Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/1591/24
Провадження № 2/332/1443/24
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
27 березня 2024 р. м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Яцун О.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Гесня Наталія Томашівна, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокредит Плюс» про захист прав споживачів, -
Встановив:
18.03.2024 ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Гесня Наталія Томашівна, звернулась до Заводського районного суду м. Запоріжжя з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокредит Плюс» про захист прав споживачів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням ст. ст. 175-177 ЦПК України, з наступних підстав.
Частиною 3 ст. 175 ЦПК України визначені вимоги щодо того, що повинно міститися у позовній заяві.
Згідно п.2ч.3ст.175ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення наведеної норми позивачем не зазначені:
- її дата народження;
- відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти;
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У відповідача не зазначені відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Хоча вказаною нормою і не передбачено зазначення дати народження, однак суд зауважує, що не зазначення дати народження в подальшому унеможливлює виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, якою визначено наступне у разі, якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Суд, діючи за аналогією, повинен зробити запит щодо місця реєстрації позивача, оскільки у позові ОСОБА_1 посилається на те, що позов подано відповідно до ст. 28 ЦПК України.
Стаття 28 ЦПК України передбачає підсудність справ за вибором позивача, тобто альтернативну підсудність. Частина 5 цієї статті визначає наступне позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
У разі, якщо ті чи інші дані, передбачені п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивачу невідомі, позовна заява повинна містити зазначення про це.
Разом з цим, п. 3 прохальної частини позову є не конкретизованим, адже позивачем зазначено лише про те, що вона просить суд «застосувати наслідки нікчемності правочину», однак не зазначає конкретний спосіб захисту її порушеного права.
Окрім зазначеного вище, суд зауважує, що акцепт від 18.08.2023 за №АРКR000000000172302 має низьку якість друку, у зв`язку з чим виникають складності у його вивченні.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, -
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Гесня Наталія Томашівна, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокредит Плюс» про захист прав споживачів залишити без руху для усунення недоліків заяви.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ст. 185 ЦПК України, позивач повинен усунути виявлені недоліки заяви не пізніше десяти днів з дня вручення йому ухвали про залишення заяви без руху, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала, що постановлена поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (ч. 2 ст. 261 ЦПК України) та оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Яцун
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117938178 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Яцун О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні