Провадження № 2-о/537/63/2024
Справа № 537/1279/24
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.03.2024 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Маханьков О.В., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу та факту перебування на утриманні,
встановив:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, відповідно до вимог якої просить суд ухвалити рішення яким встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який зник безвісти 23.12.2023, проживали однією сім`єю як жінка та чоловік без реєстрації шлюбу в період з 2004 до 2023 року; встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебувала на утриманні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; встановити факт, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , перебував на утриманні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; викликати та допитати свідків.
За ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до норм ЦПК України, заява, яка подається до суду, повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 цього Кодексу. Якщо заява за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 185 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету
Отже, враховуючи викладене суддя дійшов висновку, що заявником не визначено коло заінтересованих осіб, які мають бути обов`язково залучені, для недопущення порушення їх прав та обов`язків при розгляді справи та прийнятті рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Як вбачається із позовних вимог заявниця ОСОБА_1 просить встановити факт, що ОСОБА_3 перебував на утриманні ОСОБА_2 , проте заявницею не додано до заяви довіреність чи інший документ, що підтверджує її повноваження на представництво інтересів ОСОБА_3 .
Частиною 4 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів заяви, в переліку додатків зазначена копія квитанції про сплату судового збору, проте квитанція відсутня, про що було складено Акт від 20.03.2024.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством сплачується судовий збір.
Згідно ч. 1 ст. 4 цього Закону судовий збір сплачується у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви в порядку окремого провадження, яка подана фізичною особою, встановлена ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день звернення до суду становить 605,60 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру.
Отже, за відсутності документів, що підтверджують підстави звільнення заявника від сплати судового збору, вона має сплатити судовий збір в розмірі 605,60 грн. за вимогу про встановлення факту, що має юридичне значення за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Полт.обл/Крюківськ р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA858999980313121206000016718, Код класифікації доходів бюджету 22030101 та надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк на усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 175, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа ІНФОРМАЦІЯ_1 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу та факту перебування на утриманні - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення, зазначених в ухвалі суду недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити заявнику, що якщо у встановлений строк він виконає вимоги, визначені статтею 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо заявник не усуне недоліки заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Маханьков О.В.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117943968 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
МАХАНЬКОВ О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні