Справа № 215/4000/23
У Х В А Л А
27 березня 2024 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого судді - Коноваленка М.І.
за участю секретаря судового засідання - Коломійчук К.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання договору дійсним, виділ часток в спільному сумісному майні та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, треті особи: Шоста криворізька державна нотаріальна контора та Придніпровська товарна біржа, -
ВСТАНОВИВ:
12.06.2023 р. ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в якому просить визнати договір міни нерухомого майна, а саме: двокімнатної квартири АДРЕСА_1 , що належала на праві власності ОСОБА_1 , її померлому чоловіку ОСОБА_4 та дітям ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з однієї сторони на трикімнатну квартиру АДРЕСА_2 , що належала на праві власності ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з другої сторони, який зареєстрований Криворізькою філією Придніпровської товарної біржі 12.12.1997 р. за №1064-Н\97 - дійсним, визначити частку померлого ОСОБА_4 у спільному майні та визнати за нею право власності на частку у спільному майні квартири АДРЕСА_2 .
Ухвалою судді Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 26.09.2023 року було відкрито спрощене позовне провадження у справі та постановлено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Вивчивши матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне вирішити питання про перехід розгляду справи від спрощеного провадження з викликом сторін до загального провадження, оскільки справа потребує детального розгляду спору по суті та з`ясування всіх обставин.
Відповідно до ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1)малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин. Дані справи розглядаються в порядку спрощеного провадження в імперативному порядку.
Згідно ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно доч.4ст.274ЦПК Українив порядкуспрощеного позовногопровадження неможуть бутирозглянуті справиу спорах: щовиникають зсімейних відносин,крім спорівпро стягненняаліментів,збільшення їхрозміру,оплату додатковихвитрат надитину,стягнення неустойки(пені)за простроченнясплати аліментів,індексацію аліментів,зміну способуїх стягнення,розірвання шлюбута поділмайна подружжя; щодоспадкування; щодоприватизації державногожитлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно доглави 12цього розділу; вяких цінапозову перевищуєдвісті п`ятдесятрозмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 6 ст. 277 ЦПК України передбачено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного провадження не допускається.
Таким чином, суд вважає за необхідне здійснити перехід з розгляду справи в порядку спрощеного провадження в розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.193,261,276,277ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання договору дійсним, виділ часток в спільному сумісному майні та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом, треті особи: Шоста криворізька державна нотаріальна контора та Придніпровська товарна біржа в розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням, яке призначити на 09 годину 30 хвилин 10 травня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117959237 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Коноваленко М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні