ЄУН 174/324/24
н/п 2/174/167/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 березня 2024 року м.Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Борцова А.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання неповнолітньої дитини разом з матір`ю та стягнення аліментів на утримання дитини, третя особа - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною позовною заявою та просить визначити місце проживання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з нею; стягнути аліменти на його утримання в розмірі частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття; залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області як орган опіки та піклування та зобов`язати його надати до суду висновок відповідно до вимог ч.5 ст.19 Сімейного кодексу України; викликати та допитати свідків; викликати в судове засідання малолітнього ОСОБА_3 для з`ясування думки дитини з приводу визначення її місця проживання, особистої прихильності до кожного з батьків.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшов висновку, щопозовна заява не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху по наступним підставам.
Відповідно до ч.3 ст.177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Разом з тим, у прохальній частині позовної заяви позивачкою фактично викладено клопотання про витребування доказів та виклик свідків, що суперечить вимогам ч.3 ст.177, ст.ст.182, 183 ЦПК України, згідно яких при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються у письмовій і усній формі. Вимоги до письмового клопотання про витребування доказів зазначені у ч.2 ст.84 ЦПК України, вимоги до письмового клопотання про виклик свідків визначені ст.91 ЦПК України.
Окрім того, відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Позивачка в прохальній частині позову просить залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області як орган опіки та піклування, що є незрозумілим оскільки, згідно позовної заяви цю особу вже зазначено як учасника справи самою позивачкою, а вимоги щодо зобов`язання цієї третьої особи надати висновок про доцільність або недоцільність визначення місця проживання ОСОБА_3 разом з матір`ю ОСОБА_1 , підлягає оформленню відповідно до вимог ч.2 ст.84 ЦПК України.
Відповідно до ч.2ст.185 ЦПК України,в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачці час для усунення її недоліків, а саме оформлення клопотань, викладених у резолютивній частині заяви відповідно до вимог вищевказаних процесуальних норм.
Керуючись ст.ст.174-175,177, 185, 186, 258-260,353 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання неповнолітньої дитини разом з матір`ю та стягнення аліментів на утримання дитини, третя особа - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області - залишити без руху, надавшипозивачцістрок для усунення недоліків заявив розмірі 10 (десяти) днів здня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачці,щоякщо вона відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивачка не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачці.
Ухвалаоскарженнюне підлягає.
Суддя: підпис А.А. Борцова
Суд | Вільногірський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 117981532 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Борцова А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні