Постанова
від 25.03.2024 по справі 200/2747/23
ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2024 року справа №200/2747/23

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Компанієць І.Д., суддів: Гайдара А.В., Казначеєва Е.Г.,

за участі секретаря судового засідання Азарової К.В.,

представника позивача Єльчанінової І.О.,

представника відповідача Федоренко А.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Головного управління ДПС у м. Києві на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року у справі № 200/2747/23 (головуючий І інстанції Крилова М.М.) за позовом підприємства об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №00363850704 від 12.12.2022 року за формою В4 на суму 296 279,00 грн;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №00363800704 від 12 грудня 2022 року за формою В1 на суму 2 769 480,00 грн, штрафні санкції у розмірі 692 370,00 грн;

- зобов`язати Головне управління ДПС у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані по заяві підприємства об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 2 769 480,00 грн як такої, що є узгодженою.

В обгрунтування позову зазначив, що податкові повідомлення рішення прийняті за наслідками документальної позапланової невиїзної перевірки позивача з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за січень 2022 року у податковій декларації з ПДВ від 21 лютого 2022 року № 9036981703 з урахуванням показників уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок, за результатами якої складено акт № 38711/26-15-07-04-21/43899330.

Рішення є протиправними, оскільки первинними документами бухгалтерського обліку підтверджено реальність господарських операцій з контрагентами ТОВ ВОРФОЛК ПРОГРЕС, ТОВ АРФАН, ПП ТЕКСТИЛЬ ПРОД, ТОВ ЕНТЕР КОНЕКТЕД, ТОВ ВАЛЮС, ТОВ ТАРЛІ ГРУП, ТОВ РОСЬ-БУД за період серпень - жовтень 2021 року.

Щодо висновків в акті про не надання позивачем первинних документів до перевірки, то в зв`язку з введенням на території України воєнного стану з 24 лютого 2022 року керівництво ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ в місті Києві не знаходилось, а тому своєчасно дізнатися про проведення податкової перевірки та підготувати належним чином засвідчені копії документів не мало змоги.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 00363850704 від 12.12.2022 року за формою В4 на суму 296 279,00 грн.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 00363800704 від 12 грудня 2022 року за формою В1 на суму 2 769 480,00 грн, штрафні санкції у розмірі 692 370,00 грн.

Зобов`язано Головне управління ДПС у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані по заяві Підприємства об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 2 769 480,00 грн як такої, що є узгодженою.

Вирішено питання судових витрат по справі.

Не погодившись з рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти постанову, якою відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.

Обґрунтування апеляційної скарги.

15.09.2022 було видано направлення на позапланову виїзну перевірку № 3813-п. Для вручення наказу про проведення перевірки та направлення посадовими особами податкового органу здійснено виїзд на податкову адресу позивача 20.10.2022: м. Київ, вул. Миколи Лаврухіна, б.7 та встановлено, що представники позивача за вказаною адресою відсутні. В зв`язку з зазначеним була призначена документальна позапланова невиїзна перевірка позивача з питань достовірності нарахування сум відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за січень 2022 року за податковою декларацією з податку на додану вартість від 21 лютого 2022 року № 9036981703 з урахуванням показників уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 30.04.2022 № 9049307454.

В ході перевірки встановлено порушення п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.10 ст. 201, п. 200.4 ст. 200 ПК України, у зв`язку з чим завищено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника у банку на січень 2022 року на суму 2 769 480,00 грн та завищено від`ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21) за січень 2022 року на суму 296 279 грн.

В ході проведення перевірки відповідачем на податкову адресу позивача засобами поштового зв`язку з повідомленням про вручення направлено запити від 26.10.2022 про надання документів та інформації.

При цьому позивачем не надано жодних підтверджуючих первинних документів, в яких відображені господарські операції, проведені ПОГ «Все буде добре» за січень 2022 року. За фактом ненадання документального підтвердження складено відповідні акти.

З огляду на приписи п. 44.6 ст. 44 ПК України, оскільки позивач не надав контролюючому органу первинні документи, пов`язані з господарською діяльністю позивача за перевіряємий період, відповідач відобразив цей факт в акті перевірки та вважає, що первинні документи у позивача відсутні, що ставить під сумнів реальність здійснення господарських операцій, отже податкові повідомлення-рішення прийняті правомірно.

Суд першої інстанції безпідставно прийняв як докази надані позивачем у судовому засіданні первинні документи та дійшов висновку, що підприємство було евакуйовано до м. Львів, тому не могло своєчасно отримати запити про надання документів та пояснень, надіслані засобами поштового зв`язку, адже позивачем в підтвердження таких пояснень не надано жодного наказу про евакуацію первинних документів з м. Києва до м. Львова.

Також надані позивачем в підтвердження реальності господарських операцій з контрагентами первинні документи не відповідають вимогам, які висуваються до первинних документів бухгалтерського обліку, також позивачем не надано специфікацій до договорів, товарно-транспортних накладних, видаткові накладні містять дефекти, контрагенти позивача надавали послуги, які не відповідають видам діяльності згідно з КВЕД, у контрагентів відсутні матеріальні та технічні ресурси.

Враховуючи режим роботи суддів та працівників апарату Першого апеляційного адміністративного суду з часу введення на території України правового режиму воєнного стану, з метою збереження життя та здоров`я, а також забезпечення безпеки суддів та працівників апарату суду, дана постанова прийнята колегією суддів за умови наявної можливості доступу колегії суддів до матеріалів адміністративної справи.

Представник відповідача підтримала доводи апеляційної скарги.

Представник позивача заперечувала проти задоволення апеляційної скарги.

Суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, розглядаючи апеляційну скаргу в межах викладених доводів, встановив наступне.

Фактичні обставини справи.

Підприємство об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ зареєстровано в якості юридичної особи 27.04.2013 за № 1000661070003018692, включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 43899330, місцезнаходження на час розгляду справи: 85302, Донецька область, м. Покровськ, вул. Прокоф`єва, буд. 111, основний вид економічної діяльності: 13.20 Ткацьке виробництво (основний); 13.10 Підготування та прядіння текстильних волокон; 13.30 Оздоблення текстильних виробів; 13.92 Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу; 13.93 Виробництво килимів і килимових виробів; 13.94 Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток; 13.96 Виробництво інших текстильних виробів технічного та промислового призначення; 13.99 Виробництво інших текстильних виробів, н.в.і.у; 14.11 Виробництво одягу зі шкіри;14.12 Виробництво робочого одягу; 14.13 Виробництво іншого верхнього одягу; 14.14 Виробництво спіднього одягу; 14.19 Виробництво іншого одягу й аксесуарів; 14.20 Виготовлення виробів із хутра; 14.31 Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів; 14.39 Виробництво іншого трикотажного та в`язаного одягу; 46.41 Оптова торгівля текстильними товарами; 46.42 Оптова торгівля одягом і взуттям; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 47.51 Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих; Магазинах; 47.53 Роздрібна торгівля килимами, килимовими виробами, покриттям для; стін і підлоги в спеціалізованих магазинах; 94.20 Діяльність професійних спілок; 96.01 Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів (том 1 а.с. 123).

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 27.04.2023 позивача перереєстровано з м. Києва, вул. Лаврухіна, буд. 7-Б за адресою: Донецька область, м. Покровськ, вул. Прокоф`єва, буд. 111.

ПОГ «Все буде добре» укладено договір № 160 оренди нежитлового приміщення від 07 липня 2021 року, відповідно до якого ТОВ САНЯ передавало, а ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ приймало у строкове платне користування (в суборенду) нежитлове приміщення загальною площею 193 м. кв., що знаходиться за адресою: 02222, м. Київ, вул. Лаврухіна, буд. 7-Б (том 1 а.с. 22-30).

Позивач перебував на податковому обліку Головного управління ДПС у м. Києві та є платником податку на додану вартість, про що зазначено в акті перевірки від 17 листопада 2022 року.

Відповідно до розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 07 липня 2021 року № 416, оскільки на підприємстві працюють особи з інвалідністю, позивачу надано дозвіл на користування пільгами з оподаткування, відповідно до встановленого порядку про надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 (том 1 а.с. 31-32).

Підприємством об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ 21 лютого 2022 року подано декларацію з ПДВ № 9036981703, а у квітні 2022 року подано уточнюючу декларацію з податку на додану вартість за січень 2022 року із додатками № 9049307454 від 29.04.2022 із сумою від`ємного значення з ПДВ, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету, яке визначено з урахуванням від`ємного значення з ПДВ, задекларованого у попередніх звітних періодах (за серпень, вересень, жовтень 2021 року), що становить 2 769 480,00 гривень та, що зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного періоду за січень 2022 року в сумі 296 279 грн. (том 1 а.с. 33-40).

Посадови особами Головного управління ДПС у м. Києві у період з 04 листопада 2022 року по 10 листопада 2022 року на підставі повідомлення від 26 жовтня 2022 року № 507/26-15-07-04-01-08 та наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 25 жовтня 2022 року № 4729-п проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Підприємства об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (код ЄДРПОУ 43899330) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за січень 2022 року у податковій декларації з податку на додану вартість від 21.02.2022 року № 9036981703 з урахуванням показників уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 30.04.2022 № 9049307454, про що складено акт № 38711/26-15-07-04-01/43899330 від 17.11.2022 (том 1 а.с. 14-21).

За висновками акту встановлено порушення позивачем п. 44.1, п. 44.6 ст. 44, п. 185.1 ст. 185 , п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 ,п. 200.1, п. 200.4 ст. 200, п. 201.1, абз. 21 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника у банку за січень 2022 року на суму 2 769 480,00 грн та завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду за січень 2022 року на суму 296 279,00 грн.

За наслідками перевірки Головним управленням ДПС у м. Києві були прийняті податкові повідомлення-рішення від 12 грудня 2022 року:

- форми В1 № 00363800704 на суму завищення бюджетного відшкодування в розмірі 2769480,00 грн. та на суму штрафних санкцій 692 370,00 грн (том 1 а.с. 124-125);

- форми В4 № 00363850704 щодо завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 296 279,00 грн (том 1 а.с. 126-127).

Також матеріали справи свідчать, що наказом ГУ ППС у м. Києві від 15.09.2022 № 3813-п з 20.10.2022 призначено документальну позапланову виїзну перевірку ПОГ «Все Буде Добре» в зв`язку з поданням декларації з ПДВ із сумою, що підлягає бюджетному відшкодуванню за січень 2022 року. З метою проведення перевірки, вручення наказу ГУ ДПС у м. Києві від 15.09.2022 № 3813-п та пред`явлення направлення на проведення перевірки від 20.10.2022, посадовими особами відповідача здійснено виїзд на податкову адресу ПОГ «Все буде добре»: м. Київ, вул. Миколи Лаврухіна, б.7Б, за якою посадові особи або законні представники підприємства відсутні.

Про неможливість вручити наказ ГУ ДПС у м. Києві від 25.09.2022 № 3813-п та направлення на проведення перевірки від 20.10.2022, розпочати перевірку у терміни, зазначені в наказі складено відповідний акт від 20.10.2022 № 5051/26-15-07-04-01 (а.с.151, том 3).

Наказом ГУ ДПС у м. Києві від 25.10.2022 № 4729-п призначено документальну позапланову невиїзну перевірку ПОГ «Все Буде Добре» в зв`язку з поданням уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2022 року (а.с.152, т.3). В наказі зазначено термін проведення перевірки з 04.11.2022 тривалістю 5 робочих днів.

26.10.2022 на податкову адресу позивача: м. Київ, вул. Миколи Лаврухіна, б.7Б надіслано повідомлення від 26.10.2022 про проведення позапланової невиїзної перевірки з 04.11.2022, а також запропоновано надати всі наявні первинні документи по взаємовідносинам з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за січень 2022 року та інші документи (а.с.152-153, т.3).

Вказане повідомлення отримано представником позивача засобами поштового зв`язку 23.11.2022 року (а.с.153, т.3).

Відповідно до наказу директора ПОГ «Все Буде Добре» №26/02-22 від 26.02.2022 року в зв`язку з військовою агресією РФ у відношенні до України та ризиком втрати первинних документів наказано провести евакуацію первинних документів фінансово-господарської діяльності з адреси: м. Київ, вул. Миколи Лаврухіна, б.7Б на адресу: м. Львів, вул. Бузкова, б.2 (а.с.70, т.4).

Позивачем до перевірки не надавалися первинні документи з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за січень 2022 року та письмові пояснення, інші документи, що запитувалися податковим органом повідомленням від 26.10.2022, про що відображено в пункті 2.11 акту перевірки (а.с.15-16, т.1).

Враховуючи вищевикладене працівниками ГУ ДПС у м. Києві складено акт від 10.11.2022 № 5452/26-15-07-04-01 про ненадання пояснень та їх документального підтвердження для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПОГ «Все буде добре» (а.с.151, т.3).

28.11.2022 представником ПОГ «Все Буде Добре» до ГУ ДПС у м. Києві надіслано адвокатський запит про надання документів за результатами перевірки, на який адвокатом отримано відповідь 05.12.2022 (а.с.203-204, т.3).

Позивачем до суду надані первинні документи по взаємовідносинам з контрагентами-постачальниками та контрагентами-покупцями за січень 2022 року.

Між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (надалі Покупець) та ТОВ ВОРФОЛК ПРОГРЕС (надалі - Постачальник) укладено договір № 2207 від 22 липня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупцеві Товар, а саме тканину в асортименті, а Покупець прийняти та оплатити отриманий Товар.

Асортимент, кількість та вартість товару, що передається вказуються у Специфікаціях на кожну партію Товару окремо.

Розрахунки за поставлений товар здійснюються на умовах відстрочки платежу на 90 календарних днів з моменту приймання Покупцем Товару.

Згідно договору товар передається шляхом доставки на склад Покупця, а саме за адресою: 02034, м. Київ, вул. Лаврухіна Миколи, будинок 7 Б, за рахунок та силами Постачальника.

Між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (надалі Покупець) та ТОВ ВОРФОЛК ПРОГРЕС (надалі - Постачальник) укладено договір поставки № 19/08/21 від 19 серпня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупцеві товар в асортименті, а Покупець прийняти й оплатити товар в асортименті, у повному розмірі, на умовах та в порядку, визначеним цим договором. Асортимент, кількість та вартість товару, що передається вказуються у Специфікаціях на кожну партію Товару окремо.

Розрахунки за поставлений товар здійснюються на умовах відстрочки платежу на 90 календарних днів з моменту приймання Покупцем Товару.

Згідно договору товар передається шляхом доставки на склад Покупця, а саме за адресою: 02034, м. Київ, вул. Лаврухіна Миколи, будинок 7 Б, за рахунок та силами Постачальника.

На виконання вказаних договорів складені специфікації: № 1 від 19.08.2021 до договору поставки товару № 19/08/21 від 19.08.2021, № 3 від 01.10.2021 до договору поставки товару № 19/08 від 19.08.2021; № 3-2 від 01.10.2021 до договору поставки товару № 19/08 від 19.08.2021, № 3-3 від 01.10.2021 до договору поставки товару № 19/08 від 19.08.2021.

В наданих видаткових накладних зазначені дані щодо отримання за серпень - жовтень 2021 року ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (покупець) товару в асортименті від ТОВ ВОРФОЛК ПРОГРЕС (постачальник) за договорами № 2207 від 22.07.2021 та № 19/ 08 від 19.08.2021, а саме: за серпень 2021 року: видаткова накладна № 33 від 02.08.2021 на суму 1 791 114, 00 грн з ПДВ, видаткова накладна № 37 від 03.08.2021 на суму 1 763 438,00 грн з ПДВ, видаткова накладна № 40 від 04.08.2021 на суму 520 800,00 грн з ПДВ, видаткова накладна № 43 від 06.08.2021 на суму 488 284,00 грн з ПДВ; за вересень 2021 року: видаткова накладна № 63 від 24.09.2021 на суму 297 839,34 грн з ПДВ, видаткова накладна № 66 від 24.09.2021 на суму 323 676,50 грн з ПДВ, видаткова накладна № 69 від 24.09.2021 на суму 110 725,92 з ПДВ; за жовтень 2021 року:- видаткова накладна № 78 від 18.10.2021 на суму 227 786,14 грн, з ПДВ, видаткова накладна № 81 від 18.10.2021 на суму 899 481,84 грн, з ПДВ, видаткова накладна № 84 від 18.10.2021 на суму 398 607,95 з ПДВ.

На підставі виписаних видаткових накладних зареєстровані податкові накладні (що підтверджується реєстром виданих Податкових накладних), а саме: податкова накладна № 40 від 04.08.2021 на суму 520 800,00 грн, реєстраційний номер 9246523283; податкова накладна № 43 від 06.08.2021 на суму 488 284,80 грн, реєстраційний номер 9246740881; податкова накладна № 33 від 02.08.2021 на суму 1 791 114, 00 грн, реєстраційний номер 9246596681; податкова накладна № 37 від 03.08.2021 на суму 1 763 438,40, реєстраційний номер 9246594747; податкова накладна № 66 від 24.09.2021 на суму 297 839,34 грн, реєстраційний номер 9301038872; податкова накладна № 72 від 16.09.2021 на суму 110 725,92 грн, реєстраційний номер 9301151823; податкова накладна № 69 від 24.09.2021 на суму 323 676,50 грн, реєстраційний номер 9301025381; податкова накладна № 84 від 18.10.2021 на суму 899 481,84 грн, реєстраційний номер 9340474879; податкова накладна № 87 від 18.10.2021 на суму 398 607,95 грн, реєстраційний номер 9340465479; податкова накладна № 90 від 18.10.2021 на суму 227 786,14 грн, реєстраційний номер 9341361203.

Згідно зазначених видаткових накладних поставлено за серпень - жовтень 2021 року, ТОВ ВОРФОЛК ПРОГРЕС на адресу ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ, товару за договором № 2207 від 22 липня 2021 року та договором поставки № 19/08 від 19 серпня 2021 року на загальну суму 5 684 795, 74 грн без ПДВ, а саме: за серпень 2021 року 3 803 031,00 грн, без ПДВ; за вересень 2021 року 610 201,47, без ПДВ; за жовтень 2021 року 1 271 563,20 грн без ПДВ.

Між позивачем (надалі - Покупець) та ТОВ АРФАН (надалі - Постачальник) укладено договір № 24-07 від 24 липня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця товар, а саме швейну фурнітуру в асортименті, а Покупець прийняти та оплатити отриманий Товар.

Асортимент, кількість та вартість Товару, що передається, вказуються у відповідних специфікаціях на кожну партію Товару окремо. Покупець несе відповідальність за надання правильної інформації (заявки Постачальнику) щодо поставки партії Товару Покупцю.

Також договір визначає, що право власності на товар переходить з моменту отримання товару уповноваженим на то представником Покупця.

Загальна вартість даного Договору визначається шляхом підсумку вартості поставленого Товару за цим Договором відповідно до виставлених рахунків фактури.

Розрахунок за поставлений товар здійснюється на умовах відстрочення платежу на 180 календарних днів з моменту прийняття Покупцем Товару, що підтверджується підписанням сторонами відповідної видаткової накладної, шляхом перерахування грошової суми на поточний банківський рахунок Постачальника.

Умови постачання товару: товар передається шляхом доставки на склад Покупця, а саме: 02034, м. Київ, вул. Лаврухіна Миколи, будинок 7 Б за рахунок та силами Постачальника. Асортимент, кількість та вартість товару, що передається ,вказуються у видаткових накладних на кожну партію товару.

Постачання товару відбулося за специфікацією № 1 до договору, видатковою накладною № 2 від 02 серпня 2021 року, відповідно до яких визначений асортимент товару, а саме: підкладкова тканина загальною кількістю 16998 м на суму 229 473,00 грн; бейка-трикотажна-чорна кількістю 59832,96 м на суму 167 532,29 грн, гудзики кількістю 90656 шт. на суму 44 421,44 грн, гумка-5 мм чорна кількістю 10198,80 м на суму 15 706,15 грн, нитки в котушках кількістю 5666 шт. на суму 33 429,40 грн, всього без ПДВ на суму 490 562,28 грн.

Так, за період серпень - жовтень 2021 року постачальником передано, а покупцем прийнято швейну фурнітуру в асортименті, що підтверджується видатковою накладною № 2 від 02 серпня 2021 року на суму 490 562,28 грн.

Оскільки ТОВ АРФАН не є платником ПДВ (том 3 а.с. 201), тому податковий кредит за взаємовідносинами з цим постачальником позивачем не формувався.

Між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (надалі - Покупець) та ПП ТЕКСТИЛЬ ПРОД (надалі Постачальник, з 15.11.2021 змінено назву на ПП ЕЛЕМЕНТ 29-СН, що підтверджується рішенням учасника № 1/15-11 від 15.11.2021 (том 3 а.с. 91) укладено договором № 07/09-21 від 07 вересня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у встановлений строк у власність покупця товару в асортименті, кількість та вартість товару вказуються у видаткових накладних на кожну партію поставки Товару.

Транспортування товару, його завантаження та розвантаження здійснюється покупцем за його рахунок. Право власності на товар та ризики його випадкового знищення чи пошкодження переходять до Покупця з моменту отримання ним товару. Строки поставки Товару 10 банківських днів з дати підписання Договору. Перехід права власності на Товар від Постачальника до Покупця здійснюється в момент підписання уповноваженим представником Сторін видатково-прибуткової накладної.

Згідно зазначеного договору передача Товару від Постачальника Покупцю здійснюється за видатково-прибутковою накладною, в якій сторони зазначають найменування товару, що постачається, кількість в одиницях вимірювання, ціну товару та загальну вартість товару, що поставляється. Дата, вказана Покупцем у видатково-прибутковій накладній про прийняття товару, є датою поставки товару Постачальником . Прийняття товару за кількістю та якістю здійснюється Сторонами, згідно чинного законодавства з дотриманням умов даного Договору.

Загальна вартість Товару узгоджується між керівниками в усній формі або в письмовій формі, що в подальшому підтверджується податковими накладними та документами бухгалтерського обліку.

Розрахунок за Товар здійснюється Покупцем одразу після його отримання

Відповідно до первинних документів за серпень-жовтень 2021 року ПП ТЕКСТИЛЬ ПРОД передав у власність ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ за договором поставки № 07/09-21 від 07.09.2021, а саме: за вересень 2021 року товар згідно видаткової накладної № 82 від 16.09.2021 на суму 967 788,60 грн з ПДВ, видаткової накладної № 83 від 16.09.2021 на суму 242 799,24 грн з ПДВ; за жовтень 2021 року товар згідно видаткової накладної № 119 від 16.10.2021 на суму 961 064, 95 грн з ПДВ; видатковою накладною № 122 від 16.10.2021 на суму 780 031,14 грн з ПДВ.

На виконання умов договору постачальником ПП ТЕКСТИЛЬ ПРОД (після зміни назви ПП ЕЛЕМЕНТ 29-СН) виписані рахунки на оплату товару за договором № 07/09-21 від 07.09.2021: № 82 від 16 вересня 2021 року на суму 967 788,60 грн з ПДВ, № 83 від 16 вересня 2021 року на суму 242 799,24 грн з ПДВ, № 119 від 16 жовтня 2021 року на суму 961 064,95 грн, № 122 від 16 жовтня 2021 року на суму 780 031,14 грн з ПДВ.

Платіжними дорученнями № 119 від 19.10.2021, № 120 від 21.10.2021, № 167 від 29.11.2021, № 168 від 29.11.2021 позивачем здійснена оплата за товар згідно договору поставки № 07/09-21 від 07.09.2021.

За видатковими накладними постачальником виписані податкові накладні, а саме: податкова накладна № 82 від 16.09.2021 на суму 967 788,60 грн, реєстраційний номер 9304640794; податкова накладна № 83 від 16.09.2021 на суму 242 799,24 грн, реєстраційний номер 9304649830; податкова накладна № 119 від 16.10.2021 на суму 961 064,95 грн, реєстраційний номер 9342909123; податкова накладна № 122 від 16.10.2021 на суму 780 031,14 грн, реєстраційний номер 9341929658.

Між позивачем (надалі Покупець) та ТОВ ЕНТЕР КОНЕКТЕД (надалі Постачальник) укладено договір № 01/09-21 від 01 вересня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця, товар в асортименті, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити отриманий Товар.

Асортимент, кількість та вартість товару, що передається, вказуються у видаткових накладних на кожну партію поставки товару окремо. Покупець несе відповідальність за надання правильної інформації (заявки Постачальнику) щодо поставки партії Товару. Право власності на Товар переходить з моменту отримання Товару уповноваженим на то представником Покупця.

Загальна вартість даного Договору визначається шляхом підсумку вартості поставленого Товару за цим Договором відповідно до виставлених рахунків фактури. Розрахунок за поставлений Товар здійснюється на умовах відстрочки платежу на 90 календарних днів з моменту прийняття Покупцем Товару, що підтверджується грошової суми на поточний банківський рахунок Постачальника.

Товар передається шляхом доставки на склад Покупця, а саме: 02034, місто Київ, вулиця Лаврухіна Миколи, будинок 7 Б, за рахунок та силами Постачальника.

Постачальником на адресу Покупця на підставі видаткових накладних здійснювалась поставка товару за серпень жовтень 2021 року ТОВ ЕНТЕР КОНЕКТЕД до ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ за договором поставки № 01/09-21 від 01.09.2021, а саме: за жовтень 2021 року: видаткова накладна ТЕ 000000306 від 21 жовтня 2021 року на суму 766 264,04 грн з ПДВ, видаткова накладна ТЕ 000000309 від 21 жовтня 2021 року на суму 1 430 545,49 грн з ПДВ; видаткова накладна ТЕ 000000312 від 21 жовтня 2021 року на суму 518 515,20 грн з ПДВ.

Проведена оплата на виконання вимог договору, що підтверджується платіжними дорученнями № 164 від 26 листопада 2021 року, № 165 від 26 листопада 2021 року, № 166 від 26 листопада 2021 року.

Постачальником на адресу покупця виписані податкові накладні, а саме: податкова накладна № 653 від 21.10.2021 на суму 1 430 545,49 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9341539426; податкова накладна № 656 від 21.10.2021 на суму 518 515,20 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9341584507; податкова накладна № 650 від 21.10.2021 на суму 766 264,04 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9341518265.

Між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (надалі - Покупець) та ТОВ ВАЛІОС (надалі - Постачальник) укладено договір № 18/08 від 18 серпня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупцеві, товар в асортименті, а Покупець прийняти та оплатити отриманий Товар.

Асортимент, кількість та вартість товару, що передається, вказуються у видаткових накладних на кожну партію поставки Товару окремо. Покупець несе відповідальність за надання правильної інформації (заявки Постачальнику) щодо поставки партії Товару Покупцеві. Право власності на Товар переходить з моменту отримання Товару уповноваженим на то представником Покупця.

Загальна вартість даного Договору визначається шляхом підсумку вартості поставленого Товару за цим Договором відповідно до виставлених рахунків фактури.

Розрахунки за поставлений Товар здійснюється на умовах відстрочки платежу на 90 календарних днів з моменту приймання Покупцем Товару, що підтверджується підписанням сторонами відповідної видаткової накладної, шляхом перерахування грошової суми на поточний банківський рахунок Постачальника.

Товар передається шляхом доставки на склад Покупця, а саме: 02034, місто Київ, вул. Лаврухіна Миколи, будинок 7 Б за рахунок та силами постачальника.

Відповідно до видаткових накладних відбулися поставки товару за серпень жовтень 2021 року ТОВ ВАЛІОС ГРУП (Постачальник) на адресу ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (Покупець) за договором № 18/08 від 18.08.2021, а саме: за вересень 2021 року згідно видаткової накладної № 742 від 16.09. 2021 на суму 348 296,18 грн з ПДВ.

За фактом поставки виставлений рахунок на оплату № 740 від 16 вересня 2021 року на суму 348 296,18 з ПДВ, здійснена оплата згідно платіжного доручення № 121 від 22 жовтня 2021 року.

Постачальником виписана на адресу позивача податкова накладна № 192 від 16.09.2021 на суму 348 296,18 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292415461.

Між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (надалі - Покупець) та ТОВ ТАРЛІ ГРУП (надалі - Постачальник) укладено договір № 16/08 від 16 серпня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупцеві, товар в асортименті, а Покупець прийняти та оплатити отриманий товар. Асортимент, кількість та вартість товару, що передається, вказується у видаткових накладних на кожну партію поставки товару.

Загальна вартість даного Договору визначається шляхом підсумку вартості поставленого Товару за цим Договором відповідно до виставлених рахунків фактури.

Розрахунки за поставлений Товар здійснюється на умовах відстрочки платежу на 90 календарних днів з моменту приймання Покупцем Товару, що підтверджується підписанням сторонами відповідної видаткової накладної, шляхом перерахування грошової суми на поточний банківський рахунок Постачальника.

Товар передається шляхом доставки на склад Покупця, а саме: 02034, місто Київ, вул. Лаврухіна Миколи, будинок 7 Б за рахунок та силами постачальника.

На виконання умов вищезазначеного договору складено видаткові накладні на поставку Товару за договором № 16/08 від 16 серпня 2021 року у період за серпень жовтень 2021 року від ТОВ ТАРЛІ ГРУП (Постачальник) на адресу ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (Покупець), а саме: видаткова накладна № 410 від 16.09.2021 на суму 474 506,38 грн з ПДВ, видаткова накладна № 411 від 16.09.2021 на суму 446 678,56 грн з ПДВ, видаткова накладна № 412 від 16.09.2021 на суму 478 525,70 грн з ПДВ, видаткова накладна № 413 від 16.09.2021 на суму 448 953,96 грн з ПДВ, видаткова накладна № 414 від 16.09.2021 на суму 486 503,41 грн з ПДВ, видаткова накладна № 416 від 16.09.2021 на суму 485 406,00 грн з ПДВ, видаткова накладна № 419 від 16.09.2021 на суму 394 832,72 грн з ПДВ, видаткова накладна № 421 від 16.09. 2021 на суму 554 907,46 грн з ПДВ.

ТОВ ТАРЛІ ГРУП на адресу позивача виписані рахунки на оплату: № 412 від 16 вересня 2021 року на суму 474 506,38 грн з ПДВ, № 413 від 16 вересня 2021 року на суму 446 678,56 грн з ПДВ, № 414 від 16 вересня 2021 року на суму 478 525,70 грн з ПДВ, № 415 від 16 вересня 2021 року на суму 448 953,97 грн з ПДВ, № 416 від 16 вересня 2021 року на суму 486 503,41 грн з ПДВ, № 418 від 16 вересня 2021 року на суму 485 406,00 грн з ПДВ, № 419 від 16 вересня 2021 року на суму 394 832,72 грн з ПДВ, № 423 від 16 вересня 2021 року.

Проведена оплата платіжними доручення № 251 від 23 грудня 2021 року, № 218 від 23 грудня 2021 року, № 217 від 23 грудня 2021 року, № 213 від 22 грудня 2021 року, № 212 від 22 грудня 2023 року, № 211 від 22 грудня 2021 року, № 216 від 23 грудня 2021 року, № 214 від 23 грудня 2021 року.

За фактом поставок виписані податкові накладні, а саме: податкова накладна № 109 від 16.09.2021, на суму 474 506,38 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292388405; податкова накладна № 110 від 16.09.2021 на суму 446 678,56 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292447067; податкова накладна № 111 від 16.09.2021 на суму 478 525,70 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292310744; податкова накладна № 112 від 16.09.2021 на суму 448 953,96 грн, реєстраційний номер 9292401097; податкова накладна № 113 від 16.09.2021 на суму 486 503,41 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292443658; податкова накладна № 114 від 16.09.2021 на суму 485 406,00 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292439445; податкова накладна № 115 від 16.09.2021 на суму 394 832,72 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292449651; податкова накладна № 116 від 16.09.2021 на суму 554 907,46 грн з ПДВ, реєстраційний номер 9292388430.

Таким чином, за даними видаткових накладних за серпень-жовтень 2021 року позивачем отримано товарно матеріальних цінностей (сировини та комплектуючих матеріалів) від 6 (шести) контрагентів постачальників, а саме ТОВ ВОРФОЛК ПРОГРЕС, ТОВ АРФАН, ПП ТЕКСТИЛЬ ПРОД, ТОВ ЕНТЕР КОНЕКТЕД, ТОВ ВАЛІОС ГРУП, ТОВ ТАРЛІ ГРУП на загальну суму 14 330 040,55 грн без ПДВ.

Також позивачем до суду першої інстанції надані документи в підтвердження використання у власній господарській діяльності придбаних ТМЦ.

Між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ (надалі - Постачальник) та ТОВ РОСЬ БУД (надалі - Покупець) укладено договір поставки № 15/07/21 від 15 липня 2021 року, відповідно до якого Постачальник зобов`язується поставити і передати у власність Покупця, а Покупець прийняти й оплатити спецодяг, надалі Товар у повному розмірі на умовах та в порядку, визначений цим договором.

Постачальник зобов`язується поставити товар окремими партіями в кількості і асортименті, визначених у накладних. Ціна товару зазначається у видаткових накладних.

Загальна вартість даного Договору визначається вартістю товару, отриманого протягом дії цього Договору згідно накладних, що є невід`ємною частиною даного договору.

Постачальник гарантує, що поставлений товар є якісним, відповідає всім санітарним, гігієнічним, технічним та іншим нормам, стандартам та правилам, встановленим чинним законодавством України для товарів даного виду.

Поставка товару здійснюється Постачальником в межах наявного у нього асортименту протягом строку дії Договору.

Моментом здійснення поставки товарів Постачальником є їх отримання Покупцем на складі Постачальника за адресою: 02034, місто Київ, вулиця Лаврухіна Миколи, буд. 7 Б.

Покупець оплачує поставлені товари за цінами, вказаними у товаросупроводжувальній документації (видаткових накладних), на умовах даного Договору в порядку і формах, які не суперечать чинному законодавству України.

Розрахунок за поставлений товар здійснюється шляхом оплати Покупцем відповідно до розрахунків-фактури та видаткових накладних шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок постачальника з відстрочкою платежу на 90 календарних днів з поставки кожної партії товару на склад Покупця.

Згідно специфікації № 1 від 01 серпня 2021 р. до договору поставки товару № 15/07/21 від 15.07.2021 позивач здійснив поставку товару, а саме костюм робочий Комфорт 1, код товару 6211331000 у кількості 11332 шт, сума без ПДВ 4 759 440,00 грн.

Відповідно до специфікації № 2 від 01 вересня 2021 року до договору поставки товару № 15/07/21 від 15.07.2021, позивач здійснив поставку товару, а саме костюм робочий Комфорт 2, код товару 6211331000 кількість 1210 шт, сума без ПДВ 5 624 346,20 грн.

Відповідно до специфікації № 3 від 01 жовтня 2021 року до Договору поставки № 15/07/21 від. 15.07.2021 позивач здійснив поставку товару, а саме костюм Комфорт № 3, код товару 6211331000 кількість 6300 шт, на суму без ПДВ 3 041 010, 00 грн.

Відповідно до видаткових накладних зазначені дані, щодо реалізації за серпень жовтень 2021 року ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ готової продукції (костюм робочий комфорт 1, комфорт 2, комфорт 3) ТОВ РОСЬ-БУД за договором поставки № 15/07/21 від 15 липня 2021 року, а саме: за серпень 2021 року: видаткова накладна № 15 від 24.08.2021 в кількості 1000 на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 4 від 31.08.2021 в кількості 332 шт на суму з ПДВ з 139 440,00 грн, видаткова накладна № 5 від 31.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн; видаткова накладна № 6 від 30.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 7 від 30.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 8 від 27.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 9 від 27.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 00,00 грн, видаткова накладна № 10 від 26.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 11 від 26.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 12 від 25.08.2021 в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 13 від 25.08.2021 року в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн, видаткова накладна № 14 від 24.08.2021 року в кількості 1000 шт на суму з ПДВ 420 000,00 грн; за вересень 2021 року: видаткова накладна № 16 від 30.09.2021 в кількості 56 шт на суму 260 300,32 грн, видаткова накладна № 17 від 30.09.2021 в кількості 56 шт на суму 260 300,32 грн, видаткова накладна № 18 від 30.09.2021 в кількості 56 шт на суму 260 300,32 грн, видаткова накладна № 19 від 30.09.2021 в кількості 56 шт на суму 260 300,32 грн, видаткова накладна № 20 від 30.09.2021 в кількості 56 шт на суму 260 300,32 грн, видаткова накладна № 21 від 29.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 22 від 29.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 23 від 29.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 24 від 29.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 25 від 29.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189, 64 грн, видаткова накладна № 26 від 28.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 27 від 28.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 28 від 28.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 29 від 28.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 30 від 28.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 31 від 27.09.2021 в кількості 62 шт, на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 32 від 27.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 33 від 27.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 34 від 27.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн, видаткова накладна № 35 від 27.09.2021 в кількості 62 шт на суму 288 189,64 грн; за жовтень 2021 року: видаткова накладна № 36 від 29.10.2021 в кількості 112 шт на суму 54062,40 грн; видаткова накладна № 37 від 29.10.2021 в кількості 364 шт на суму 175702,80 грн; видаткова накладна № 38 від 29.10.2021 в кількості 364 шт на суму 175702,80 грн; видаткова накладна № 39 від 28.10.2021 в кількості 364 шт на суму 175702,80 грн; видаткова накладна № 40 від 28.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175702,80 грн; видаткова накладна № 41 від 28.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 42 від 27.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 43 від 27.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 44 від 27.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 45 від 26.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 46 від 26.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 47 від 26.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 48 від 25.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702,80 грн; видаткова накладна № 49 від 25.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702, 80 грн; видаткова накладна № 50 від 25.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702, 80 грн; видаткова накладна № 51 від 22.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702, 80 грн; видаткова накладна № 52 від 22.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702, 80 грн; видаткова накладна № 53 від 22.10.2021, в кількості 364 шт на суму 175 702, 80 грн.

На підставі видаткових накладних зареєстровані податкові накладні, а саме: податкова накладна № 4 від 25.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9266964422; податкова накладна № 2 від 24.08.2021, на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9267021558; податкова накладна № 3 від 25.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9267028345; податкова накладна № 1 від 24.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9267050087; податкова накладна № 5 від 26.08.2021 на суму 420 000,00 грн реєстраційний номер 9266962289; податкова накладна № 6 від 26.08.2021 на суму 420 000,00 грн реєстраційний номер 9267074429; податкова накладна № 7 від 27.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9267051295; податкова накладна № 8 від 27.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9266964220; податкова накладна № 9 від 30.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9266964231; податкова накладна № 10 від 30.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9267055950; податкова накладна № 11 від 31.08.2021 на суму 420 000,00 грн, реєстраційний номер 9266960500; податкова накладна № 1 від 27.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306435824; податкова накладна № 2 від 27.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306409724; податкова накладна № 3 від 27.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306450273; податкова накладна № 5 від 27.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306409754; податкова накладна № 4 від 27.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306435805; податкова накладна № 6 від 28.09.2021на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306405212; податкова накладна № 11 від 29.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306437281; податкова накладна № 10 від 28.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306405037; податкова накладна № 16 від 30.09.2021 на суму 260 300,32 грн, реєстраційний номер 9306401588; податкова накладна № 7 від 28.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306399891; податкова накладна № 12 від 29.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306455130; податкова накладна № 9 від 28.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306405254; податкова накладна № 8 від 28.09.2021 на суму 288189,64 грн, реєстраційний номер 9306384931; податкова накладна № 13 від 29.09.2021на суму 288189,64 грн, реєстраційний номер 9306394202; податкова накладна № 17 від 30.09.2021 на суму 260300,32 грн, реєстраційний номер 9306413124; податкова накладна № 14 від 29.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306448912; податкова накладна № 15 від 29.09.2021 на суму 288 189,64 грн, реєстраційний номер 9306433909; податкова накладна № 18 від 30.09.2021 на суму 260 300,32 грн, реєстраційний номер 9306401460; податкова накладна № 20 від 30.09.2021 на суму 260 300,32 грн, реєстраційний номер 9306417734; податкова накладна № 19 від 30.09.2021 на суму 260 300,32 грн, реєстраційний номер 9306437313; податкова накладна № 1 від 22.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347865091; податкова накладна № 2 від 22.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347854667; податкова накладна № 3 від 22.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347941714; податкова накладна № 4 від 25.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347964004; податкова накладна № 5 від 25.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347905927; податкова накладна № 6 від 25.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347950391; податкова накладна № 7 від 26.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347852236; податкова накладна № 8 від 26.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347937883; податкова накладна № 9 від 26.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347935241; податкова накладна № 10 від 27.10.2021 на суму 175 702,80 грн реєстраційний номер 9347935586; податкова накладна № 11 від 27.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347923100; податкова накладна № 12 від 27.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347862577; податкова накладна № 13 від 28.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347916374; податкова накладна № 14 від 28.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347950417; податкова накладна № 15 від 28.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347950362; податкова накладна № 16 від 29.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347941807; податкова накладна № 17 від 29.10.2021 на суму 175 702,80 грн, реєстраційний номер 9347916507; податкова накладна № 18 від 29.10.2021 на суму 54 062,40 грн, реєстраційний номер 9347913526.

За постановлений товар за договором поставки, укладеним між ПОГ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ та ТОВ РОСЬ-БУД проведена оплата, а саме: за жовтень 2021 року: платіжне доручення № 24 від 19.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 26 від 20.10.2021 на суму 260 300,32 грн, платіжне доручення № 27 від 20.10.2021 на суму 260 300,32 грн, платіжне доручення № 28 від 20.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 29 від 20.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 30 від 20.10.2021 на суму 260 300,32 грн, платіжне доручення № 31 від 20.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 32 від 20.10.2021 на суму 260 300,32 грн, платіжне доручення № 34 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 35 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 36 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 37 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 38 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 39 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн, платіжне доручення № 40 від 22.10.2021 на суму 288 189,64 грн.

Таким чином, відповідно до видів діяльності позивача за КВЕД з отриманих від контрагентів - постачальників ТМЦ ним було виготовлено та продано костюми робочі Комфорт, костюми робочі Комфорт 2, костюми робочі Комфорт 3 на адресу ТОВ Рось-Буд.

Також позивачем на підтвердження реальності вищезазначених господарських операцій надано експертний висновок ТОВ Центр судових експертиз Альтернатива № 13/22 від 10.02.2022 (а.с.68-122, т.1)

Суд першої інстанції, задовольняючи позов, виходив з того, що посадовими особами відповідача порушено порядок вручення повідомлення про надання первинних документів, враховуючи обставини, які склалися в країні через збройну агресію РФ, відповідач не був позбавлений можливості вчинити дії щодо повторного направлення повідомлення про отримання документів і зупинення строку проведення перевірки з метою отримання необхідних документів.

Оскільки при проведенні документальної позапланової невиїзної перевірки відповідачем не дотримано порядку її проведення, а висновки акту перевірки податкового органу щодо виявлених порушень ґрунтуються на даних, які не підтверджені документально, тому прийнятті на підставі такої перевірки оскаржувані податкові повідомлення-рішення є протиправними. При цьому суд, дослідивши надані позивачем первинні документи, дійшов висновку про підтвердження реальності господарських операцій позивача з контрагентами-постачальниками та підтвердження використання придбаного позивачем товару у власній господарській діяльності.

Оцінка суду.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Як свідчать матеріали справи, висновки акту перевірки від 17.11.2022 № 38711/26-15-07-01/43899330 про порушення позивачем вимог податкового законодавства прийняті в зв`язку з не наданням ПОГ «Все Буде Добре» до перевірки первинних, бухгалтерських та інших документів щодо підтвердження від`ємного значення з ПДВ за січень 2022 року, перевіркою не підтверджено показники податкового кредиту, затвердженого в Уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість в зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок платника податків, поданої за січень 2022 року у сумі 2 769 480 грн Отже, позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2022 року на суму 2 769 480 грн та від`ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21) за січень 2022 року у розмірі 296 279 грн.

Дані первинних документів, що підтверджують факт оплати платником товарів/послуг сум зазначених у розрахунку бюджетного відшкодування ПДВ відсутні.

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.(…)

Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.(…)

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом (…)

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

На підставі підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 87 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від`ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Відповідно до пункту 79.1 статті 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Згідно з пунктом 79.2 статті 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

У разі надіслання (вручення) відповідно до статті 42 цього Кодексу платнику податків (його представнику) копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення позапланової невиїзної перевірки, шляхом надсилання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення документальна позапланова невиїзна перевірка (крім перевірки, визначеної статтею 200 цього Кодексу) розпочинається не раніше 30 календарного дня з дати надсилання такого повідомлення та копії наказу.

Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.

В спірних правовідносинах перевірка позивача проводилась з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку за січень 2022 року у податковій декларації з ПДВ від 21.02.2022 № 9036981703 з врахуванням показників уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ в зв`язку з виправленням самостійно виправлених помилок від 30.04.2022 № 9049307454.

Тобто податковим органом проведена перевірка за п.200.11 ст.200 ПК України, отже в даному випадку вимоги п. 79.2 ст. 79 ПК України щодо початку проведення документальної позапланової невиїзної перевірки не раніше 30 календарного дня з дати надсилання такого повідомлення та копії наказу до спірних правовідносин не застосовуються.

На підставі пункту 42.2 статті 42 ПУ України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Як свідчать матеріали справи, податковим органом додержано вимоги п. 42.2 ст. 42, п. 79.2 ст. 79 ПКУ України, а саме 26 жовтня 2022 року на податкову адресу ПОГ «Все буде добре»: м. Київ, вул. Миколи Лаврухіна, буд. 7Б рекомендованим листом з повідомленням про вручення надіслано письмове повідомлення про дату початку та місце проведення позапланової невиїзної перевірки, копію наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки (а.с.152-153, т.3).

Вказаний лист отримано представником ПОГ «Все Буде Добре» 23.11.2022, тобто, коли перевірка платника податку фактично закінчилася (з 04.11.2022 по 10.11.2022).

Статтею 70 ПК України встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр).

Відповідно до пункту 70.4 статті 70 ПК України до Державного реєстру вносяться відомості про державну реєстрацію, реєстрацію та взяття на облік фізичних осіб - підприємців і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Такі відомості включають: дати, номери записів, свідоцтв та інших документів, а також підстави державної реєстрації, реєстрації та взяття на облік, припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності, інші реєстраційні дані; інформацію про державну реєстрацію, реєстрацію та взяття на облік змін у даних про особу, заміну чи продовження дії довідок про взяття на облік; місце провадження діяльності, телефони та іншу додаткову інформацію для зв`язку з фізичною особою - підприємцем чи особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність; види діяльності; громадянство та номер, що використовується під час оподаткування в країні громадянства, - для іноземців; системи оподаткування із зазначенням періодів її дії.

Згідно з пунктом 42.3 статті 42 ПК України, якщо платник податків у порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.

На підставі пункту 66.3 статті 66 ПК України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків. Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації. У такому разі платник податків, визначений у пункті 64.2 статті 64 цього Кодексу, зобов`язаний подати контролюючому органу за новим місцезнаходженням відповідну заяву у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) згідно з порядком обліку платників податків. У разі неподання такої заяви протягом 10 календарних днів платник податків або посадові особи платника податків несуть відповідальність відповідно до закону.

Як свідчать матеріали справи наказом директора ПОГ «Все Буде Добре» № 26/02-22 від 26.02.2022 проведено евакуацію первинних документів фінансово-господарської діяльності підприємства з м. Київ до м. Львів.

Проте, позивачем не проводилася державна реєстрація зміни місцезнаходження ПОГ «Все Буде Добре» з міста Києва на місто Львів та не повідомлявся податковий орган про зміну податкової адреси.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту (…)

Згідно з пунктом 44.6 статті 44 ПК України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту 86.7 статті 86 цього Кодексу документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

На підставі пункту 44.7 статті 44 ПК України у разі якщо посадова особа контролюючого органу, яка здійснює перевірку, відмовляється з будь-яких причин від врахування документів, наданих платником податків під час проведення перевірки, платник податків має право до закінчення перевірки надіслати листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного або надати безпосередньо до контролюючого органу, який проводить перевірку, копії таких документів (засвідчені печаткою платника податків (за наявності печатки) та підписом платника податків - фізичної особи або посадової особи платника податків - юридичної особи).

У разі якщо під час проведення перевірки платник податків надає документи менше ніж за три дні до дня її завершення або коли надіслані у передбаченому абзацом першим цього пункту порядку документи надійшли до контролюючого органу менше ніж за три дні до дня завершення перевірки, проведення перевірки продовжується на строк, визначений статтею 82 цього Кодексу.

У разі якщо надіслані у передбаченому абзацом першим цього пункту порядку документи надійшли до контролюючого органу після завершення перевірки, контролюючий орган має право не приймати рішення за результатами проведеної перевірки та призначити позапланову документальну перевірку такого платника податків.

Порядок надання платниками податків документів до податкової перевірки регламентовано статтею 85 ПК України.

Відповідно до пункту 85.2 статті 85 ПК України платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Як визначено пунктом 85.6 статті 85 ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Аналіз наведених положень ПК України свідчить, що, дійсно, надання платником податків фінансово-господарських документів під час проведення перевірки є необхідною умовою підтвердження правомірності задекларованих платником показників податкового обліку.

Так, Верховний Суд неодноразово висловлював правову позицію про те, що обов`язок контролюючого органу здійснювати перевірку на підставі первинних документів кореспондується з обов`язком платника податків зберігати такі первинні документи та надавати їх при перевірці. Не надання таких документів нормами пункту 44.6 статті 44 ПК України прирівнюється до їх відсутності. Винятком є випадки виїмки документів або іншого їх вилучення правоохоронними органами та іншими компетентними органами.

Тобто, у разі ненадання платником податків документів для проведення перевірки, у контролюючого органу є законні підстави провести перевірку з використанням наявної у нього податкової інформації щодо задекларованих позивачем сум податкових зобов`язань та визнати ці суми непідтвердженими документально.

Водночас, якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту 86.7 статті 86 цього Кодексу документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Аналогічного висновку щодо тлумачення наведених законодавчих норм дійшов і Верховний Суд, зокрема, в постановах від 06 серпня 2019 року у справі № 160/8441/18, від 20 березня 2020 року у справі № 2а-9423/12/2670, від 29 травня 2020 року у справі № 826/27811/15.

Також у постановах від 08 серпня 2019 року у справі № 802/1069/13-а, від 01 квітня 2020 року у справі № 640/637/19 Верховний Суд висловив позицію про те, що законодавцем передбачено право платника податків надати контролюючому органу документи, які були відсутні під час перевірки. При цьому, якщо платник податків у запереченнях на акт перевірки посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, до прийняття рішення за результатами такої перевірки це зумовлює обов`язок податкового органу щодо призначення та проведення позапланової перевірки.

Такі висновки викладені і в постанові Верховного Суду від 26 грудня 2023 року у справі № 480/2423/21.

Позиція Верховного Суду у питанні застосування норми пункту 44.6 статті 44 ПК України є усталеною і послідовною.

В постановах від 24 лютого 2020 року у справі № 440/4443/18, від 27 квітня 2022 року у справі № 420/13197/20 Верховний Суд виходив з того, що, суд не може обмежити право платника податків довести у судовому процесі обставини, на яких ґрунтуються його вимоги. Разом з тим, з огляду на передбачену ПК України мету й повноваження контролюючого органу під час проведення податкової перевірки, у разі, якщо рішення контролюючого органу мотивоване саме ненаданням платником податків на вимогу контролюючого органу первинних документів, адміністративний суд, виходячи з окреслених процесуальним законом меж судового доказування, повинен перевіряти і враховувати такі обставини й винятки з них при вирішенні спору.

Таким чином, першочерговій оцінці в межах спірних правовідносин підлягають дії контролюючого органу і позивача щодо можливості/неможливості застосування пункту 44.6 статті 44 ПК України для подальшого визнання (не визнання) доданих до матеріалів справи документів допустимими доказами при перевірці висновків контролюючого органу про нереальність господарських операцій.

Як свідчать матеріали справи, під час перевірки позивачем не надано жодного документального підтвердження факту оплати платником товарів/послуг сум, зазначених у розрахунку бюджетного відшкодування ДПВ.

Суд враховує, що письмове повідомлення про надання до перевірки первинних документів представник позивача отримала тільки 23 листопада 2022 року, тобто після завершення перевірки, в зв`язку з чим надіслала адвокатський запит 28 листопада 2022 року про надіслання акту перевірки від 17.11.2022.

Акт перевірки надіслано представнику позивача 05.12.2022.

Між тим, в період з 23 листопада 2022 року до дати прийняття спірних податкових повідомлень-рішень 12 грудня 2022 року позивач не скористався передбаченим статтею 44 ПК України правом надання відповідних документів після закінчення перевірки у підтвердження показників декларації з ПДВ від 21.02.2022 № 906981703 та уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ від 30.04.2022 № 9049307454.

Отже, в даному випадку позивач, як платник податків, безумовно порушив вимоги ст. 44 ПК України щодо надання первинних документів до прийняття податковим органом податкових повідомлень-рішень за наслідками документальної невиїзної позапланової перевірки 12.12.2022, оскільки, отримавши повідомлення про проведення перевірки та надання первинних документів 23.11.2022, у представника позивача була наявна можливість як повідомити відповідача про наявність первинних документів, які підтверджують показники відповідною декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ, так і надати такі документи до податкового органу будь-яким засобом, що фіксує докази їх надання.

Проте первинні документи на підтвердження показників декларації з ПДВ від 21.02.2022 № 906981703 та уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ від 30.04.2022 № 9049307454 позивачем надані тільки до суду, при зверненні з цим позовом.

З огляду на обставини справи суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Як свідчить акт документальної позапланової невиїзної перевірки від 17.11.2022 № 38711/26-15-07-04-01/43899330, його висновки про порушення податкового законодавства ПОГ «Все Буде Добре» базуються виключно ненаданням платником податків первинних документів на підтвердження показників декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ. Також в акті відображено, що на час складання акту перевірки (17.11.2022) відправлення про проведення перевірки та надання первинних документів позивачу не вручено.

Між тим, відповідно до даних ЄДРПОУ та даних податкового обліку контролюючого органу містилися актуальні засоби зв`язку з позивачем, зокрема номер телефону, адреса електронної пошти.

Враховуючи введення на території України воєнного стану відповідач не був позбавлений можливості направити повідомлення та наказ про проведення перевірки позивачу на електронну адресу, однак позивачем не було отримано жодної інформації через відповідні засоби, що унеможливлювало інформування позивача про проведення відповідної перевірки так і надання необхідних первинних документів на запит про надання інформації.

Як визначено пунктом 61.1 статті 61 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

На підставі підпункту 62.1.2 пункту 62.1 статті 62 ПК України способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів.

Згідно з пунктом 71.1 статті 71 ПК України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Відповідно до пункту 74.1 статті 74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (…)

Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, а також контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, в порядку інформаційної взаємодії відповідно до пункту 41.2 статті 41 цього Кодексу (…)

Згідно з пунктом 74.3 статті 74 ПК України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової політики.

Відповідно до пункту 83.1 статті 83 ПК України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є податкова інформація.

На підставі підпункту 19-1.1.46 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують такі функції, зокрема, використовують під час виконання своїх посадових (службових) обов`язків податкову інформацію з інформаційно-телекомунікаційних систем та інших джерел, отриману в порядку та спосіб, визначений цим Кодексом.

За змістом вказаних правових норм використання податкової інформації з баз інформаційно-телекомунікаційних систем є службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов`язків по збиранню доказової інформації щодо наявності чи відсутності документального підтвердження відповідних операцій.

Як свідчать матеріали справи, у висновку акту перевірки від 17.11.2022 податковим органом підставою для висновків про порушення податкового законодавства позивачем зазначена наявна в цьому акті податкова інформація з інформаційних базах ДПС, яка зібрана в межах організації і проведення цієї перевірки.

Однак, в акті не визначена яка саме податкова інформація з інформаційних баз ДПС була використана податковим органом під час перевірки. Акт взагалі не містить посилання на будь-яку податкову інформацію, яку використовував податковий орган під час перевірки.

З врахуванням вищевикладеного, суд вважає, що за наявності сукупності обставин:

- у податкового органу на час складення акту перевірки інформації про неотримання платником податку поштового повідомлення про надання первинних документів;

- за умови воєнного стану відповідач не був позбавлений можливості направити повідомлення та наказ про проведення перевірки позивачу на електронну адресу, що містилися в ЄДРПОУ та даних податкового обліку контролюючого органу;

-за наявності визначеного позивачем в уточнюючому розрахунку від`ємного значення з ПДВ, задекларованого у попередніх звітних періодах (за серпень, вересень, жовтень 2021 року), що становить 2769 480,00 гривень, наявності внесених до ЄРПН податкових накладних за вказані періоди;

- висновки податкового органу про порушення позивачем п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 200.4 ст. 200, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, які ґрунтуються виключно на ненаданні позивачем первинних документів, без дослідження та оцінки податкової інформації стосовно платника податків та його контрагентів, - є безпідставними та передчасними.

На користь висновку суду про невикористання відповідачем податкової інформації під час перевірки ПОГ «Все Буде Добре» свідчить те, що в акті перевірки не відображено наявність кримінального провадження № 42022000000001401 відносно ПОГ «Все Буде Добре», яке відкрито 13.10.2022, тобто до проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача (04.11.2022 по 10.11.2022), про врахування якого просив апелянт під час апеляційного розгляду справи.

При цьому суд звертає увагу, що відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України документальна перевірка проводиться на підставі сукупності даних відповідних податкових декларацій (розрахунків); фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом; первинних документів; отриманих в установленому порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на приписи ч. 2 ст. 2 КАС України суд вважає, що висновки документальної позапланової невиїзної перевірки ПОГ «Все Буде Добре» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на поточний рахунок платника податку за січень 2022 року, оформлені актом від 17.11.2022 не відповідають вимогам щодо врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, є передчасними, тому податкові повідомлення-рішення, прийняті за наслідками такої перевірки, є протиправними та підлягають скасуванню.

З врахуванням приписів ст. 308 КАС України не підлягає задоволенню клопотання податкового органу про долучення в якості доказів до справи матеріалів кримінального провадження № 42022000000001401 від 13.10.2022 відносно ПОГ «Все Буде Добре», оскільки зазначені докази не були предметом оцінки податковим органом під час документальної позапланової невиїзної перевірки позивача в період з 04.11.2022 по 10.11.2022, інформація щодо зазначеного кримінального провадження в акті перевірки від 17.11.2022 відсутня.

При цьому відповідачем не надано жодного належного доказу неможливості подання цих доказів до суду першої інстанції з причин, які об`єктивно не залежали від податкового органу з врахуванням того, що на час проведення перевірки (04.11.2022 по 10.11.2022) кримінальне провадження вже було відкрито (13.10.2022). Також на зазначене кримінальне провадження податковий орган не посилався в апеляційній скарзі.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про скасування спірних податкових-повідомлень рішень, проте помилково визначив як підставу їх скасування недотримання відповідачем процедури проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, відсутність у відповідача на момент проведення перевірки факту вручення платнику податку копії наказу про перевірку та письмового повідомлення, оскільки, як зазначалося вище, відповідачем дотримано порядок належного вручення документів, встановлений п. 42.2 ст. 42 ПК України.

При цьому до спірних правовідносин не застосовуються вимоги щодо початку документальної позапланової невиїзної перевірки не раніше 30 календарних днів з дня надсилання повідомлення та копії наказу платнику податків, встановлені п. 79.1 ст. 79 ПК України, оскільки стаття містить виключення перевірок, визначених статтею 200 ПК України.

В даному випадку податковим органом проводилася саме перевірка, визначена статтею 200 ПК України, оскільки позивачем подана до контролюючого органу заява про повернення суми бюджетного відшкодування по декларації з ПДВ за січень 2022 року.

На підставі викладеного, рішення суду першої інстанції підлягає зміні в мотивувальній частині щодо підстав визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Щодо позовних вимог про зобов`язати Головне управління ДПС у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані по заяві підприємства об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 2769 480,00 грн як такої, що є узгодженою, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПК України об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Таким чином, необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання товарів та послуг з метою їх використання в господарській діяльності.

На підставі підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

За приписами пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг (…).

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до пунктів 200.1 та 200.4 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума (…) підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (…)

Пунктом 200.7 статті 200 ПК України передбачено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

На підставі пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 200.12 статті 200 ПК України зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однієї із таких дат з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення.

Статтею 44 ПК України визначені вимоги до підтвердження даних, вказаних у податковій звітності, відповідно до п.44.1 якої для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи (…)

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо (…).

Аналіз зазначених норм свідчить, що господарські операції для визначення податкового кредиту мають бути фактично здійсненими та підтвердженими належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, які відображають реальність таких операцій, та спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Отже, недоведеність фактичного здійснення господарської операції (нездійснення операції) позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкової вигоди, а покупця - права на формування цієї податкової вигоди навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв`язку з цим юридично дефектних первинних документів, та незважаючи на наявність доказів сплати вартості товарів, якщо рух коштів не забезпечений зв`язком з господарською діяльністю учасників цих операцій. При цьому, відсутність ділової мети також є підставою для відмови у наданні податкової вигоди.

Надані позивачем первинні документи на підтвердження господарських операцій з контрагентами «Ворфолк Прогрес», ТОВ «Арфан», ТОВ «Текстіль Прод», ТОВ «Ентер Конектед», ТОВ «Валіюс» ТОВ «Тарлі груп», свідчать про їх реальний характер, підтверджують використання позивачем придбаних у контрагентів товарів (тканини, швейної фурнітури для пошиву спецодягу) у власній господарській діяльності, що є підставою для формування податкового обліку.

Зазначені документи складені з дотриманням вимог ст. 9 Закону № 996 і містять у собі відомості щодо змісту та обсягу проведених операцій, які узгоджуються між собою.

Вирішуючи справи із застосуванням вищенаведених правових норм, Верховний Суд у постановах від 27 лютого 2020 року (справи № 813/7081/14, № 814/120/15), від 3 жовтня 2019 року (справа № 813/4079/15), від 10 вересня 2019 року (справа № 814/2412/17) визнав, що наслідки для податкового обліку створює фактичний рух активів за результатами здійснення господарських операцій, що є обов`язковою умовою для формування податкового кредиту, і вказана обставина є визначальною для дослідження судами.

При цьому норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням товарів (робіт, послуг), призначених для використання у його господарській діяльності. Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на податковий кредит, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними.

Будь-яка податкова інформація, що наявна в інформаційно-аналітичних базах відносно контрагентів суб`єкта господарювання по ланцюгах постачання, а також податкова інформація надана іншими контролюючими органами, в тому числі і складена з причин неможливості проведення документальних перевірок, носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні процесуального Закону.

Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона має спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків. Здійснення господарської операції і власне її результат підлягають відображенню в бухгалтерському обліку, при цьому для бухгалтерського обліку мають значення лише ті документи, які підтверджують фактичне здійснення господарських операцій.

При цьому аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Позивач не може нести відповідальність за невиконання його контрагентом своїх зобов`язань, адже, поняття добросовісний платник, яке вживається у сфері податкових правовідносин, не передбачає виникнення у платника додаткового обов`язку з контролю за дотриманням його постачальниками правил оподаткування, а саме, платника не наділено повноваженнями податкового контролю для виконання функцій, покладених на податкові органи, а тому не може володіти інформацією відносно виконання контрагентом податкових зобов`язань.

За умови не встановлення контролюючим органом наявності замкнутої схеми руху коштів, яка б могла свідчити про узгодженість дій позивача та його постачальника для одержання позивачем незаконної податкової вигоди, останній не може зазнавати негативних наслідків внаслідок діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу.

Відповідачем такі докази суду не надані.

Є неприйнятними доводи податкового органу щодо наявності кримінального провадження щодо позивача, оскільки формальне посилання на існування досудового розслідування в межах кримінального провадження не може бути підставою для висновків щодо нереальності здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентами.

Посилання апелянта, що нереальність здійснення господарських операцій підтверджена податковою інформацію, є неприйнятними, оскільки правильність нарахування податків не може ґрунтуватися тільки на даних, які містяться в інформаційних базах контролюючого органу, без врахування даних первинних документів.

Крім того, як зазначалося вище, під час проведення перевірки відповідачем взагалі не використовувалася податкова інформація щодо контрагентів позивача та ця податкова інформація не відображена в акті перевірки від 17.11.2022.

При дослідженні факту здійснення господарської операції оцінці підлягають відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку, внаслідок чого не є обов`язковою передумовою для визначення податковим органом грошових зобов`язань по господарським операціям, які укладалися за ланцюгом між попередніми посередниками, через ланцюг яких декларувався рух товарів чи послуг, нібито придбаних останнім у такому ланцюгу платником податку.

Відносини між учасниками попередніх ланцюгів постачань товарів та послуг не мають безпосереднього впливу на дослідження факту реальності господарської операції, вчиненої між останнім у ланцюгу постачань платником податків та його безпосереднім контрагентом.

Суд визнає, що у будь-якому випадку реалізуючи господарську компетенцію при укладенні та виконанні господарських договорів, сторони цього договору можуть вимагати від контрагента дотримання умов цих договорів, тією мірою якою дозволяють його (їх) умови. Перекладати на сторону договору обов`язки контролю свого контрагента за межами взаємовідносин, як того вимагає податковий орган, знаходиться за межами господарської компетенції суб`єкта господарювання та не входить до прав та обов`язків платника податку, зокрема на додану вартість. Це в свою чергу у межах спірних відносин позивача як платника податку покладає додаткове не передбачене законом обтяження, що є недопустимим.

Також, головною підставою вважати правочин нікчемним є його недійсність, встановлена законом, а не інформацією, яка наведена в базах даних податкового органу.

Крім того, жодних належних та допустимих доказів щодо відсутності у контрагентів позивача матеріальних ресурсів відповідачем суду не надано, а відсутність основних фондів не може свідчити про відсутність адміністративно-господарських можливостей на виконання господарських зобов`язань та відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобов`язань, що унеможливлює здійснення господарської діяльності, оскільки наведені обставини не позбавляють суб`єкта господарювання можливості здійснювати посередницьку діяльність, залучати виробничі та трудові ресурси інших суб`єктів господарювання для виконання зобов`язань по укладених ним договорах.

Окрім того, в законодавстві відсутня норма, яка б зобов`язувала підприємство перевіряти наявність таких ресурсів у контрагента та формувати податковий кредит лише за їх наявності.

За наведених обставин, з огляду на надані позивачем первинні документи, суд вважає, що позивачем підтверджено показники податковій декларації з податку на додану вартість від 21.02.2022 № 9036981703 та уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість від 30.04.2022 № 9049307454.

З огляду на приписи п. 200.12 ст. 200 ПК України суд першої інстанції обґрунтовано зобов`язав відповідача внести до Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані по заяві Підприємства об`єднання громадян ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ про повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі 2 769 480,00 грн.

Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до положень частини першої статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового судового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального або порушення норм процесуального права.

Здійснюючі апеляційний розгляд справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, що обумовлює часткове задоволення апеляційної скарги та зміну рішення суду першої інстанції в мотивувальній частині щодо підстав скасування податкових повідомлень-рішень.

Керуючись статтями 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 327, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у м. Києві на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року у справі № 200/2747/23 задовольнити частково.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року у справі № 200/2747/23 змінити в мотивувальній частині, виклавши його відповідно до редакції цієї постанови.

В іншій частині рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року у справі № 200/2747/23 залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її прийняття 25 березня 2024 року та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне судове рішення складено 25 березня 2024 року.

Головуючий суддяІ.Д. Компанієць

Судді А.В. Гайдар

Е.Г. Казначеєв

СудПерший апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.03.2024
Оприлюднено27.03.2024
Номер документу117887088
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)