в середині з пустими зіп-пакетами, які було поміщено до сейф-пакету №PSP1269167; 5 зіп-пакетів із залишками речовини білого та зеленого кольору, які було поміщено до сейф-пакету №PSP1250186; скляну чарку з голкою з-під шприца та з фрагментами вати і речовини порошкоподібної, які було поміщено до сейф-пакету №WAR0042446; 2 полімерні фрагменти з-під пляшок з нашаруванням речовини бурого кольору, які було поміщено до сейф-пакету №WAR030621.
20.03.2024 року згідно ст. 208 о 14:10 був затриманий ОСОБА_4 , в якого було виявлено та вилучено: мобільний телефон марки «Moto E40», світло-зеленого кольору, IMEI 1: НОМЕР_1 ; IMEI 2: НОМЕР_2 .
Постановою слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 від 20.03.2024 року: 11 полімерних шприців та 1 скляний шприц, які було поміщено до паперового конверту з підписами усіх учасників процесуальної дії; 2 металевих фрагменти та 1 металевий фрагмент з корковини схожі на засоби для куріння, які було поміщено до паперового конверту з підписами усіх учасників процесуальної дії; 5 зіп-пакетів з порошкоподібною речовиною білого та зеленого кольору, які було поміщено до сейф-пакету №PSP1250515; ваги ювелірні електронні сірого кольору у кількості 3 шт., які було поміщено до сейф-пакету №PSP1268958; 4 полімерні зіп-пакети в середині з пустими зіп-пакетами, які було поміщено до сейф-пакету №PSP1269167; 5 зіп-пакетів із залишками речовини білого та зеленого кольору, які було поміщено до сейф-пакету №PSP1250186; скляну чарку з голкою з-під шприца та з фрагментами вати і речовини порошкоподібної, які було поміщено до сейф-пакету №WAR0042446; 2 полімерні фрагменти з-під пляшок з нашаруванням речовини бурого кольору, які було поміщено до сейф-пакету №WAR030621 та мобільний телефон марки «Moto E40», світло-зеленого кольору, IMEI 1: НОМЕР_1 ; IMEI 2: НОМЕР_2 було визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні та вказані речові докази було поміщено до камери схову Ізюмського РУП.
Вказані предмети мають доказове значення за даним кримінальним провадженням, визнане речовим доказом може сприяти розкриттю даного кримінального правопорушення та притягненню винних осіб до кримінальної відповідальності, а також має значення для встановлення істини під час досудового розслідування.
На підставі вищевикладеного, виникає необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження, а саме, арешту майна.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій просив розглядати справу за його відсутності, клопотання просив задовольнити.
Вислухавши пояснення та проаналізувавши матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступного:
За ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
За п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
За ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Відповідно до ст. 98 КПК України матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставини, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, є речовими доказами по справі.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до вимог ст. ст. 214, 223 КПК України, після внесення повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий або прокурор розпочинають досудове розслідування, виконують слідчі (розшукові) дії, спрямовані на отримання (збирання) доказів.
Враховуючи, що повернення вилученого майна може негативно вплинути на встановлення істини по кримінальному провадженню, оскільки у разі повернення зазначених речей можуть бути вжиті заходи та вчинені дії направленні на їх знищення, що може значно ускладнити або взагалі унеможливить встановлення об`єктивної істини у кримінальному проваджені, а також призначення та проведення необхідних судових експертиз, суд приходить до висновку, що за вищевказаних підстав можливо задовольнити клопотання слідчого про арешт майна.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 170-173, 309, КПК України, слідча суддя, -
постановила:
Клопотання слідчого СВІзюмського РУПГУНП вХарківській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 проарешт майна - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно у ході особистого обшуку від 20.03.2024 року при затриманні особи у порядку ст. 208 КПК України, а саме: мобільний телефон марки «Moto E40», світло-зеленого кольору, IMEI 1: НОМЕР_1 ; IMEI 2: НОМЕР_2 , який було поміщено до камери схову Ізюмського РУП.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_5 ШТИХ
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117873472 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Штих Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні