П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 березня 2024 р.м. ОдесаСправа № 400/8788/23
Суддя П`ятого апеляційного адміністративного суду Турецька І. О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» до Відділу державного нагляду (контролю) в Миколаївській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» відмовлено.
На зазначене рішення суду Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» подало апеляційну скаргу до якої додало платіжну інструкцію №23 від 01.03.2024 про сплату судового збору в сумі 3028 грн.
Визначаючи розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання даної апеляційної скарги, суддя-доповідач виходить з такого.
До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору (п.1 ч.5 ст.296 КАС України).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є юридичною особою, звернувся до суду з даним позовом у липні 2023 року в якому заявив вимогу майнового характеру ціна якої становить 17 000 грн.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон № 3674), ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
-за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
-за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2023 року складав 2684 грн.
Отже, враховуючи вищевикладене та ціну позову, апелянт при подачі апеляційної скарги повинен був сплатити судовий збір, який складає 4026 грн. (2684 х 150% = 4026 грн.).
Таким чином, враховуючи, що скаржником сплачено судовий збір в сумі 3028 грн., необхідно доплатити судовий збір у сумі 998 грн. (дев`ятсот дев`яносто вісім грн.) на зазначений рахунок:
Отримувач коштівУК у м. Одесі/Приморський р-н/22030101/Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37607526Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО)899998 Рахунок отримувачаUA678999980313101206081015758 Код класифікації доходів бюджету22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)» Відомча ознака:« 81» (Апеляційні адміністративні суди) Призначення платежу *_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
та надати оригінал квитанції до суду апеляційної інстанції.
Крім цього, відповідно до частини 6 статті 18 КАС України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Стаття 296 КАС України встановлює форму та зміст апеляційної скарги.
Пункт 3 частини 2 цієї статті передбачає, що в апеляційній скарзі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
За правилами частини 2 статті 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви).
Суддя-доповідач встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд».
Отже, для розгляду апеляційної скарги, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» має зареєструвати електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд».
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАМІС-АГРО» на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2023 року залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити, що у разі неусунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до статті 169 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяІ. О. Турецька
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 117981310 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них транспорту та перевезення пасажирів |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Турецька І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні