справа № 278/647/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2024 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Євгена Татуйка, за участю секретаря Дарії Кравчук, розглянув цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору служба у справах дітей Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області (Житомирська область Житомирський район с. Глибочиця, вул. М. Грушевського, 2) про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, -
В С Т А Н О В И В :
Направленим позовом заявниця просить суд ухвалити рішення про розірвання шлюбу між сторонами й визначити місце проживання спільної дитини з нею.
У судове засідання учасники справи не з`явились, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлялись належним чином. Разом з тим, від позивачки надійшли клопотання про проведення судового розгляду справи без її участі, вимоги підтримала в повному обсязі. Третя особа надіслала заяву про розгляд справи без їх участі, при прийнятті рішення покладаються на розсуд суду. Крім цього, третя особа направила суду висновок, яким вважає доцільним визначити місце проживання з позивачкою. Причини неявки відповідача суду невідомо.
Судовий розгляд цієї справи здійснено на підставі наявних у суду матеріалів, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, що відповідає правилам, встановленим реченням другим ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідив направлені суду матеріали, встановлено наступні фактичні обставини справи і відповідно ним правовідносини.
Сторони у справі є громадянами України, мають зареєстровані місця проживання, отримували коди платників податків, а позивач при зверненні до суду сплатила судовий збір.
15 вересня 2015 року зареєстровано шлюб між сторонами.
ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_3 - дитина сторін у справі.
14 березня 2024 року органом місцевого самоврядування затверджено висновок служби у справах дітей. Останнім вважається визначити місце проживання дитини ОСОБА_4 разом з матір`ю.
Правовідносини між сторонами врегульовані та відповідають наступним нормам права.
Згідно ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного Кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді дружини і чоловіка, примушування до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.
За приписами ч. 3 ст. 56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до збереження шлюбних відносин є порушенням права чоловіка, дружини на свободу та особисту недоторканість.
Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду (ч. 2 ст. 104 СК України; ч. 3 ст. 105 СК України; ч. 1 ст. 110 СК України). Суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення (ст. 112 СК України).
Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків (ст. 160 СК України).
Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них. Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування (ст. 161 СК України)
Проаналізувавши фактичні обставини справи й вимоги законодавства, якими врегульовані дані правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
Судом встановлено у ході розгляду справи, що шлюбні стосунки між сторонами припинені, примирення та збереження шлюбу між сторонами неможливе.
Крім цього, висновком служби у справах дітей підтверджено доцільність визначення місця проживання дитини разом з матір`ю. За таких обставин дитина має проживати з позивачкою.
У порядку ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 263-265 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженцем с. Вертокиївка Житомирського району Житомирської області, громадянином України ( АДРЕСА_1 , код платника податків НОМЕР_1 ) та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 уродженкою с. Левків Житомирського району Житомирської області, громадянкою України ( АДРЕСА_2 , код платника податків НОМЕР_2 ), укладений 15 вересня 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції у Житомирській області, за актовим записом № 2054.
Визначити місце проживання дитини ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 разом з матір`ю ОСОБА_1 .
Стягнути з відповідача на користь позивачки витрати за розгляд справи в сумі 2 422,40 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення виготовлене 27 березня 2024 року.
Суддя Євген Татуйко
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117959404 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Татуйко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні