ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
25 березня 2024 року Справа № 915/1231/17
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,
за участі секретаря судового засідання Дюльгер І.М.
та представників учасників справи:
ліквідатор- а/к Багінський А.О. (поза межами суду)
від кредитора ОСОБА_1 (поза межами суду)
від відповідача-1 ОСОБА_5 (поза межами суду )
розглянувши заявлене у судовому засіданні клопотання ліквідатора ТОВ "Ульяновський зернокомплекс" арбітражного керуючого Багінського А.О. про витребування доказів
для розгляду заяви ліквідатора ТОВ "Ульяновський зернокомплекс" арбітражний керуючий Багінський А.О. (вул. Зарічанська, 5/3, оф.312, м. Хмельницький, 29018; ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
відповідач-1: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 );
відповідач-2: ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 )
відповідач-3: ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 )
про покладення субсидіарної відповідальності на засновників банкрута
у справі № 915/1231/17 про банкрутство ТОВ "Ульяновський зернокомплекс", в якій
кредитор: Державне публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" (код ЄДРПОУ 30401456; вул. Мечникова, 16-а, м. Київ, 01601),
банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ульяновський зернокомплекс" (код ЄДРПОУ 32185857; пр. Жовтневий, 352, м. Миколаїв, 54051),
ліквідатор: арбітражний керуючий Багінський А.О. (вул. Зарічанська, 5/3, оф.312, м. Хмельницький, 29018)
встановив:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа № 915/1231/17 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Ульяновський зернокомплекс"; постановою від 03.09.2018 визнано товариство банкрутом та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру; ухвалою від 24.04.2023 призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Багінського А.О.
До суду 26.10.2023 від ліквідатора ТОВ "Ульяновський зернокомплекс" арбітражного керуючого Багінського А.О. надійшла заява від 13.10.2023 вих. № 459 про покладення субсидіарної відповідальності на засновників боржника за зобов`язаннями боржника у зв`язку з їх бездіяльністю в частині уникнення задавнення кредиторської заборговаваності боржника, що спричинило банкрутство ТОВ "Ульяновський зернокомплекс" та просить стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 грошові кошти у сумі 3554874,25 грн.
Ухвалою від 01.11.2023 суд прийняв до розгляду заяву ліквідатора ТОВ «Ульяновський зернокомплекс» арбітражного керуючого Багінського А.О. про покладення субсидіарної відповідальності на засновників боржника за зобов`язаннями боржника, розгляд заяви призначив на 19.12.2023 та зобов`язав ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 надати суду письмово викладену позицію, обґрунтовану належними доказами, щодо заяви ліквідатора.
Ухвалою від 19.12.2023, занесеною до протоколу судового засідання, судове засідання було відкладено на 13.02.2024.
судове засідання 13.02.2024 не відбулося, ухвалою від 26.02.2024 суд призначив судове засідання а 25.03.2024.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечує проти заяви ліквідатора щодо притягнення до субсидіарної відповідальності, оскільки ОСОБА_2 , як засновник, не приймала жодного рішення, яке спричинило неплатоспроможність боржника.
У судовому засіданні ліквідатором було заявлено усне клопотання про витребування доказів, зокрема матеріалів реєстраційної справи ТОВ "Ульяновський зернокомплекс" для огляду рішень засновників товариства, які могли спричинили неплатоспроможність боржника. Ліквідатор пояснив, що звертався до Миколаївської міської ради з метою отримання реєстраційної справи, на що отримав відмову (лист міськради від 30.05.2023 № 19.03.01-06/1778/23.
Учасники справи погодили необхідність задоволення заявленого ліквідатором клопотання.
Розглянувши клопотання про витребування доказів, заслухавши представників сторін, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, як приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб та здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів.
Відповідно до ч. 8 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних.
За приписами ч.ч. 1, 3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Доказами, за визначенням частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частинами 1-2, 4 статті 81 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Судом враховано, що згідно з частиною 1 статті 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За приписами частини 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Статтею 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» витребування (вилучення), тимчасовий доступ до документів з реєстраційних справ, надання реєстраційних справ і копій документів з реєстраційних справ здійснюється на підставі судового рішення про витребування документів.
У зв`язку з наведеним ліквідатор позбавлений можливості самостійно надати до суду зазначені документи.
Враховуючи вищезазначене, задля забезпечення виконання ліквідатором своїх повноважень, визначених Кодексом України з процедур банкрутства, суд визнає, що клопотання ліквідатора щодо витребування реєстраційної справи належить задовольнити та витребувати зазначені вище докази.
При цьому, господарський суд звертає увагу на вимоги частин 7, 8 статті 81 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Статтею 232 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Відповідно до приписів ст. ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ст. ст. 12, 74, 81, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульяновський зернокомплекс" Багінського А.О. про витребування доказів.
2. Витребувати у Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ 26565573, вул..Адміральська, 20, Миколаїв, 54027) належним чином засвідчені копії документів, що містяться у реєстраційній справі юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульяновський зернокомплекс" (код ЄДРПОУ 32185857), зокрема:
- документів, на підставі яких здійснювалась державна реєстрація змін до установчих документів, чи інших відомостей які містяться у державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, а також зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульяновський зернокомплекс" (код ЄДРПОУ 32185857).
- документів, які подавались державному реєстратору для проведення державної реєстрації змін до учасників (засновників) Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульяновський зернокомплекс" (код ЄДРПОУ 32185857), його керівників, змін до статуту, відомостей про формування статутного капіталу;
- копій усіх редакцій статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Ульяновський зернокомплекс" (код ЄДРПОУ 32185857).
3. Зобов`язати Миколаївську міську раду надіслати витребувані документи Господарському суду Миколаївської області у строк до 03.05.2024.
4. Ухвала набирає законної сили 25.03.2024 та є обов`язковою для виконання.
5. Ухвалу з гербовою печаткою для виконання надіслати Миколаївській міській раді (вул. Адміральська, 20, Миколаїв, 54027).
6. Копію ухвали надіслати учасникам у справі про банкрутство.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 02.04.2024 |
Номер документу | 118002292 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні