Справа № 202/4165/24
Провадження № 2-а/202/58/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 березня 2024 року суддя Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Мачуський О.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанов у справах про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 адвокат Гарбуз В.С. звернувся до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська з позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанов у справах про адміністративне правопорушення.
Ознайомившись з адміністративним позовом та долученими до нього матеріалами, суддею встановлено, що позов не відповідає вимогам КАС України та підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.
Статтями160та161 КАС Українивстановлено загальні вимоги до форми, змісту позовної заяви та правил стосовно подання документів, що додаються до позовної заяви.
Відповідно до ч. 3ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який поданий фізичною особою справляється судовий збір у сумі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до правової позиції, викладеноїу постанові від 18 березня 2020 року по справі № 543/775/17, Великою палатою Верховного Суду зазначено, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року - 3028 гривень.
Таким чином, за звернення з даним позовом до суду, позивач мав би сплатити судовий збір, що становить 605,60 гривень, із розрахунку 3028 гривні (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб) * 0,2 (ставка судового збору).
Відповідно до абз. 2 ч. 3ст.6ЗУ «Просудовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено про скасування постанов серії 2АВ № 00657882 від 18.02.2022 року та серії 2АВ № 00646042 про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, тобто заявлені дві позовні вимоги.
Разом з тим, позивачем надано квитанцію про сплату 25.03.2024 року судового збору у розмірі 605 гривень 60 копійок, лише за одну позовну вимогу.
Отже, позивач повинен доплатити судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок, ще за одну, заявлену вимогу у справі щодо накладення адміністративного стягнення.
Згідно із ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з метою надання позивачеві строку на усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 160, 169 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанов у справах про адміністративне правопорушення - залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, що не перевищує десяти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Повідомити ОСОБА_1 , що у разі невиконання нею вимог про усунення недоліків, у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.М. Мачуський
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117958763 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Мачуський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні