Ухвала
від 25.03.2024 по справі 906/208/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"25" березня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/208/24

Господарський суд Житомирської області у складі судді Кудряшової Ю.В.,

перевіривши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Благодійний Союз"

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Еко-Полісся"

2) Приватного сільськогосподарського підприємства "Бігунь"

про про витребування майна з чужого незаконного володіння,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду про забезпечення позов, згідно якої просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони будь-яким особам вчиняти дії щодо укладення або зміни договорів продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, укладення, зміни, розірвання договорів оренди (суборенди) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, реєстрації припинення, зміни розірвання або переходу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення стосовно 1224 земельних ділянок згідно переліку, наведеного в прохальній частині заяви про забезпечення позову.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 06.03.2024 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Благодійний Союз" про забезпечення позову задоволено; вжито заходів забезпечення позову шляхом заборони будь-яким особам вчиняти дії щодо укладення або зміни договорів продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, укладення, зміни, розірвання договорів оренди (суборенди) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, реєстрації припинення, зміни розірвання або переходу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення стосовно земельних ділянок з кадастровими номерами (згідно переліку, що міститься в прохальній частині заяви).

19.03.2024 до суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Благодійний Союз", сформована позивачем 18.03.2024 в системі "Електронний суд", про витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Еко-Полісся" та Приватного сільськогосподарського підприємства "Бігунь" у тимчасове строкове володіння позивача земельних ділянок з кадастровими номерами, наведеними в прохальній частині позову.

Відповідно до ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Також позовна заява повинна містити, серед іншого, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також слід зазначити, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Позивачем не надано до суду доказів надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу-2 ПСП "Бігунь" листом з описом вкладення або в електронній формі через електронний кабінет відповідача-2.

Системний аналіз положень ст. 42, 164, 172 ГПК України дозволяє дійти висновку, що направлення копії позовної заяви з додатками на адресу інших учасників справи є обов`язком позивача, який (обов`язок) позивач зобов`язаний виконати: або шляхом надіслання документів з використанням ЄСІТС у випадку, якщо в учасника процесу на дату подання позовної заяви зареєстрований електронний кабінет, або у паперовій формі листом з описом вкладення. Виконання позивачем вищевказаного обов`язку забезпечує дотримання основних засад (принципів) господарського судочинства, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін (п. 2, 4 ч. 3 ст. 2 ГПК України). Суд також зазначає, що на дату подання позовної заяви до суду та без доказів її надіслання відповідачу останній не може бути обізнаний про ініціювання позивачем судового процесу, як наслідок, на дату звернення позивача до суду із даною позовною заявою є передчасним висновок про невиконання відповідачем обов`язку щодо реєстрації електронного кабінету в порядку ст. 6 ГПК України. Крім того, відповідно до абз. 3 ч. 7 ст. 42 ГПК України, суд, надсилаючи учасникам справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає про обов`язок осіб, передбачених ст. 6 ГПК України, зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через ЄСІТС.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За наведених обставин, суд вважає за необхідне позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Благодійний Союз" залишити без руху та надати заявнику строк для усунення виявлених недоліків.

Одночасно, суд інформує позивача, що згідно приписів ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Благодійний Союз" протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання суду:

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- доказів надіслання копії позовної заяви з додатками іншій стороні листом з описом вкладення або в електронній формі через електронний кабінет відповідача-2.

3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Благодійний Союз" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвала суду підписана: 25.03.2024.

Суддя Кудряшова Ю.В.

Друк:

1 - позивачу в Електронний кабінет

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення25.03.2024
Оприлюднено27.03.2024
Номер документу117878562
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин

Судовий реєстр по справі —906/208/24

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 22.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 09.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 09.05.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 29.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 25.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 06.03.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кудряшова Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні